Zavrieť

Porady

čakať alebo dať výpoveď hneď?

Dobrý deň!
Včera sa mi stala taká vec, že za mnou prišiel môj nadriadený a položil mi na stôl 2 Upozornenia o porušení pracovnej disciplíny. Mám pocit že potrebuje uvolniť miesto na ktorom pracujem. Uvádza v obidvoch prípadoch paragraf 81 ZP, písmeno a), e). Tieto upozornenia zakončil paragrafom 63 písmeno d), odstavec 4. V jednom prípade použil aj paragraf 179 ZP. Preštudoval som si tieto paragrafy a pochopil som o čo mu ide. aká je doba na nápravu a kedy môžem očakávať tretie, teda posledné upozornenie? Dôvod si určite nájde. Ako to je z novelou ZP od 1.1.2013? Mám dať výpoveď radšej sám už teraz, alebo mám dočkať na výpoveď od zamestnávateľa. Mal by som teda nárok na odstupné, pokiaľ by výpoveď prišla až v roku 2013? Mám už odpracovaných 4 a pol roka. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    skrecok233 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Včera sa mi stala taká vec, že za mnou prišiel môj nadriadený a položil mi na stôl 2 Upozornenia o porušení pracovnej disciplíny. Mám pocit že potrebuje uvolniť miesto na ktorom pracujem. Uvádza v obidvoch prípadoch paragraf 81 ZP, písmeno a), e). Tieto upozornenia zakončil paragrafom 63 písmeno d), odstavec 4. V jednom prípade použil aj paragraf 179 ZP. Preštudoval som si tieto paragrafy a pochopil som o čo mu ide. aká je doba na nápravu a kedy môžem očakávať tretie, teda posledné upozornenie? Dôvod si určite nájde. Ako to je z novelou ZP od 1.1.2013? Mám dať výpoveď radšej sám už teraz, alebo mám dočkať na výpoveď od zamestnávateľa. Mal by som teda nárok na odstupné, pokiaľ by výpoveď prišla až v roku 2013? Mám už odpracovaných 4 a pol roka. Ďakujem.
    AK by si dostal výpoveď podľa §63 odst 1. písm d., nárok na odstupné by si nemal. Je na tebe, či sa tzv. polepšíš a zlepšíš si svoje výsledky,(ak fakt má zamestnáv. pravdu) a výpoveď nebude. ALe záleží na Tebe.

    skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

    som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac skrecok233
    No obhajovať sa nejdem, no čokoľvek poriešim ku spokojnosti tak aj tak sa nájde nejaký problém. Pracujem na vedúcej pozícii a do doby kým sa nevymenili moji nadriadený, naša firma stúpala a bola úspešná. Človek ktorý bol môj nadriadený odišiel a vystriedala ho mladá slečna, ktorá teraz robí zmeny podľa seba. Z niektorými nariadeniami na záchranu dobrého obchodu nesúhlasím a začali sa kopiť problémy. Ale to je v podstate jedno. O to tu teraz nejde. Ako to je vlastne z odstupným po 1.1.2013? Je údajne schválené odstupné aj keď dá výpoveď zamestnanec? Ďakujem.

    skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

    som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac skrecok233
    ewita888 Pozri príspevok
    Určite nebude nárok na odstupné, ak dá výpoved zamestnanec..
    Hmm, aj som si myslel

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    2 upozornenia nemozes dostat naraz .... ty mozes pisomne napadnut neplatnost upozornenia .....

    skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

    som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac skrecok233
    ivka70 Pozri príspevok
    2 upozornenia nemozes dostat naraz .... ty mozes pisomne napadnut neplatnost upozornenia .....
    Tak to som nevedel, rozumné bude sa asi opýtať nejakého právnika. Ďakujem.

    čakať alebo dať výpoveď hneď?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.