Zavrieť

Porady

Neadekvátne zvýšenie poplatkov firmou KROS

para para

para je offline (nepripojený) para

Prosím vyjadrite sa k cenovej politike frmy KROS. Balík podpory na program ALFA na r. 2012 ponúkajú za 74,96€ čo predstavuje nárast oproti minulému roku o 22 %. Podľa môjho názoru firma skúša čo si môže dovoliť, alebo sú úplne odtrhnutý od reality.
Ďalej ponúkajú prechod na ALFA plus so 70% zľavou za 87,06 €. Sú tam niektoré vylepšenia ale si reba uvedomiť, že oproti r. 2011 to predstavuje nárast o 58 %.
Firma KROS si vôbec nevšimla, že je tu kríza a svoje poplatky si nehoráznym spôsobom zvýši o uvedené percentá, na druhej strane účtovníci ak si chcú udržať klientov nemôžu si dovoliť navýšiť svoje služby.

Prosím vyjadrite sa k uvedenému, prípadne spoločne apelujme aby firma KROS zreálnila svoje ceny za ponúkané služby.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Aljok, myslím, že nebudem mať nejaký veľký problém naučiť sa pracovať s novou ALFOU. Len prechod nechcem robiť v priebehu roka 2012, kým ešte nemajú "vychytané muchy". Preto by som chcela na ňu prejsť až od 1.1.2013. Neviem, či potom nestratím na poplatkoch, keď nevyužijem terajšiu zľavu ... Demoverziu si stiahnem po DPH-čke a budem skúšať.
Veronika neboj , budú zľavy určite aj na konci roka Ja som o tom presvedčená, lebo asi by im odišlo pár dobrých klientov .Aj ja idem až od 1.1.2013.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aljok Pozri príspevok
To som ani nemyslela, že by si mala problém s prechodom na nový program. Žiadny dobrý účtovník nemá problém s prechodom na nový program. Ale nemusí to byť práve Alfa...
Robila som už o viacerých SW na JU, vyhovuje mi najmä pri DPH-čkároch (samozdanenie a SV podľa § 7a)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Veronika neboj , budú zľavy určite aj na konci roka Ja som o tom presvedčená, lebo asi by im odišlo pár dobrých klientov .Aj ja idem až od 1.1.2013.
Zitka, na jeseň musíme urobiť nejaké ministretko užvatelov novej ALFy - na výmenu skúseností ...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

veronikasad Pozri príspevok
Robila som už o viacerých SW na JU, vyhovuje mi najmä pri DPH-čkároch (samozdanenie a SV podľa § 7a)
Veď aj mne vyhovuje stará Alfa. Ale nie nový, neotestovaný program, ktorý nemá ani všetky funkcie starej Alfy...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zitka, na jeseň musíme urobiť nejaké ministretko užvatelov novej ALFy - na výmenu skúseností ...
Súhlasím a inak aj zajtra môžeme predstretko spraviť v Nitre Prídi
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aljok Pozri príspevok
Veď aj mne vyhovuje stará Alfa. Ale nie nový, neotestovaný program, ktorý nemá ani všetky funkcie starej Alfy...
Do konca roka hádam bude mať ...
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Ja idem 30.5. na prezentáciu Alfy+. Dám Vám vedieť výsledok. Tiež uvažujem, že o novej Alfe budem možno uvažovať v decembri, lebo mi konči podpora k 31.12.2012. Ale nepáči sa mi, že za vylepšenie Alfy máme platiť, ako keby to bol nový program. Kros ma poriadne naštval v marci ohľadne Omegy, keď nevypracoval Poznámky pre neziskové organizácie ...
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mgm Pozri príspevok
Ja idem 30.5. na prezentáciu Alfy+. Dám Vám vedieť výsledok. Tiež uvažujem, že o novej Alfe budem možno uvažovať v decembri, lebo mi konči podpora k 31.12.2012. Ale nepáči sa mi, že za vylepšenie Alfy máme platiť, ako keby to bol nový program. Kros ma poriadne naštval v marci ohľadne Omegy, keď nevypracoval Poznámky pre neziskové organizácie ...
tiež idem na DOD priamo s autorom SW ALFA plus (29.5. do centrály)
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Bola som na tom školení Alfy plus. Na výzor vyzerá ako Omega, čo nám ukazovali, tak aj dobrý, dobré vylepšenia. Nesúhlasili sme s cenou a každý mal pripomienky, že si myslel, že ak budú robiť iný program, tak nám starým užívateľom dajú za cenu upgradu. Vraj sa treba ozývať vyššie, že sa nám to nepáči. Pýtala som sa aj na Omegu a Olymp. Tiež budú nové programy do 4 rokov a stará Alfa pobeží ešte asi 2 roky!!!

Majú nám poslať materiál z prezentácie. Potom sa ozvem!

Každá z nás, čo sme tam boli, napísala do hodnotenia prezentácie, že sa nám nepáči cena!!!
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mgm Pozri príspevok
Bola som na tom školení Alfy plus. Na výzor vyzerá ako Omega, čo nám ukazovali, tak aj dobrý, dobré vylepšenia. Nesúhlasili sme s cenou a každý mal pripomienky, že si myslel, že ak budú robiť iný program, tak nám starým užívateľom dajú za cenu upgradu. Vraj sa treba ozývať vyššie, že sa nám to nepáči. Pýtala som sa aj na Omegu a Olymp. Tiež budú nové programy do 4 rokov a stará Alfa pobeží ešte asi 2 roky!!!

Majú nám poslať materiál z prezentácie. Potom sa ozvem!

Každá z nás, čo sme tam boli, napísala do hodnotenia prezentácie, že sa nám nepáči cena!!!
A to je kde vyššie ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
A to je kde vyššie ?
Zrejme na centrálu v Žiline - tam som v utorok bola nespokojná s cenou jedine ja. 70 % zľava na prechod do Alfy plus platí do 6.6., či bude ešte aj neskôr som odpoveď nedostala.

Kúpila som si príručku ALFA plus, nakolko veľa praktických informácii k obsluhe programu som sa na školení s autorom SW nedozvedela.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zrejme na centrálu v Žiline - tam som v utorok bola nespokojná s cenou jedine ja. 70 % zľava na prechod do Alfy plus platí do 6.6., či bude ešte aj neskôr som odpoveď nedostala.

Kúpila som si príručku ALFA plus, nakolko veľa praktických informácii k obsluhe programu som sa na školení s autorom SW nedozvedela.

Zľava do 6.6 to považujem za obchodný trik...ja si myslím, že zľava bude aj na konci roka .Ale to je len môj dojem.Predsa čím viac ľudí sa chytí na tzv. zľavu do 6.6.2012, tým viac dostanú predplatený balík podpory o ktorom som sa v tejto téme už zmienila.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Zľava do 6.6 to považujem za obchodný trik...ja si myslím, že zľava bude aj na konci roka .Ale to je len môj dojem.Predsa čím viac ľudí sa chytí na tzv. zľavu do 6.6.2012, tým viac dostanú predplatený balík podpory o ktorom som sa v tejto téme už zmienila.
Zitka, nejako extra záujem nie je ani o tie bezplatné prezentácie, nieto ešte o kúpu programu. Tiež si myslím, že zlavy budú aj koncom roka. K 30.6. kupujem aktualizáciu starej Alfy, nie prechod.

Ktosi tu spomínal, že ALFA plus je len začiatok a nemýlil sa. S podobným trikom prichádzajú v OLYMPe profesionál. Tiež tam pridali zopár vylepšení, ktoré by mali byť samozrejmou súčasťou každého kvalitného mzdového SW.
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

veronikasad Pozri príspevok
Zitka, nejako extra záujem nie je ani o tie bezplatné prezentácie, nieto ešte o kúpu programu. Tiež si myslím, že zlavy budú aj koncom roka. K 30.6. kupujem aktualizáciu starej Alfy, nie prechod.

Ktosi tu spomínal, že ALFA plus je len začiatok a nemýlil sa. S podobným trikom prichádzajú v OLYMPe profesionál. Tiež tam pridali zopár vylepšení, ktoré by mali byť samozrejmou súčasťou každého kvalitného mzdového SW.
A je to tu. Na Alfu im môžem zvysoka kašľať, ale keď im prejde toto s Alfou plus, tak sa nás budú snažiť ošklbať aj pri Omege a Olympe. Sme nejaké ovce? To si máme pri každom vylepšení programov kupovať nový produkt?
Stále mi to pripadá absolútne nekorektné, že nie sú ochotní zverejniť oficiálne stanovisko dokedy budú podporovať starú Alfu. Prečo? Čo je za tým?
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Jeden poznatok z dnešnej prezentácie. Ozvala sa jedna pani, že kupovala Alfu v júni 2011 a v Krose sa ani nezmienili, že pripravujú Alfu+ ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mgm Pozri príspevok
Jeden poznatok z dnešnej prezentácie. Ozvala sa jedna pani, že kupovala Alfu v júni 2011 a v Krose sa ani nezmienili, že pripravujú Alfu+ ...
ak ju nekupovala v centrále v Žiline, predajcovia na pobočkách o vývoji novej ALFy nemuseli vedieť.
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je teraz online MIŠO T

zdravím, poradte čo dalej. Skončil mi balik podpory na Alfu, - zostat na starej , či kupit novu Alfa+ ?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

tak to som rada, ze sme na Kros nepresli a to sme nad tym uvazovali velmi vazne, robim v POHODE uz roky, ma nejake minusy, ale v podstate mi vyhovuje. drzim vam palce, dufam, ze obcas na poradu skoci aj niekto z Krosu a pouvazuje na svojim pristupom k zakaznikom,...
0 0
Enzo 74 Enzo 74

Enzo 74 je offline (nepripojený) Enzo 74

Ruky preč od AlfaPLUS!

V lete som prešiel z Alfa na tento nedotiahnutý nepodarok!.

Minús:
- obrovské súbory pri update-och programu (proste sa celé preinštaluje)
- extrémne problémy s prevodom starších ročníkov účtovníctva
- kvantum chybových hlásení a error-ov
- veľké systémové nároky na pc

V alfe som mal vedené účtovníctvo 2009-2010-2011 a pekne bez problémov som mohol pozrieť a staršie roky. V AlfaPLUS sa ich nedá ani importnúť, pozná len tento posledný rok 2012. Takže v pc musím mať aj Alfu a aj Alfu plus pre prípad, že by som niečo potreboval vyťahovať spätne, alebo niečo skontrolovať.

Ich online podpora stojí za klobúk h.... . Je to silný BETA software v súčasnosti a vlastne my zákazníci im robíme pokusné králiky! A to vše za zvýšené poplatky.

Prechod považujem za vyhodené peniaze - za tú cenu som si mohol kúpiť konkurenčný program.
2 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

Enzo 74 Pozri príspevok
Ruky preč od AlfaPLUS!

V lete som prešiel z Alfa na tento nedotiahnutý nepodarok!.

Minús:
- obrovské súbory pri update-och programu (proste sa celé preinštaluje) pravda
- extrémne problémy s prevodom starších ročníkov účtovníctva
- kvantum chybových hlásení a error-ov pravda
- veľké systémové nároky na pc pravda
* nepreviazané moduly s PD
* chýba možnosť definovať si klávesové skratky
* chýba možnosť zmeniť mizerné drobné písmo
* blbne číslovanie dokladov pri ich dodatočnom pridávaní
a kopa, kopa ďalších


V alfe som mal vedené účtovníctvo 2009-2010-2011 a pekne bez problémov som mohol pozrieť a staršie roky. V AlfaPLUS sa ich nedá ani importnúť, pozná len tento posledný rok 2012. Takže v pc musím mať aj Alfu a aj Alfu plus pre prípad, že by som niečo potreboval vyťahovať spätne, alebo niečo skontrolovať.

Ich online podpora stojí za klobúk h.... . Je to silný BETA software veľká pravda v súčasnosti a vlastne my zákazníci im robíme pokusné králiky! A to vše za zvýšené poplatky.

Prechod považujem za vyhodené peniaze - za tú cenu som si mohol kúpiť konkurenčný program.

v A+ účtujem od 1.1. za ten čas som na podporu nahlásil kopu závad, nedostatkov až nezmyslov. Bohužiaľ ich inovačný proces je strašne dlhý, všetky závažnejšie nedostatky by podľa nich mali byť odstránené od 1.1.2013 vo verzii 4.0.
Mne pripadá, že vývoj programu riadia programátori a ten vyzerá tak, ako sa to hodí im. Nemajú tam človeka ktorý by korigoval chovanie programu (alebo ho ignorujú).
Hotline robí čo môže, teda veľmi málo (pracujú len s tým čo majú). Oznámia mi že mám pravdu, a že to dali ako podnet do výroby a že to bude opravené v niektorej z budúcich verzií a že sa ospravedlňujú. Keď niečo v programe nie je alebo je to tam blbo, hotline nič iné robiť nemôže.

Čo sa ceny týka ja som A+ získal za cenu balíka podpory pre Alfu +- nejaké euro. Využil som akciu mínus 70% z ceny. (aj teraz prebieha tá akcia http://www.kros.sk/37383). Tým nechcem povedať, že som KROSácky agent , len že je to výhodné.

Keby hociktorý výrobca softvéru robil takú zásadnú zmenu (zmenu programovacej platformy) mal by problémy s odladením. To, že ponúkajú produkt hotový z 3/4 je odvaha až hazard s dobrým menom programu a firmy. Ak som si dobre všimol, starú Alfu už neponúkajú.


Myslím si že je ľahšie prejsť na inú verziu (druh) Alfy za v podstate mierny peniaz ako začínať od začiatku s iným účtovníctvom. Neostáva nič len testovať a upozorňovať na nedostatky. Nebude to trvať večne.
Ani stará Alfa keď začínala, nebola lepšia
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať