Zavrieť

Porady

DCÉRA S ADHD A MLADÁ UČITEĽKA

Ahojte poraďáci.Máme 8roč.dcéru s ADHD,je v 3.roč.a v minulom roku niekedy v novembri dostali novú,začínajúcu učiteku,ktorá je pod dozorom.Ich pôvodná učiteľka (bola špeciálny pedagóg), sa stala riaditeľkou.Náš problém spočíva v chovaní novej učiteľky voči dcére.Hneď na začiatku nám dala najavo,že malá zaostáva v tempe za ostatnými deťmi,robí chyby v diktátoch,je nesústredená atď.Tieto veci sme samozrejme vedeli,súvisia s jej diagnózou,ale ona to nechcela uznať,pokiaľ nebude vyšetrená v psych.pedagog.poradni a integrovaná.S ťažkým srdcom a po konzultácií s bývalou učiteľkou-riaditeľkou sme súhlasili a dcéru integrovali.Odvtedy nám začali problémy,učiteľka sa začala k nej chovať posmešne,často ju zhadzuje pred celou triedou,čo sa už prejavuje v chovaní niektorých jej spolužiakov.Nedávno sme riešili kopance do brucha od spolužiaka,bola som za učiteľkou,že prečo nezakročila,a ona mi kľudne do očí povedala,že nebol ten kopanec dosť !!!silný!!!na to,aby sa tým zaoberala!!!Potom jej zas rozrezal čižmy vreckovým nožíkom,ale zas sme nepochodili,keďže sa jednalo o róma,najprv sa to riešilo aj s ním,ale na 2.deň prišla riaditeľka s tým,že ho nik pri tom nevidel a v podstate sa vyjadrili v zmysle,že si to dcéra mohla odtrhnúť sama.Situácia už začína byť neúnosná,dcéra z jednotkárky prešla rovno na štvorky,učiteľka reaguje podráždene,keď sa na niečo sťažujem,už sme za blbcov,čo večne s voľačím otravujú.Došlo to až tak ďaleko,že dcéra sa pred dvomi dňami od rána sťažovala,že jej je špatne,má bolesti v chrbte a hrdle,a keď decká vykrikovali,že si vymýšľa,učiteľka vyhlásila pred celou triedou,že,,JA VIEM,POZNÁME JU AKÁ JE!!!Podotýkam,že dcéra mala horúčku 38,5 čo si učiteľka nevšímala,až v družine,keď dostala zimnicu si ju všimla upratovačka.Asi o 15.09hod.!!!mi zavolali,čo som bohužiaľ nepočula,nemala som poruke telefón.Prišli sme pre ňu asi o 15.45hod.hneď som volala učiteľke,že čo to má znamenať,tá naziapala na mňa,že moja dcéra je klamárka,čo sa stále sťažuje na bolesti hlavy,ako oná ma rozoznať kedy neklame!!!Tak som jej doniesla papier od lekárky,aby si ho nalepila na čelo,načo mi volala rozčúlená riaditeľka,že ju neoprávnene obviňujem,lebo mi volali a ja som nedvíhala tel.Áno,po 6tich hodinách sťažností na bolesť!!!A posmechov od učiteľky.Ako by ste riešili takéto problémy?Zmena školy neprichádza do úvahy,museli by sme sa presťahovať,ani dcéra nechce odísť,má tu kamarátky.Rozhovory boli k ničomu,ešte mi učiteľka vytkla,že všetko žalujem riaditeľke.Aj riaditeľka už je z nás podráždená.Bohužiaľ si to odnáša dcéra.
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nechapem riaditelku.bola predsa jej ucitelkou,tak ju pozna.
stazuj sa vyssie.
ked jedna mlada zaucajuca sa ucitelka nechape psychiku dietata,maloleteho,tak ako moze ucit?
a to s tymi cizmami je vrchol!!!
Stazuj sa vyssie,chod za tym!nenechaj so sebou zametat,na toto su paragrafy!!!
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

inak ak sa bojis ze si to odnesie dcera a bude mat este horsie znamky,mozes si poziadat o zvlastnu komisiu,ktora bude zlozena z ludi nepochadzajucich z tej skoly a ti posudia jej vedomosti vzhladom na jej zdravotne obtiaznosti.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..vidím problém len z jednej strany, zo strany matky, ktorá tu píše...ale , no teda, ako matka sa budem prizerať, ako nejaká učiteľka ubližuje môjmu dieťaťu?....dlhodobo?...toľko sĺz je v tomto príspevku-ale od dieťaťa,ktoré sa nevie brániť a čo je najhoršie, ,nechajú ho v tom maraste...nechápem tú matku...sorry......
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Z prečítaného mi vychádza minimálne zjavná neprofesionálnosť začínajúcej učiteľky. Zdravotné problémy žiaka sa nepodceňujú a pred triedou už vonkoncom nie. Zosmiešňovanie je tiež veľmi neprezieravé. Racionálny dohovor medzi rodičom a pedagógom v záujme dieťaťa by bol riešením. Pri zaujatosti jednej, či druhej strany bude málo pravdepodobný. Ak by situácia pokračovala, najmä zjednodušovanie a nezohľadňovanie zdravotného stavu dieťaťa, sťažnosť bude na mieste.
0 0
MAMINAS MAMINAS

MAMINAS je offline (nepripojený) MAMINAS

Oni bohužiaľ nič nepriznajú,všetci sa kryjú.Prakticky sa dohodli,že je najjednoduchšie urobiť z dcéry klamárku,čo si na učiteľku vymýšľa,vraj sa v tom vyžíva!Pritom je to úzkostné dieťa,čo potvrdila aj psychologička,verbálne aj inteligenčne nadpriemerná,len to nedokáže zúžitkovať,vzhľadom na diagnózu.Kam vyššie sa mám sťažovať?Riaditeľka bola zvolená po prešľapoch bývalého riaditeľa(na škole kvitla šikana,sprenevera a iné)stále tvrdí,že bojuje proti zabehnutým praktikám,ale v našom prípade už toho má dosť.Povedala,že kľudne môžem podať písomnú sťažnosť ani neviem na koho...Komisia nemusí dopadnúť najlepšie,keďže dcéra má kolísavý výkon,ale na to majú stanovy,ako ju majú hodnotiť.Ako integrovaná by nemala písať 5minutovky,ale učiteľka jej veselo za ne praskne kvôli 4 chybám štvorku.Vraj jej ju nedá do žiackej knižky,ale dcére stačí že ju dostala do zošita,je z toho úplne špatná.Učitelka si na ňu sadla a ani sa to nesnaží nijak maskovať.Decká sa jej už posmievajú,vidia že si nepomôže,sú čím ďalej drzejšie a nik sa dcéry nezastane.Ak sa to dozviem,samozrejme to riešim,ale učiteľka to poprie,klame aj o tom čo povie mne,všetko prekrúca.Ak za tým pôjdem,dcéra na tej škole dlho nevydrží!Pritom sa na ňu vzťahuje antidiskriminačný zákon,ale ako mám dokázať,že jej vedome poškodzuje?Je to slovo proti slovu a učiteľka vidí,že ju riaditeľka zastane,tak si robí čo chce!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

MAMINAS Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.Máme 8roč.dcéru s ADHD,je v 3.roč.a v minulom roku niekedy v novembri dostali novú,začínajúcu učiteku,ktorá je pod dozorom.Ich pôvodná učiteľka (bola špeciálny pedagóg), sa stala riaditeľkou.Náš problém spočíva v chovaní novej učiteľky voči dcére.Hneď na začiatku nám dala najavo,že malá zaostáva v tempe za ostatnými deťmi,robí chyby v diktátoch,je nesústredená atď.Tieto veci sme samozrejme vedeli,súvisia s jej diagnózou,ale ona to nechcela uznať,pokiaľ nebude vyšetrená v psych.pedagog.poradni a integrovaná.S ťažkým srdcom a po konzultácií s bývalou učiteľkou-riaditeľkou sme súhlasili a dcéru integrovali.Odvtedy nám začali problémy,učiteľka sa začala k nej chovať posmešne,často ju zhadzuje pred celou triedou,čo sa už prejavuje v chovaní niektorých jej spolužiakov.Nedávno sme riešili kopance do brucha od spolužiaka,bola som za učiteľkou,že prečo nezakročila,a ona mi kľudne do očí povedala,že nebol ten kopanec dosť !!!silný!!!na to,aby sa tým zaoberala!!!Potom jej zas rozrezal čižmy vreckovým nožíkom,ale zas sme nepochodili,keďže sa jednalo o róma,najprv sa to riešilo aj s ním,ale na 2.deň prišla riaditeľka s tým,že ho nik pri tom nevidel a v podstate sa vyjadrili v zmysle,že si to dcéra mohla odtrhnúť sama.Situácia už začína byť neúnosná,dcéra z jednotkárky prešla rovno na štvorky,učiteľka reaguje podráždene,keď sa na niečo sťažujem,už sme za blbcov,čo večne s voľačím otravujú.Došlo to až tak ďaleko,že dcéra sa pred dvomi dňami od rána sťažovala,že jej je špatne,má bolesti v chrbte a hrdle,a keď decká vykrikovali,že si vymýšľa,učiteľka vyhlásila pred celou triedou,že,,JA VIEM,POZNÁME JU AKÁ JE!!!Podotýkam,že dcéra mala horúčku 38,5 čo si učiteľka nevšímala,až v družine,keď dostala zimnicu si ju všimla upratovačka.Asi o 15.09hod.!!!mi zavolali,čo som bohužiaľ nepočula,nemala som poruke telefón.Prišli sme pre ňu asi o 15.45hod.hneď som volala učiteľke,že čo to má znamenať,tá naziapala na mňa,že moja dcéra je klamárka,čo sa stále sťažuje na bolesti hlavy,ako oná ma rozoznať kedy neklame!!!Tak som jej doniesla papier od lekárky,aby si ho nalepila na čelo,načo mi volala rozčúlená riaditeľka,že ju neoprávnene obviňujem,lebo mi volali a ja som nedvíhala tel.Áno,po 6tich hodinách sťažností na bolesť!!!A posmechov od učiteľky.Ako by ste riešili takéto problémy?Zmena školy neprichádza do úvahy,museli by sme sa presťahovať,ani dcéra nechce odísť,má tu kamarátky.Rozhovory boli k ničomu,ešte mi učiteľka vytkla,že všetko žalujem riaditeľke.Aj riaditeľka už je z nás podráždená.Bohužiaľ si to odnáša dcéra.

Chapem vas, ako matku. Kazda matka chrani a brani svoje dieta. Nesedia mi tu urcite suvislosti.
Dieta zjavne chodi do beznej ZS, nebolo integrovane, az do prichodu novej ucitelky. Hyperaktivne deti, verte mi, daju zabrat aj v specialnych triedach ZS, kde je o polovicu deti menej, ako v beznej triede ZS.vyzaduju si neustalu pozornost ucitela, ucitel okrem takeho dietata ma este 30 inych deti.
neuvazovali ste dcerku zaradit do ZS- triedy s podobnymi detmi? verte mi, ulavilo by sa aj vam, aj dietatu.
Pisete, ze dcera bola jednotkarka, potom pisete, ze dcera nezvladala diktaty.
Ak ju v poradni integrovali, tak urcite problemy tam boli. Viem, ze pre rodica je velmi tazke priznat si, ze dieta je ine, ako ostatne.
Ucitelka nie je pod dozorom- ako pisete, nakolko ak ma ukoncene VS vzdelanie prislusneho smeru je to plne kvalifikovana ucitelka.
Ucitelky po skonceni VS dostavaju uvadzajuce ucitelky, ktore im pomahaju hlavne v administrativnych ukonoch, dozeraju na priebeh hodin- preco nepoziadate, aby ste na vyucovacej hodine mohli byt pritomni? Je to bezne.

Co a tyka tej horucky- kludne ju mohla mat,. Vy ste to rano doma nezistili? Pripadne mohla horucka stupat az popoludni,vtedy su vyssie horucky, ako rano.

Vas prispevok je plny myslim rodicovskej bolesti, zatrpknutosti voci ucitelke. neuvazujete dceru prelozit inde? Pisete, ze ju nema rada ucitelka, spoluziaci.
Mozno v novom kolektive sa bude aj ona, aj spoluziaci, aj ucitelka viac tolerovat.

Prehliadla som to, ze nechcete vymenit skolu. No, ak by mojmu dietatu niekto ublizoval tak, zeby to pre mna ako rodica bolo neunosne, urcite by som riesila mozno aj to prestahovanie.

Este raz som precitala pozorne cely prispevok. Prepacte, je jednostranny, myslim, ze napisany vo velkom emocnom strese a vypeti. Vela veci tam nesedi. Sedi len to, ze mate ucitelku, riaditelku, spoluziaka- no celu skolu poriadne v zuboch. Myslite si, ze vase dieta je 100%-ne?
Vela stastia a hlavne pevne nervy.
Naposledy upravil alaya1 : 08.11.12 at 19:28 Dôvod: doplnenie textu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alaya mi hovori z duse-üreco si jednoducho nevezmete par dni volna a nesadnete do lavice v triede?
mozete si to aj natocit-dokonca i tajne,aby o tom nik nevedel.alebo pridte namatkovo,bez toho aby ste sa hasili.
prekvapte ich a uvidite,ako to je naozaj.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Tvoj problém sa skôr-neskôr dostane do bodu, kedy budeš musieť konať. Buď sťažnosť (keď kľudne, tak kľudne - aj riaditeľ školy má svojho nadriadeného) Školská inšpekcia rieši sťažnosti. Alebo budeš musieť zariadiť prestup dcéry na inú školu. Veľa z napísaného hovorí pre túto voľbu. Situácia sa stane neúnosnou v prvom rade pre dieťa. Zotrvať bude znamenať pre dcéru len psychickú traumu. Obdobné prípady končia skôr odchodom zo školy.
0 0
MAMINAS MAMINAS

MAMINAS je offline (nepripojený) MAMINAS

Dcéru som dala otestovať ako 3ročnú.Vedela som že má ADHD s tým aj nastúpila do školy,dokonca predčasne vzhľadom k tomu že je októbrová,ale odporučili ju učiteľky s MŠ s tým že je veľmi šikovná.Bola opäť testovaná všetko prebehlo ok.Pokiaľ mala pôvodnú učiteľku,prosperovala až na to pomalé tempo.Diktáty písala tak že občas nedala dĺžeň,bodku,splietla si malé k s h a pod.S matematikou problém nebol,diagnostikovali jej dyslexiu.Na rodičovských nám nikdy učiteľka nehovorila že by zle čítala,iba že pomaly píše.Ja nemám problém s tým,že je integrovaná,ale s prístupom učiteľky ktorá každú jej chybu necitlivo komentuje pred spolužiakmi.Nepáči sa mi to čo som samozrejme chcela riešiť,ale dosiahla som len to že sa to začína meniť na otvorený boj,kto z koho.Pritom som nežiadala nič iné len aby si z nej nerobila triednu ,,opicu,,!To by snáď mala byť samozrejmosť.Zo začiatku sa jej riaditeľka zastávala štýlom,,NO VIETE,JE TO MLADÁ NESKÚSENÁ UČITEĽKA,EŠTE NEVIE HOVORIŤ DIPLOMATICKY,JA SI S ŇOU POHOVORÍM,,Ale učiteľka to poprie a my sme za ,,POTÍŽISTOV,,A k tej horúčke:ráno jej nič nebolo,zle sa začala cítit od 2.vyučovacej hodiny,čo aj povedala učiteľke.Tá ale povedala,že keď nevracia tak jej nič neni.Pri 5.hod.sa už nemohla dobre hýbať bolelo ju celé telo,ale učitelka sa neobťažovala ani jej siahnuť na čelo,vraj nech sa nepredvádza.Výmena školy neni možná,presťahovali sme sa z mesta na dedinu,len tento rok sme dokončili dom,je tu jediná škola.Možno preto,že sme ,,PRIŠELCI,,nás tak berú.Spolužiaci ju mali radi,ale sa to rýchlo mení,keď vidia ako sa k nej chová učiteľka.Ale to sa týka chlapcov(zatiaľ!)Spolužiačky sa jej zastávajú,má tu kopec kamarátok,nechce ani prestúpiť do inej triedy,aj keď aj tam má kamarátky.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no,tak ked nechce prestupit,potom musi znasat nasledky.nepomozete si.
skuste to teda inak-s humorom.
viem si predstavit,ze pretake male dieta je to tazke,ale ked bude ucitelka blba a mat znova blbe poznamky,nech sa radsej usmieva,nech jej neukaze ze ju to trapi...
a vy takisto.skuste ucitelke pritakavat,pochvalit aka je super a ze asi ma ravdu...ja to volam sokova terapia-je to sice len teoretizovanie vo vasom pripade ale u mna to uz zabralo na vela blbych ludi,samozrejme v uplne inych situaciach,no mozno by to zabralo i tu-ucitelka by bola z novej strategie prekvapena.skuste.myslim ze horsie to uz aj tak nemoze byt.
0 0
MAMINAS MAMINAS

MAMINAS je offline (nepripojený) MAMINAS

Určite si nemyslím že je moje dieťa 100%né.Každá matka ktorá vychováva dieťa s ADHD,vie čo má doma.Ale zároveň viem,že u dcéry v škole prevláda porucha pozornosti,je skôr utiahnutá a ku škole pristupuje zodpovedne až úzkostlivo.To mi povedala jej bývalá učiteľka.Ale ak sa dieťa snaží,a stačí malá chybička,aby sa učiteľka k nej vyjadrila necitlivo,potom ju to zbytočne stresuje.Je jasné že sme si s učiteľkou nesadli,ale som si myslela že normálny rozhovor pomôže k tomu aby bola vo svojich vyjadreniach opatrnejšia,ale malo to presne opačný účinok.Čo ju ja mám čo poučovať!Rieši si svoju averziu cez dcéru.Mala zopár poznámok aj na moju adresu,ale ich nepovedala mne,ale dcére.To je myslím dosť neprofesionálne.Môžem vedieť akých veľa vecí Vám na príspevku nesedí?
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Kvalifikácia neznamená, že učiteľ sa automaticky stáva dobrým učiteľom. Na to treba roky praxe. Keď si "mladá" už na začiatku kariéry nepripúšťa svoje nedostatky, nebude nikdy dobrým pedagógom.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

...ak bude mladá učiteľka takto pokračovať, čoskoro narazí. S takýmito metódami prejde možno u osemročných, ale už o málo starší žiaci jej to môžu poriadne osladiť. Puberta dnes začína veľmi skoro.
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

keď Vašu dcéru prijímali do školy, vedeli, že je ADHD, to znamená, že vedeli do čoho idú..na dieťa s takouto diagnózou treba skúseného pedagóga a tejto mladej žabe sa to vymyká spod kontroly, preto sa rozhodli, že k odchodu Vašej dcéry zo školy dopomôžu, keďže podľa zákona ju oni nemôžu zo školy vylúčiť, iba navrhnúť riešenie.....
ja na Vašom mieste by som určite navštívila CPPPaP, čo je centrum pedagogicko-psychologického poradenstva, kde Vašu dcéru vyšetria a dokonca napíšu aj odporúčania, ktoré škola musí dodržiavať..dcéra dostane individuálny plán, čiže ak v CPPPaP napíšu, že nemôže dostávať štvorky z diktátov, tak jej ich učiteľka jednoducho nebude môcť dať, ale bude musieť použiť iné hodnotenie...
s výsledkom z CPPPaP chodte do školy a pohovorte si naraz aj s učiteľkou aj riaditeľkou a zoberte so sebou aj manžela, jednak, aby ste mali svedka rozhovoru a jednak, aby neboli v presile, ak budú do Vás naďalej skákať, môžete podniknúť ďalšie kroky, napr. sťažnosť na krajskom školskom úrade, vyšetrenie dieťaťa psychológom, kde sa preukáže zaobchádzanie učiteľky k dieťaťu...tu ale treba rátať tým, že tieto kroky môžu byť pre dieťa traumatizujúce a vtedy by som už naozaj zvážila preradenie dieťaťa, lebo zotrvanie u tejto učiteľky by jej mohlo viac uškodiť ako pomôcť
...inak v tom CPPPaP vedia posúdiť aj to, či je vhodné, aby dcéra zotrvala v tejto škole na základe týchto okolností...a toto vyšetrenie by som riešila okamžite, nakoľko aspoň v našom meste sú čakacie doby na vyšetrenie okolo mesiaca....
5 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

a čo odporúča CPPPaP? má individuálny plán, je hodnotená ako ostatné deti? veď toto musia v škole dodržať!!!!potom zostáva len ten krajský školský úrad...prípadne by som ju zobrala ešte raz do CPPPaP, či je vhodné, aby za týchto okolností zotrvala v škole...
0 0
MAMINAS MAMINAS

MAMINAS je offline (nepripojený) MAMINAS

Dcére mali zostaviť ako dyslektičke a ADHD individuálny plán,aspoň tak sľúbili na začiatku šk.roka a triedna by sa ho mala držať.Nemala by jej dávať 5minútovky,ale ich dáva každý deň,vraj jej nedá známku do žiackej,ale na konci týždňa známky spriemeruje a tú jej potom zapíše.Väčšinou jej z toho vznikne 2-ka, lebo jej dá z niektorej 5minútovky štvorku a dcéra hneď zaberie,aj to doma precvičíme,ale ju to veľmi stresuje.Dcéra nerozlišuje,ktorá známka ide do žiackej,pre ňu je každá podstatná.
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

zdá sa , že milá pani učiteľka, si robí čo chce a absolútne si neuvedomuje, čo to narobí s krehkou detskou dušičkou.....mala by sa hanbiť a nie si dokazovať aká je úžasná.....určite by som sa išla ešte raz poradiť do CPPPaP a veľmi rýchlo, pretože Vaša dcéra bude do školy ešte chodiť dosť dlho a táto "učiteľka" jej to môže nadobro znechutiť!!!
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

... dosť argumentov, aby si obidvom "dámam" zavarila.... za týchto okolností zotrvávať v takejto škole....
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

....moja rada: tvoj problém má jednoznačné riešenie. Dcéru urýchlene prelož do inej školy. V priaznivom prostredí sa rýchlo zadaptuje. Kamarátstva v tomto veku málo zavážia. Dnes jedna, zajtra druhá. Kamarátky budú aj na novej škole. Po podaní sťažnosti by tam, kde je teraz už vôbec nemohla existovať. Je to ako keď sa súdiš so zamestnávateľom. Súd vyhráš, ale zostať sa už nedá. Že si sa sťažovala sa ponesie s dcérou aj na druhú školu. Ver, že z traumy, ktorú dcéra už teraz prežíva sa bude veľmi dlho spamätávať. Nepripusť aby pokračovala, môže ju poznačiť trvale. Zmena školy je východiskom z popísanej situácie, veľa podobných prípadov sa vyriešilo práve týmto spôsobom.
Naposledy upravil gilda : 09.11.12 at 05:58
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Maminas- ako toto vsetko viete, kto vas o pristupe ucitelky informuje?
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať