Zavrieť

Porady

DPH a zahraničné faktúry

Zdravim, potrebovala by som poradit od skusenejsich ohladom vystavovania faktur do zahranicia a DPH. My sme platcovia DPH na Slovensku, ked vystavujem fakturu za tovar:
1. faktura do EU platcovi DPH - faktura bez DPH? - oslobodene podla par. 43?
2. faktura do EU neplatcovi DPH - v takomto pripade by som mala vystavit fakturu aj s DPH? tato DPH potom bude v ktorom riadku danoveho priznania k DPH? Taketo dodanie tovaru sa neuvadza v suhrnom vykaze DPH?
3. faktura mimo EU - tam je dodanie tovaru vzdy oslobodene od DPH? Staci mi potvrdenie o colnom prejednani?

Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    dakujem, ale bohuzial som nenasla priamo odpoved na moj problem....
    nevie mi niekto pomoct? som len zaciatocnik a problematika zahranicnych faktur mi nie je velmi znama....

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Už z tvojich otázok je vidno, že problematika DPH je Ti cudzia. Zrejme by bolo pre teba vhodné, aby si si naštudovala zákon o DPH a až potom položila otázky. A mimochodom, ak by si sa pohrabala, tu na porade nájdeš odpovede na všetky svoje otázky.

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    ospravedlnujem sa, ale sa mi to teda presne nepodarilo najst. Hladala som, ale konkretnu odpoved som nenasla. Zakon o DPH som si aj precitala, ale nie vzdy som tomu uplne porozumela, takze som v tejto teme trosku mimo. Prosim o pomoc.

    lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

    lusil329
    ahojte, chcela by som vás poprosiť o názor či radu. sme neplatci dph a chceme fakturovať prenájom výrobnej linky firme do USA. ak som študovala správne, kedže je to mimo EU netreba sa registrovať podľa §7. a nie som si istá tým, že som správne určila miesto dodania služby. podla mňa ide o § 16 ods. 16 a 17, miesto dodania je podľa tohto v USA. takže ak rozumiem správne, tak prenájom týchto strojov môžem fakturovať bez obmedzenia a nemám žiadne povinnosti voči dph, že? celý týždeň sa snažím nájsť podobný prípad niekde na nete, ale nedarí sa mi.
    ďakujem za odpoveď.

    DPH a zahraničné faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.