Zavrieť

Porady

aku zmluvu spísať????

zdravím..
potrebujem zobrať do podniku barmana. ak ho chcem dať na prvé 2mesiace ako brigádnika a ak sa mi uchytí tak normálne na zmluvu ako ho mam zazmluvniť? môžem normálne spísať pracovnu z,mluvu a tým že na dobu určitu 2mesiace brigádne alebo to mam dať na ine tlačivo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    ako dohoda o pracovnej činnosti? a nie sú tam dajak podmienené tie odpracovane hodiny?

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Zákonník práce

    § 226
    Dohoda o vykonaní práce

    Na začiatok

    (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku.

    DoVP sa uzatvára ak má zamestnanec vykonať pracovnú úlohu napr.pokosenie areálu školy, vymaľovanie príestorov prevádzky a pod.


    §228a
    Dohoda o pracovnej činnosti

    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    DoPČ sa uzatvára na opakujúcu sa činnosť - napr. upratovanie, administratívne práce a pod.

    Takže v tomto prípade uzatvoriť DoPČ.

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    akože no fakt by som chcela vidieť brigádujuceho čašníka, barmana ktorý týždenne odpracuje 10 hodín !!!!

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ved ho vezmi na normalny pracovny pomer a daj mu na prislusne obdobie skusobnu dobu.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    profesional Pozri príspevok
    Ved ho vezmi na normalny pracovny pomer a daj mu na prislusne obdobie skusobnu dobu.
    to by bolo najlepsie riesenie, ale zadavatelka temy, zrejme nechce platit odvody pocas "odskusania" casnika

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    nooo..chcela som sa tomu vyhnúť ale nevyhnem sa..aspon nie zákonne ale ešte otázka..mám do zmluvy napísať že barman mi odpracujem mesačne 120hodín alebo treba napísať odpracovane dni čiže 15?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    peronka Pozri príspevok
    nooo..chcela som sa tomu vyhnúť ale nevyhnem sa..aspon nie zákonne ale ešte otázka..mám do zmluvy napísať že barman mi odpracujem mesačne 120hodín alebo treba napísať odpracovane dni čiže 15?
    do zmluvy davas tyzdenny pracovny cas

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    no hej ale je dlhý a krátky týžden..
    takže som tam dala : párny týžden..XY hodín, nepárny YX hodín..dufam že to je ok?
    Naposledy upravil peronka : 12.06.12 at 17:30

    aku zmluvu spísať????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.