Zavrieť

Porady

Odpocet DPH pri prechode FO na PO

Prosim vas pekne o radu v nasledujucej situacii.

Zivnostnik vlastni auto od januara 2011, v juli 2011 sa stal platcom DPH a uplatnil si odpocet DPH na motorove vozidlo.

K 31. júlu 2012 ukončil živnosť, vrátane DPH - z toho vyplýva, že musí vrátiť DPH za motorové vozidlo. Podla mna by som vratila DPH uz len zo zostatkovej uctovnej hodnoty - t.j. minus 1 rok a 7 mesiacov. Chapem to spravne?

Otazka: Moze si zivnostnik z tohto auta uplatnit opat vratenie DPH ked prejde na s.r.o. a bude platcom DPH a bude pouzivat vozidlo dalej na podnikanie, hoci bolo kupene fyzickou osobou?

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, nemôže. SRO je samostatný právny subjekt, auto musí kúpiť od platiteľa DPH.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak som správne pochopila, auto v r. 2011 bolo odpísané ročným odpisom....
    za rok 2012, tým, že k 31 12 neexistuje , nemôže odpísať ani tých 7 mesiacov, nakoľko postupuje podľa starého znenia zákonov.....
    novelizácia bola k 01 01 2012.....
    t.j. za motorové vozidlo vráti štátu DPH po prvom roku odpisovania.......toľko môj názor.....

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Dobrý deň. Skúsim zaradiť do tejto témy. Živnostník si založil s.r.o.. Na živnosti mu zostali zásoby, ktoré chce previesť do s.r.o.. Živnosť plánuje zrušiť. Dajú sa zásoby previesť nejakým spôsobom aby neplatil z nich DPH? Tvrdil mi, že je to možné zmluvou "odpredajom podniku". Podľa mňa nie. Keďže sú to dva nezávislé subjekty musí na živnosti vystaviť fa, odviesť DPH , ktoré si môže odpočítať v s.r.o.. Ďakujem.

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    katka s. Pozri príspevok
    Dobrý deň. Skúsim zaradiť do tejto témy. Živnostník si založil s.r.o.. Na živnosti mu zostali zásoby, ktoré chce previesť do s.r.o.. Živnosť plánuje zrušiť. Dajú sa zásoby previesť nejakým spôsobom aby neplatil z nich DPH? Tvrdil mi, že je to možné zmluvou "odpredajom podniku". Podľa mňa nie. Keďže sú to dva nezávislé subjekty musí na živnosti vystaviť fa, odviesť DPH , ktoré si môže odpočítať v s.r.o.. Ďakujem.
    Posúvam

    Odpocet DPH pri prechode FO na PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.