Zavrieť

Porady

skončenie pracovneho pomeru z dôvodu likvidacie firmy

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. Momentálne som na rodičovskej dovolenke (do 18.12.2013). Dnes som sa dozvedela, že v priebehu jedneho či dvoch mesiacom bude so mnou Skončený pracovný pomer z dôvodu likvidacie firmy (zamestnana som bola od roku 2002). Nakoľko sa pokúšame o druhé dieťa, chcela by som sa informovať, ako to potom ovplyvní výšku materskej ( do 15.10.2012 si platim DNP vo vyške 520,- eur).
Čo všetko po výpovedi musím absolvovať - kde všade sa treba prihlásiť a oznámiť skončenie PP?
Mám v tomto prípade nárok na odstupné?
Po skončení RD budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď či radu

Ivana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak budeš tehotná v čase skončenia DNP (oktober 2012), vznikne ti nárok na materské z ochrannej doby DNP.

    Nárok na dávku v nezamestnanosti po dovršení troch rokov veku dieťaťa ti nevznikne, lebo nesplníš podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch. Počas RD si poistená v nezamestnanosti len v prípade, ak trvá pracovný pomer.

    skončenie pracovneho pomeru z dôvodu likvidacie firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.