Zavrieť

Porady

Neadekvátne zvýšenie poplatkov firmou KROS

para para

para je offline (nepripojený) para

Prosím vyjadrite sa k cenovej politike frmy KROS. Balík podpory na program ALFA na r. 2012 ponúkajú za 74,96€ čo predstavuje nárast oproti minulému roku o 22 %. Podľa môjho názoru firma skúša čo si môže dovoliť, alebo sú úplne odtrhnutý od reality.
Ďalej ponúkajú prechod na ALFA plus so 70% zľavou za 87,06 €. Sú tam niektoré vylepšenia ale si reba uvedomiť, že oproti r. 2011 to predstavuje nárast o 58 %.
Firma KROS si vôbec nevšimla, že je tu kríza a svoje poplatky si nehoráznym spôsobom zvýši o uvedené percentá, na druhej strane účtovníci ak si chcú udržať klientov nemôžu si dovoliť navýšiť svoje služby.

Prosím vyjadrite sa k uvedenému, prípadne spoločne apelujme aby firma KROS zreálnila svoje ceny za ponúkané služby.
Usporiadat
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

skusali ste uz niekto ten prevod z Alfy? nenarobi mi to nejaku sarapatu? neviete co vsetko mi to prevedie? ci iba nejake zakladne veci...a ta povodna firma mi zostane aj v Alfe? ci to uz nenavratne prejdem na tuto novu Alfu plus?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

svetluska55 Pozri príspevok
skusali ste uz niekto ten prevod z Alfy? nenarobi mi to nejaku sarapatu? neviete co vsetko mi to prevedie? ci iba nejake zakladne veci...a ta povodna firma mi zostane aj v Alfe? ci to uz nenavratne prejdem na tuto novu Alfu plus?
http://www.porada.sk/t191845-p6-nead...ml#post2039475
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Tiez mam podobny pocit, ze sa oplati radsej sa stat novym zakaznikom ako byt vernym u jedneho dodavatela. V takom pripade by som sa poobzeral ale asi po rieseni kde uz maju aktualizaciu pre prvy rok zdarma (aby sa to financne oplatilo).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vážení návštevníci,

opäť sme k 31. marcu spočítali našich používateľov. V roku 2011 mala spoločnosť KROS v tomto období 65 217 používateľov. V roku 2012 k 31. marcu evidujeme 70 893 používateľov, ktorí si zakúpili niektorý z programov KROS. Medziročný nárast celkového počtu používateľov je tak 8,7 %!


http://www.kros.sk/35853
1 0
Jadinda Jadinda

Jadinda je offline (nepripojený) Jadinda

Atreides Pozri príspevok
Tiez mam podobny pocit, ze sa oplati radsej sa stat novym zakaznikom ako byt vernym u jedneho dodavatela. V takom pripade by som sa poobzeral ale asi po rieseni kde uz maju aktualizaciu pre prvy rok zdarma (aby sa to financne oplatilo).
Ja teraz zvažujem prechod na Money S3, aktualizáciu mi tam núkajú na rok zadarmo a aj program je lacnejší - len neviem, či nemajú podobné "upgradové akcie" ako Kros.
0 0
KP1 KP1

KP1 je offline (nepripojený) KP1

Money používame vo firme už niekoľko rokov, som s ním vcelku spokojná a podľa toho čo, som tu čítala platíme nižšie poplatky za aktualizáciu
2 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

Zita5 Pozri príspevok
Mňa len prekvapuje, že ja si musím pri prechode uhradiť balík podpory za rok 2013 - u mňa je to obdobie od 1.1.2013 do 31.12.2013.Čiže uhradím prechod a balík podpory bude uhradený 2x .
V normálnom prípade by som si balík podpory na rok 2013 uhradila až v 1-2013.Ja by som to nazvala viazanosťou aj na rok 2013.
dal som reč s podporou. Pýtal som sa prečo musím platiť balík podpory na Alfa+, keď pri nákupe Alfy som dostal balík podpory na rok zadarmo a Alfa+ je v podstate nový program. Bolo mi povedané, že ja nie som novým zákazníkom, a na Alfa+ prechádzam. Keby som si kúpil Alfa+ podporu by som mal zadarmo. Cenníková cena je pre mňa cca 143€. Tak som som hodil všetky špekulácie a pohoršovanie za hlavu, zaplatím prechod 37€ a idem sa venovať zvládnutiu programu.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dafy Pozri príspevok
dal som reč s podporou. Pýtal som sa prečo musím platiť balík podpory na Alfa+, keď pri nákupe Alfy som dostal balík podpory na rok zadarmo a Alfa+ je v podstate nový program. Bolo mi povedané, že ja nie som novým zákazníkom, a na Alfa+ prechádzam. Keby som si kúpil Alfa+ podporu by som mal zadarmo. Cenníková cena je pre mňa cca 143€. Tak som som hodil všetky špekulácie a pohoršovanie za hlavu, zaplatím prechod 37€ a idem sa venovať zvládnutiu programu.
Ja som to odložila na koniec roka 2012.Uvidím čo bude, zatiaľ budem pracovať v ALFE bez mínusu a plusu Mám indície, že ALFA bude podporovaná len do konca roka .Či je to tak, alebo nie uvidíme.
Naposledy upravil Zita5 : 16.04.12 at 10:15
3 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
No tak ja som asi zaspala dobu, lebo som nestíhala sledovať Kros /mám alfu, olymp, omega/, no ale mne nič nedošlo - predsa aspoň nejaká info -" že ty človiečik využívaš náš program naplno 8 rokov, tak sa spamätaj". To im nestojím ani za túto info - že sa chystá takáto zmena a hlavne finančná v dnešnej dobe. Veď ja ak by som teraz zvýšila ceny, tak nemám šancu - no ale podporovať jednu mega firmu ma tiež prestáva baviť. Idem tam volať. Som vďačná aspoň porade.
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

potom sa ozvi, čo si sa dozvedela, ja som tiež na tom podobne, a len vďaka tejto téme, som došla k Alfe +, asi budem pokračovať ako zitka, zatiaľ mám balík do konca roka, tak uvidím, potom budem riešiť.
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Robina Pozri príspevok
No tak ja som asi zaspala dobu, lebo som nestíhala sledovať Kros /mám alfu, olymp, omega/, no ale mne nič nedošlo - predsa aspoň nejaká info -" že ty človiečik využívaš náš program naplno 8 rokov, tak sa spamätaj". To im nestojím ani za túto info - že sa chystá takáto zmena a hlavne finančná v dnešnej dobe. Veď ja ak by som teraz zvýšila ceny, tak nemám šancu - no ale podporovať jednu mega firmu ma tiež prestáva baviť. Idem tam volať. Som vďačná aspoň porade.
Som trochu prekvapeny z tejto strategie Krosu. Preco nema rozbehnutu velku reklamnu kampan typu: "Pozrite aky mame novy uzasny super softver". Pritom podla toho co som pozeral ta Alfa Plus naozaj vyzera dobre. Kros ale akoby sa bal svojoho noveho produktu.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ja som ich stále vychvaľovala, robím vo všetkých troch programoch, bola som spokojná s aktualizáciami, všetky tlačivá boli aktuálne, vydávajú pravidelne príručky - takže až na malé výkyvy som bola spokojná. To, že sú drahí som stále akože nepočúvala. Lenže tiež by si mohli uvedomiť, že nie sme primitívni blbci - keď v dnešnej dobe si niekde zaregistrovaný, alebo si členom a pod. tak máš stále viac a viac výhod. No a toto je čo? Že ja keď som dlhšie, tak zaplatím viac ako nový zákazník. TAK TOTO JE RIADNE SILNA STRATéGIA.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ja som ich stále vychvaľovala, robím vo všetkých troch programoch, bola som spokojná s aktualizáciami, všetky tlačivá boli aktuálne, vydávajú pravidelne príručky - takže až na malé výkyvy som bola spokojná. To, že sú drahí som stále akože nepočúvala. Lenže tiež by si mohli uvedomiť, že nie sme primitívni blbci - keď v dnešnej dobe si niekde zaregistrovaný, alebo si členom a pod. tak máš stále viac a viac výhod. No a toto je čo? Že ja keď som dlhšie, tak zaplatím viac ako nový zákazník. TAK TOTO JE RIADNE SILNA STRATéGIA.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Tak ešte aj PC mi blbne nad touto úvahou - odišlo mi to 2-krát
0 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

Zita5 Pozri príspevok
Štefan , to keby som sa rozhodla o prechod na ALFU plus teraz v tomto čase, tak musím uhradiť aj balík podpory na rok 2013. V roku 2012 vyčerpám ten ktorý mám uhradený teraz.

Treba pozorne čítať nižšie hrubo vyznačené, z uvedeného vyplýva, že im dám len tak na rok peniaze ......

Podmienky prechodu z programu ALFA na ALFA plus:
Používatel programu ALFA môže prejst na zodpovedajúcu zostavu programu ALFA plus za zvýhodnených podmienok:
1) Poplatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus sa vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
2) Zároven je potrebné uhradit Balík podpory k programu ALFA plus, ktorý sa pri prechode vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
Ak má používatel platný Balík podpory k súcasnému programu ALFA, Balík podpory k programu ALFA plus zacne plynút až po skoncení platnosti súcasného Balíka podpory.

dnes mi prišiel licenčný súbor, stará alfa mala balík podpory do 31.3.2012, teraz po zakúpení zľavneného upgradu mám podporu do 31.3.2014.
Naposledy upravil dafy : 20.04.12 at 10:44 Dôvod: ta gramatika
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dafy Pozri príspevok
dnes mi prišiel licenčný súbor, stará alfa mala balík podpory do 31.3.2012, teraz po zakúpení zľavneného upgradu mám podporu do 31.3.2014.
Balík podpory mi končí 30.6. - rozmýšľam, či prejsť do konca apríla na Alfu+ za zvýhodnenú cenu, alebo zostať pri Alfe. Ak si zakúpim Balík podpory Alfa+ a "nebude sa mi páčiť" budem môcť využívať balík podpory ALFA ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dafy Pozri príspevok
dnes mi prišiel licenčný súbor, stará alfa mala balík podpory do 31.3.2012, teraz po zakúpení zľavneného upgradu mám podporu do 31.3.2014.
Daj potom vedieť ako sa v ňom pracuje
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

veronikasad Pozri príspevok
Balík podpory mi končí 30.6. - rozmýšľam, či prejsť do konca apríla na Alfu+ za zvýhodnenú cenu, alebo zostať pri Alfe. Ak si zakúpim Balík podpory Alfa+ a "nebude sa mi páčiť" budem môcť využívať balík podpory ALFA ?
Veronika, skôr je dôležité dokedy budú podporovať starú ALFU.
Mne telefonicky povedali, že ešte pár rokov, ale keď to nemám písomne neverím...
Tento ich celkový prístup ma strašne rozčuľuje. Prečo neuvedú na stránke pre nás veľmi dôležitú info dokedy budú podporovať starú ALFU? Čo je za tým? Prečo sa nevyjadria jednoznačne? Neveria novému produktu? Chcú ho presadiť za každú cenu tým, že nás nechávajú v neistote dokedy bude stará ALFA podporavaná?
Neviem či ste si všimli, ale tento rok sa už táto nová Alfa na ich stránke objavila a zasa zmizla. Mám pochybnosti o serióznosti KROSU. Týmto ich šlendriánskym prístupom prídu o zákazníkov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aljok Pozri príspevok
Veronika, skôr je dôležité dokedy budú podporovať starú ALFU.
Mne telefonicky povedali, že ešte pár rokov, ale keď to nemám písomne neverím...
Tento ich celkový prístup ma strašne rozčuľuje. Prečo neuvedú na stránke pre nás veľmi dôležitú info dokedy budú podporovať starú ALFU? Čo je za tým? Prečo sa nevyjadria jednoznačne? Neveria novému produktu? Chcú ho presadiť za každú cenu tým, že nás nechávajú v neistote dokedy bude stará ALFA podporavaná?
Neviem či ste si všimli, ale tento rok sa už táto nová Alfa na ich stránke objavila a zasa zmizla. Mám pochybnosti o serióznosti KROSU. Týmto ich šlendriánskym prístupom prídu o zákazníkov.
Aljok, myslím, že nebudem mať nejaký veľký problém naučiť sa pracovať s novou ALFOU. Len prechod nechcem robiť v priebehu roka 2012, kým ešte nemajú "vychytané muchy". Preto by som chcela na ňu prejsť až od 1.1.2013. Neviem, či potom nestratím na poplatkoch, keď nevyužijem terajšiu zľavu ... Demoverziu si stiahnem po DPH-čke a budem skúšať.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

veronikasad Pozri príspevok
Aljok, myslím, že nebudem mať nejaký veľký problém naučiť sa pracovať s novou ALFOU. Len prechod nechcem robiť v priebehu roka 2012, kým ešte nemajú "vychytané muchy". Preto by som chcela na ňu prejsť až od 1.1.2013. Neviem, či potom nestratím na poplatkoch, keď nevyužijem terajšiu zľavu ... Demoverziu si stiahnem po DPH-čke a budem skúšať.
To som ani nemyslela, že by si mala problém s prechodom na nový program. Žiadny dobrý účtovník nemá problém s prechodom na nový program. Ale nemusí to byť práve Alfa...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať