Zavrieť

Porady

Neplatiteľ DPH, príjem služby zo zahraničia a zmeškaná registrácia k DPH

Zdravím Vás poraďáci.

Som SZČO, neplatca DPH. Posledných niekoľko mesiacov som odoberal služby zo zahraničia (CZ) s miestom dodania v SR. Mal by som sa tak stať osobou registrovanou podľa §7.

Ovšem nejako som túto vec opomenul a faktúry dodávateľa sú už dávno uhradené a vystavené s DPH. Dodávateľ mi ich vystavil s DPH automaticky.

Čo teraz ? Utekať na daňový úrad, priznať farbu alebo nejako zo situácie vykľučkovať s čo najmenšou pokutou ?
Alebo utekať na daňový úrad, zaregistrovať sa a na predchazajúce faktúry zabudnúť a dúfať, že sa na to nikdy nepríde ?

Ako to funguje v prípade, že by som otvorene priznal svoje pochybenie a chcel zaplatiť DPH aj za cenu dvojitého zdanenia ? Podať niekoľko daňových priznaní ?

Je vôbec možné nejako rozumne túto situáciu vyriešiť ? Celkovo sa jedná o malú sumu, cca 150 EUR, ktoré som zaplatil do ČR na základe faktúr.

Nemám záujem dať si tieto faktúry do nákladov.

Milí poraďáci, čo by bolo podľa Vás najlepšie riešenie ? Samzorejme som si vedomý, že ja som pochybil, aj keď neúmyselne. Dostal som na daňovom úrade zlú informáciu, čo ale teraz nijako nedokážem.

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Neplatiteľ DPH, príjem služby zo zahraničia a zmeškaná registrácia k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.