Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti,prispevok na podnikanie,prijem z podnikania DP

ahojte,
poprosim surne - nejako som sa zamotala, v roku 2011 som poberala 6 mesiacov podporu v nezamestnanosti, dostala som prispevok na podnikanie v sume 2 575,00 Eur, otvorila som si zivnost a mala som prijem do zivnosti - robim si danove priznanie, chcem si uplatnit vydavky 40 % - mozem si dat ten prispevok na podnikanie cely ako prijem + zarobok, z toho vyp. vyd.40?
danove bude: prijem /prispevok+prijem/

- 40 %
- zdravotné
- odpoc.polozka
= zdanitelny zaklad??

podpora v nezametnanosti nejde do prijmu?

dakujem, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si uplatníš paušálne výdavky ano, ale či je to pre teba naozaj výhodné - posúdiť nevieme. Pretože ak to tak nebude, dodatočné DP z tohto titulu (prechod na skutočné výdavky), podať nemôžeš. Pre potreby UP si však podľa Zmluvy musíš urobiť účtovníctvo.

    Dávka v nezamestnanosti nie je zdanitelný príjem.

    Čo rozumieš zárobkom ? Príjem zo zamestnania, alebo z podnikania ?
    Naposledy upravil veronikasad : 27.06.12 at 10:41

    megy5 je offline (nepripojený) megy5

    megy5
    prijem mam z podnikania, ale len za 3 mesiace, tak je to pre mna vyhodne. Pre potreby UP si vediem evidenciu, takze nemusim uctovnictvo?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    megy5 Pozri príspevok
    prijem mam z podnikania, ale len za 3 mesiace, tak je to pre mna vyhodne. Pre potreby UP si vediem evidenciu, takze nemusim uctovnictvo?
    Aký si mala príjem z podnikania ? Odkedy máš živnosť ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    megy5 Pozri príspevok
    zivnost mam od 01.09.2011, prijem 2400,00 eur.
    Neviem kolko si minula z dotácie, ale dva krát meraj a raz rež.

    Pri uplatnení paušálnych výdavkov sa stávaš povinným platitelom odvodov do SP a odvody do ZP aj SP nebudú z minima.

    megy5 je offline (nepripojený) megy5

    megy5
    z dotácie som minula cca 1400,00 eur, ako sa to da potom spravit, tie ostatne peniaze z dotacie nebudem vobec davat do prijmu? staci viest len evidenciu? mam v podstate 2 vydavky, odvody a 3 faktury? Pri takom malom prijme mam platit vacsie odvody? ved vacsina zivnostnikov plati z minima a maju normalne celorocne prijmy. Prepac, zacala som, tak mi to nie je jasne, dakujem za pomoc

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    megy5 Pozri príspevok
    z dotácie som minula cca 1400,00 eur, ako sa to da potom spravit, tie ostatne peniaze z dotacie nebudem vobec davat do prijmu? staci viest len evidenciu? mam v podstate 2 vydavky, odvody a 3 faktury? Pri takom malom prijme mam platit vacsie odvody? ved vacsina zivnostnikov plati z minima a maju normalne celorocne prijmy. Prepac, zacala som, tak mi to nie je jasne, dakujem za pomoc
    Pri príjme ktoré uvádzaš, ak budeš viesť JU, nevznikne ti povinná registrácia v SP. Pri paušálnych výdavkoch ano. Preto som ťa upozorňovala, že neplatenie dane nie vždy je výhodné z pohľadu platenia odvodov - a to je tvoj prípad.

    megy5 je offline (nepripojený) megy5

    megy5
    daň platiť nebudem ani v jednom prípade, takto by to bolo jednoduchšie urobiť, len som si neuvedomila to platenie do SP, čiže v JU dam do prijmu tych 1200 čo som minula z dotácie a zároveň sú to aj moje výdavky? Je to nákup pracovných nástrojov. Tie ostatné peniaze z príspevku neuvádzam? a už nestačí viesť len evidenciu, musí sa viesť JÚ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    megy5 Pozri príspevok
    daň platiť nebudem ani v jednom prípade, takto by to bolo jednoduchšie urobiť, len som si neuvedomila to platenie do SP, čiže v JU dam do prijmu tych 1200 čo som minula z dotácie a zároveň sú to aj moje výdavky? Je to nákup pracovných nástrojov. Tie ostatné peniaze z príspevku neuvádzam? a už nestačí viesť len evidenciu, musí sa viesť JÚ?
    Stačí viesť daňovú evidenciu. Uľahšíš si prácu, nemusíš k DP prikladať účtovné výkazy.
    Nezabudni na polročný výkaz na UP.

    podpora v nezamestnanosti,prispevok na podnikanie,prijem z podnikania DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.