Zavrieť

Porady

Odpisy min.roka

Prosím o radu.!!! Čo s nezaúčtovanými odpismi za minulý rok? Zistila som, že som si omylom ukrátila náklady na odpisy v roku 2004. /Podvojné účto/

/Pri zrýchlených odpisoch a pri zhodnotení som nepripočítala to zhodnotenie k zostatkovej cene, tým mi vyšiel nižší odpis ako bolo treba asi o 30 000./

Podľa mojich doterajších informácií sa neuplatnené náklady min. rokov museli zúčtovať ako nedaňové do nasledujúceho obdobia a v DP sa pripočítali k základu dane. Ale v Zákone o DzP v § 17 ods. 15 to vyzerá, že si to môžem uplatniť do nákladov roku 2OO4 a podať dodatočné daňové priznanie 2004.
Len neviem, AKO MAM POUZIT účet 428 ?
Na aký súvsťažný účet zaúčtovať tie minuloročné náklady v roku 2005 ?

Ďakujem.
Naposledy upravil Italiana : 15.02.06 at 09:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Italiana
    Prosím o radu.!!! Čo s nezaúčtovanými odpismi za minulý rok? Zistila som, že som si omylom ukrátila náklady na odpisy v roku 2004. /Podvojné účto/

    /Pri zrýchlených odpisoch a pri zhodnotení som nepripočítala to zhodnotenie k zostatkovej cene, tým mi vyšiel nižší odpis ako bolo treba asi o 30 000./

    Podľa mojich doterajších informácií sa neuplatnené náklady min. rokov museli zúčtovať ako nedaňové do nasledujúceho obdobia a v DP sa pripočítali k základu dane. Ale v Zákone o DzP v § 15 ods. 17 to vyzerá, že si to môžem uplatniť do nákladov roku 2OO4 a podať dodatočné daňové priznanie 2004.
    Len neviem, AKO MAM POUZIT účet 428 ?
    Na aký súvsťažný účet zaúčtovať tie minuloročné náklady v roku 2005 ?

    Ďakujem.
    A v daňovom priznaní boli odpisy uplatnené v tej istej - teda nesprávnej výške ?

    Italiana je offline (nepripojený) Italiana

    Italiana
    Áno, v minulom roku boli odpisy omylom zaúčtované v nižšej sume a rovnako tak bolo urobené aj daňové priznanie.
    Otázka znie: ako napraviť túto situáciu?
    Či LEN môžem, alebo MUSÍM zasahovať do minulého obdobia cez dodatočné DP, alebo len MUSÍM v tomto roku pripočítať náklady min.rokov k základu dane tohto roka a tým si to zdaním ešte aj v roku 2005! a nepodám žiadne dodatočné DP.

    V podstate sa táto otázka netýka len odpisov. Ale všeobene: ako doúčtovať náklady do minulého roka (ktoré tam určite patria a ktoré mi "dopomohli" zaplatiť o to vyššiu daň zbytočne) čo najbezbolestnejšie?
    Italiana .... som z toho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.