Zavrieť

Porady

podlahové kúrenie - meander

Prosím vás, má niekto v rodinnom dome uložené rúrky teplovodného podlahového vykurovania meandrovým spôsobom (t.j. nie do slimáka)? Ako ste s tým spokojní? Mám ponuku od firmy, čo uprednostňuje tento spôsob uloženia, ale mne sa akosi nepozdáva. Napíšte prosím, ak máte skúsenosti.
Naposledy upravil dadika22 : 19.07.12 at 12:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    tak a už máme aj uložené a dnes aj zaliate majstri robili slimákov, tak dúfam, že budem spokojná

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    logicky by malo ukladanie do slimaka prehrievat podlahu od stien do stredu a meander z jednej strany na druhu. Ale realne som videl ida slimak pri teplovodnom a meander pri elektrickom.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    bližšie info na www.rehau.sk ak nie je miestnosť úzka a dlhá /ako chodba alebo WC/ v každom prípade slimák a ak sa majstri boja, že sa im zatočí hlava, zatoč s nimi!

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    dakujem vam za odpovede ved aj ja som presvedcena o slimaku... majster sice hovori,ze mu to je jedno,ako to bude robit,ale nepriamo tlaci a preferuje meander (lebo sa jednoduchsie uklada)...no nic to, bude musiet do slimaka

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    lapejko Pozri príspevok
    bližšie info na www.rehau.sk ak nie je miestnosť úzka a dlhá /ako chodba alebo WC/ v každom prípade slimák a ak sa majstri boja, že sa im zatočí hlava, zatoč s nimi!
    hľadám na stránke rehau,ale je tam toho strašne veľa, nevieš mi poradiť konkrétny súbor?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Je to pod kolónkou - vykurovanie a chladenie, ale neviem to otvoriť, používam papierový katalóg,sorry.

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    lapejko Pozri príspevok
    Je to pod kolónkou - vykurovanie a chladenie, ale neviem to otvoriť, používam papierový katalóg,sorry.
    oki našla som tento katalóg: TECHNICKÁ INFORMÁCIA OD rehau Plošné vykurovanie A chladenie. Sú tam všetky spôsoby ukladania (na str. 19,20), ale je to tam len všeobecne, že také existujú, nie sú tam vyslovene rozpísané nejaké výhody/nevýhody takého či iného ukladania...najlepší sa mi zdá spôsob: Uloženie v tvare špirály s integrovanou zhustenou okrajovou zónou.

    podlahové kúrenie - meander

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.