Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z USA

Dobrý deň,

rozmýšľam nad podnikaním a rád by som si vyjasnil pár nezrovnalostí. Uvažujme, že mám s. r. o. a nie som platcom DPH.
Išlo by o kúpu a predaj tovaru, ktorý by pochádzal zo zahraničia mimo EU, konkrétne z USA (a prípadne aj UK). Predaj by bol realizovaný (pravdepodobne) v drvivej väčšine konečnému spotrebiteľovi.
Ako by v takomto prípade prebiehala kúpa&predaj? V USA (výrobca/distribútor) by mi daný tovar predal bez DPH, ktorú by som spolu s clom zaplatil u nás? Predpokladám, že je to závislé od USA legislatívy, ktorú však nepoznám, čiže najrelevantnejšia by bola niekoho osobná skúsenosť.
Taktiež by ma zaujímalo ako osloviť predajcu - chcel by som predávať produkt, chcel by som byť importér, výhradný importér ... ? (tieto pojmy som len strelil, neviem, či to sú reálne pojmy, ale hádam sa chápeme).
Bol by nejaký rozdiel pri nákupe z USA a nákupe z UK?


Má niekto s podobnými záležitosťami skúsenosti?
Vopred vďaka za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Máme tu také skúsenosti, že pred založením témy najprv pohladáme v Porade, či je tu taká alebo podobná otázka. Takže..hore máš okienko Hladaj a tam si napíš dovoz tovaru z USA alebo z UK...nájdeš tam skutočne množstvo tém. Ked chceš podnikať, tak musíš obetovať svoj čas a nie založiť tému a ísť spať...

    myshoKE je offline (nepripojený) myshoKE

    myshoKE
    Vďaka za odpoveď.

    To, že som založil novú tému však neznamená, že je to jediné čo som pre získanie nejakých informácií podnikol. Samozrejme, že sa snažím čítať a hľadať všade možne ohľadom podnikania a pod, koniec koncov to je aj spôsob, akým som sa dostal na poradu. Prečítal som niekoľko tém (nemyslím teraz konkrétne o téme USA vs. DPH), avšak veľké množstvo z nich bolo z rokov 2005-2006 a pod, a tak som si dovolil založiť si novú tému.

    Ak by bol niekto ochotný a schopný podeliť sa o informácie aj v tejto téme, bol by som rád. A v prípade, že nie, tak budem pokračovať iba v prehľadávaní už existujúcich tém.

    Tak ešte raz vďaka...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pri dovoze z mimo EU, tj. aj z USA, CIny, alebo od hocikade inokade musis v EU na vstupe zaplatit DPH a clo.
    Pri dovoze a Anglicka nic take nemas. Lebo to je clenska krajina EU. Avsak cena ti nebude uctovana bez DPH ale s DPH ak predajca v Anglicku je platca DPH. Lebo ak ty nie si platca DPH, tak neexistuje moznost samozdanania.
    V kazdiom pripade sa ti pri zahranbicnom dovoze neoplati nebyt platcom DPH.
    Takze rada prva:
    Sup sup vybavit registraciu k DPH.
    Co sa tyka vyhradneho zastupenia, vyhradneho importera a pododbe, tak nasa narodna legislativa s tym nema problem. Avsak problem s tym ma Europska legislativa, ktora je nasej narodnej nadradena. V praxi mas minimalnu legalnu moznost ako to zvladnut bez vaznych problemov.
    Takze rada druha:
    Kasli na myslienku vyhradneho zastupenia. Ak nevies ako inak docielit aby ta konkurencia nezacala casom dobiehat, najdi si tazsie obstaratelny produkt.

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Dobrý deň, mám problém s dovozom a vývozom tovaru. Slovenská firma platí DPH SK, nakúpi tovar v USA - má faktúru, v nej je vyčíslená okrem ceny tovaru aj cena za dopravu. Predá tovar do Srbska, doprava ide priamo z USA do Srbska. Uvažujem správne, že faktúru na predaj do Srbska vystavím bez dane, nakoľko nedošlo k dodaniu tovaru v tuzemsku? JCD na dovoz tovaru nemáme, preclievať si to budú v Srbsku. Potrebujem ešte zdokladovať prepravu, alebo aké doklady ešte k tomuto prípadu potrebujem? Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.