Zavrieť

Porady

zrazka zo mzdy pri dohode o vykonávaní práce

Poraďte mi niekto prosím Vás.

som SZČO
Začal som 11.11.2012 pracovať na dohodu ako predavač
mám podpísané dve dohody o vykonaní práce..jedna je ako predaj s jednou firmou a druhá je ako upratovanie s druhou firmou...vykonávam jednu prácu na dve dohody..
obe majú obdobie práce od 11.11.2012 do 7.1.2013 a rovnakú odmenu 790€
dve dohody sú podpísané kvôli počtu odpracovaných hodín..
moja reálna hrubá výplata za prácu má byť 790€...k tejto sume zaplatím daň...
otázka je že ak mám dve dohody podpísané v rovnakom období a evidované v SP je to ako keby som vykonával dve odlišné činnosti...
z akej sumy zaplatím daň z príjmu? iba zo sumy 790€ alebo zo sumy 2x 790€=1580?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1. Vykonávaš opakovanú činnosť, nemôžeš to teda robiť na DoVP, ale musíš mať DoPČ. DP podáš zo všetkých svojích príjmov, teda aj zo živnosti aj z dohôd.
1 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

oni mi vystavili dohodu DoVP,ale to neni až taký problém,mna zaujíma z akej sumy to zdaním ,nakolko moja realna vyplata bude 790€ a je blbe platit dan zo sumy 1580 ked dostanem len 790€
0 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

alebo opravim sa...či mam započítat ako príjem 1580 alebo iba 790€,nakolko robím jednu robotu za 790€ len zamestnavatel to takto napisal
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nechápem, prečo keď máš dve dohody ( aj keď jednu nesprávnu ak píše Tweety) nedostaneš 2x odmenu po dohodnutých 790,00 € a potom by bolo zdanenie každej dohody správne. Pretože v konečnom dôsledku,by si nezdanený príjem zdanil v DP, ktoré podáš ako SZČO.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Príjmy u toho istého zamestnávateľa sa zdaňujú spoločne .
1 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

každá dohoda má iného zamestnávateľa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

robobo Pozri príspevok
každá dohoda má iného zamestnávateľa
Ak máš rôznych zamestnávateľov a spolu za obe dohody len 790 € tak len tento príjem z dohôd bude zdaňovaný.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Myslím, že si nás troška doplietol tými odmenami, Aspoň mne nie je jasné napr., že "zamestnávateľ to takto napísal".
0 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

dvaja zamestnavatelia a spolu je odmena 1580€ na papieri..jedna dohoda 790€ u jedneho zaestnavatela a druha dohoda tiež 790€ u druheho zamestnavatela..zamestnavatelia mi mali napisat jednu dohodu na 390 a druhu na 400,suma spolu by bola 790...oni my obidvaja napisali 790,dokopy to je 1580... spravili chybu pretože moja realna odmena bude 790 nie 1580
0 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

a zaujima ma či treba opravit dohody alebo aj ked mam spolu odmenu 1580 na papieri a dostanem spolu 790 či zdanujem 790 alebo 1580?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

robobo Pozri príspevok
a zaujima ma či treba opravit dohody alebo aj ked mam spolu odmenu 1580 na papieri a dostanem spolu 790 či zdanujem 790 alebo 1580?
zdaníš samozrejme len reálnu odmenu..
0 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

a nebude tam nejaky problem so socialnou alebo danovým uradom že na papieri mám spolu prijem 1580 a zdanujem len 790?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

robobo Pozri príspevok
a nebude tam nejaky problem so socialnou alebo danovým uradom že na papieri mám spolu prijem 1580 a zdanujem len 790?
U teba nebude žiadny problém, ty dostaneš predsa potvrdenie o vyplatených príjmoch, ktoré budeš uvádzať v daňovom priznaní..
0 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

vdaka za info už mi to je jasne
0 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

a ešte otazka: danový urad ma nemože obvinit ze som zamlčal potvrdenie o prijme z druhej casti odmeny ktoru nedostanem ale je chybou zamestnavatela napisana na dohode?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

robobo Pozri príspevok
a ešte otazka: danový urad ma nemože obvinit ze som zamlčal potvrdenie o prijme z druhej casti odmeny ktoru nedostanem ale je chybou zamestnavatela napisana na dohode?
daňový úrad v tomto prípade neskúma dohody, ale vyplatené mzdy, napr.
0 0
robobo robobo

robobo je offline (nepripojený) robobo

a socialna poistovna skuma vyplatene mzdy?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

robobo Pozri príspevok
a socialna poistovna skuma vyplatene mzdy?
iba vyplatené......
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

robobo Pozri príspevok
a ešte otazka: danový urad ma nemože obvinit ze som zamlčal potvrdenie o prijme z druhej casti odmeny ktoru nedostanem ale je chybou zamestnavatela napisana na dohode?
No veď keď ti to zamestnávateľ nevyplatí, tak to ani on nebude mať v účtovníctve.. To, že sú dohody napísané na také sumy, je chyba zamestnávateľa, nech si to zdôvodní on.. A chyba je aj to, že na predavača nemôžeš mať dohodu o vykonaní práce..
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ale ak dostane potvrdenia na zdanenie príjmov od 2 zamestnávateľov po 790,00 €ur - tak som to pochopila ja, potom ak zdaní iba 790,00 €ur - bude mať problém.
Asi sa dosť nechápeme.

PS: v každom prípade tú nezrovnalosť rieš okamžite teraz a nie až potom, keď Ti doručia potvrdenia o príjme.
0 0
Načítať ďalšie