Zavrieť

Porady

kanalizácia-stupačka a jej odvetrávanie

Ahojte poraďáci po dlhej dobe čo som tu nebol, som natrafil na problém, ktorého sa chce stavebník vzdať.V bytovom dobe kde funguje SVB sa začala nadstavba podkrovných bytov. A začali big problémy. Nakoľko stavebníkovi bytov podkrovných nechceli pripojiť na stare stúpačky tak sme sa pekne zložili na nové:O). Ja som na najvrchnejšom 3 poschodí a kúpil som byt už prerobený. Takže kúpelňa je ako nová a tak isto aj celé jadro v okolí stupačky. Predchádzajúci majitelia chceli využiť priestor stupačky a tak bola ukončená už u mna na najvrchnejšom poschodí, kde ale samozrejme dodržali odvetrávanie kanalizačnej rúry až nad strechu. Odvetrávanie ale napojili na 100 kanalizačnú a vyústili len rúrou 65. Samozrejme stavebník nechcel v strede izby rúru tak ju nevyviedol nad strechu a nám teraz cítiť smrad v bytoch. Po upozornení na SVB schôdzi sa vyhovoril na zle urobenú stupačku u mna. Neviem nikde nájsť nejaký zákon alebo normu ktorá by o tom hovorila. Našiel som len normy na kanalizačné a odpadové rúry ale nie odvetrávacie. Viet mi niekto pomôcť ako sa mám brániť? Nemienim si búrať kúpeľňu s dôvodu chyby niekoho iného.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    kanalizácia-stupačka a jej odvetrávanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.