Zavrieť

Porady

Dlažna na podlahové kúrenie

Ďakujem za všetky rozumné príspevky, skúsenosti. Hala, kuchyňa, predsieň- dlažby, doporučenia, atď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    lebo ani nemozes kto by to vysekaval. najprv som chcel tiez vsade dlazbu, ale nakoniec ide vsade kvalitny laminat. Dlazba sa da urobit aj neskor pri prerabke. A narychlo vyberat dlazbu je hlupost. Tiez je draha, drahe je lepidlo a pokladka stoji tolko co dlazba. takze kto ma 40-55€/m2 na dlazbu, nech sa paci.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Len pozor na laminát je VEĽMI zdraviu škodlivý.Na Slovensku by som to určite nekupoval .Pár km za hranicami v Rakúsku sa smie predávať len kvalita majú iné normy pritom to vyjde toľko čo SK šmejd.

    fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

    fefe30
    220870 Pozri príspevok
    Len pozor na laminát je VEĽMI zdraviu škodlivý.Na Slovensku by som to určite nekupoval .Pár km za hranicami v Rakúsku sa smie predávať len kvalita majú iné normy pritom to vyjde toľko čo SK šmejd.
    Zdravím, vedel by si dať aj nejaký presnejší typ.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nemámmoc času to hľadať.Ja som kupoval v Hainburg 100% kvalitu za cenu čo na SK predávajú Prešovský smrad. možno zajtra.Určite nedávate slovenskú laminátku do detskej izby!!!

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    alltracboy Pozri príspevok
    myslim ze kaindl bude tak isto rakusky v rakusku ako na SK.
    myslíš asi tak isto ako v rakúskej Cole je cukor a v našej jeho umelá náhrada ?

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    220870 Pozri príspevok
    Nemámmoc času to hľadať.Ja som kupoval v Hainburg 100% kvalitu za cenu čo na SK predávajú Prešovský smrad. možno zajtra.Určite nedávate slovenskú laminátku do detskej izby!!!
    no nie som veľmi presvedčený o tom že rakúska laminátka je u nás iná ako v rakúsku? Alebo že by chcelo by prehodiť dôkaz na kontrolné inštitúcie. Možno by v tejto priaznivej atmosfére aj zabralo( poľská soľ, český etyl - metyl a pod)

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pepa78 Pozri príspevok
    myslíš asi tak isto ako v rakúskej Cole je cukor a v našej jeho umelá náhrada ?
    nebavime sa o cole ale o podlahe.. ked si myslis ze kaindl sa vyraba na SK, CR alebo PL ako cola, tak mozes porovnavat.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    220870 Pozri príspevok
    Nemámmoc času to hľadať.Ja som kupoval v Hainburg 100% kvalitu za cenu čo na SK predávajú Prešovský smrad. možno zajtra.Určite nedávate slovenskú laminátku do detskej izby!!!
    nikde som nepisal o slovenskej podlahe. Kaindl, Egger, su rakuske a krono zrejme nemecke podlahy. A pochybujem ze tam nedodrzuju povolene hodnoty formaldehydu. Videl som technicke listy a pohybujem ze na SK sa z uvedench znaciek dovaza nieco s vyssim obsahom ako do nemecka a rakuska. hlavne ak ide o o ich Top rady podlah.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    alltracboy Pozri príspevok
    nebavime sa o cole ale o podlahe.. ked si myslis ze kaindl sa vyraba na SK, CR alebo PL ako cola, tak mozes porovnavat.
    ...neviem, kde sa vyrába, možno máš pravdu v tom, že ak je to vyrobené mimo SK tak by to mohlo byť OK...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Kronospan odišiel z Prešova na Ukrajinu a do podláh s nezmenenou značkou začal používať ako nosné jadro mäkkšiu HDF dosku ako doteraz vyrábanú v PL...info od kolegu, ktorý podlahy pol života predáva a kladie...začínali sme so značkou Meister/Germany, predaj z celej SR stiahli do BL...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    pre lutec:dlažba pod papuče do interiéru nemusí byť špičková kvalita, treba si ale dať pozor na kvalitné overené flexibilné lepidlo /nie najlacnejšie, ktoré to má iba v názve/, penetráciu a dodržanie dilatácií, ak je dlažba vypuklá /hlavne talianske akciové s mäkkým črepom/, je nutné pri pokládke podmastiť každú dlaždicu a lepiť tzv. obojstranne.

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    ja mam doma položenú dlažbu z poľska. Žiadna značka ani nič, len nejaká akcia či výpredaj a celkom sa nám pozdávala hrubkou aj dizajnom. Je tam už nejaký ten rok a zatiaľ žiaden problém. Ukladal nám to obkladač a nesťažoval sa, že sa s tým zle robí alebo niečo. Lepidlo keďže to mám v interiéry som dal klasicke, ani flexibilne nie. Tak už len teraz dúfam, že sa tomu ani v budúcnosti nič nestane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.