Zavrieť

Porady

Je hypoteka danovy vydavok pri prenajme bytu?

Dobry den,

rad by som sa opytal, ci je hypoteka (splatky hypoteky) danovym nakladom pri dani z prijmu ak takuto splacanu nehnutelnost prenajimam. Niekde som pocul, ze istina nie ale uroky ano. Ako to prosim je?

Dakujem.
Brano.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    úroky áno, splátky samozrejme nie, odpisy áno, ale v takom prípade, ak si dáš nehnuteľnosť do majetku.

    yessimus je offline (nepripojený) yessimus

    yessimus
    Dakujem, velmi pekne. Co presne znamena "dat si nehnutelnost do majetku". Som SZCO a vediem jednoduche ucto. S manzelkou sme vzali hypoteku a kupili druhy byt (bezpodielove spoluvlastnisctvo), ten sa chystame prenajimat. Ako funguju resp. kolko rocne su odpisy? Musel by som viest podvojne ucto? Nebude vadit to spoluvlastnictvo?
    Vdaka.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/ odpisy sa budú počítať podľa § 22 ZDP......- preštudovať je potrebné
    2/ nemusíš ....
    3/ nevadí......

    predpokladám, že máš splnenú oznamovaciu povinnosť voči DU, že prenajímaš nehnuteľnosť.....

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    Dobrý deň, mám byt, ktorý je moje vlastníctvo, mám ho v majetku SZČO a prenajímam ho. Oznamovaciu povinnosť voči DÚ mám splnenú. Byt by som potrebovala previesť na rodičov, môžem si ho nadalej ponechať v majetku SZĆO a prenajímať ho aj keď vlastníkom sa stali moji rodičia?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no ak sú vlastníkmi tvoji rodičia, už to nie je tvoje vlastníctvo t.j. nemôžeš ho mať v majetku SZČO... ak by si ho chcel aj naďalej prenajímať, mal by si mať nájomnú zmluvu medzi tebou a rodičmi... a rodičia by sa mali tiež registrovať na DU... resp. tebe ho prenajímať ak je písaný na oboch rodičov za 1000 € čo je oslobodená výška (každý po 500 €) a ty ho prenajímaj ďalej pričom máš náklad 1000 €...

    Je hypoteka danovy vydavok pri prenajme bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.