Zavrieť

Porady

odporove podlahove kurenie na 3 poschodia

Zaujim sa o kupu maleho 3.posch. domu (bytu) cca 57m2. Vykurovanie (odporove podlahove) je len na spodnom poschodi a to ma postacovat aj pre dalsie 2 poschodia. Priestor medzi poschodiami je otvoreny schodiskom a medzi 1. a 2. posch. je pri oknach prieduch (diera v podlahe cca 30*10cm). Stavebnik tvrdi, ze realizoval uz viacero takychto projektov v Bratislave a okoli a vykurovanie postacovalo. Prosim o komenty a pripomienky. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    vsetko je mozne, ale podla mna to dobre nie je.
    Jednak je to velky vykon na m2, potom ak nechas otvory, tak vsetko bude pocut....
    S principu takehoto kurenia ide o to rozlozit vykon na co najvacsiu plochu a toto ide presne proti tomu.

    Ja by som to nechcel.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    To je dom postavený na kšeft.Toho "šetreniania" tam bude určite viac.
    Ak budeš chcieť mať 22C na druhom poschodí tak na prízemí bude musieť byť aspoň 25-26C. Takže na prízemí pocitovo nepríjemne horúco a na poschodí pocitovo zima.

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    len tak v ramci srandy, nech ten "stavebnik" predlozi projekt vykurovania aj z vypoctami - kedze je to novostavba tak by nemal byt problem sa k nemu dostat.
    Inac ked tak este raz citam, 3 poschodia 57m2 ? to je plocha jedneho poschodia, teda dufam ze nie celkova?

    odporove podlahove kurenie na 3 poschodia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.