Zavrieť

Porady

daňový zálohový list

dnes nám bol doručený "daňový zálohový list" na ktorom bola uvedená aj dph a uvedené že ide o predmet zdaniteľného obchodu s dátumom zdaniteľného plnenia 19.12.2012. Sumu uhradím ešte tento rok a bude to pre mňa VOZD tiež v tomto roku. DPH tak isto uplatním za mesiac 12/2012.
Je to tak správne? a ešte jedna otázka: musím evidovať tento zál. list iným číselným radom ako faktúry? Môj program to neumožňuje. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zaja Pozri príspevok
    dnes nám bol doručený "daňový zálohový list" na ktorom bola uvedená aj dph a uvedené že ide o predmet zdaniteľného obchodu s dátumom zdaniteľného plnenia 19.12.2012. Sumu uhradím ešte tento rok a bude to pre mňa VOZD tiež v tomto roku. DPH tak isto uplatním za mesiac 12/2012.
    Je to tak správne? a ešte jedna otázka: musím evidovať tento zál. list iným číselným radom ako faktúry? Môj program to neumožňuje. Ďakujem
    AK zaplatíte zálohu bude VOZD, ale nárok na odpočet môžete uplatniť až v mesiaci, keď budete mať doklad k prijatej platbe od dodávateľa .

    zaja je offline (nepripojený) zaja

    zaja
    Ďakujem Tweety, doteraz sme na konci roku nakupovali tovar na sklad aby sme nemali taký veľký daňový základ (je to košér a pomohlo nám to), tento spôsob uhradiť len zálohu za tovar ktorý bude dodaný na budúci rok...no niekto to odobrí, niekto nie. Nie som si istá, hoci keď v JU platba prebehne tento rok a aj nabehne dodávateľovi tak by mal vystaviť aj ostrú fakúru za prijatú platbu a mohli by sme to dať ako VOZD v roku 2012. Prosím pošlite odvolávku na konkrétny zákon...ešte raz ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zaja Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety, doteraz sme na konci roku nakupovali tovar na sklad aby sme nemali taký veľký daňový základ (je to košér a pomohlo nám to), tento spôsob uhradiť len zálohu za tovar ktorý bude dodaný na budúci rok...no niekto to odobrí, niekto nie. Nie som si istá, hoci keď v JU platba prebehne tento rok a aj nabehne dodávateľovi tak by mal vystaviť aj ostrú fakúru za prijatú platbu a mohli by sme to dať ako VOZD v roku 2012. Prosím pošlite odvolávku na konkrétny zákon...ešte raz ďakujem
    Ak je platiteľom dph, má povinnosť do 15 dní od prijatia platby vystaviť faktúru k prijatej platbe, na jej základe si uplatníte odpočet dph.
    Je to §19 odst. 4 Zákona o dph

    (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mija33 No a teraz mi poradte prosim.
    Firma /obaja platci DPH/ nám zaslala zálohovú faktúru 6.3. hned po uhradeni zalohy 14.3. nám zaslala zálohový daňový doklad aj s vyučtovaním DPH. /5000,- zaklad plus 1000,- DPH/ Ako teraz mám zaučtovat tuto druhu zalohovu fakturu s DPH ak nám este (neviem kedy/ poslu vyučtovaciu fakturu a blizi sa 25.den v mesiaci na odvod DPH. Dakujem
    kn-alka zálohová faktúra sa neúčtuje, účtuje sa táto vyúčtovacia faktúra s DPH, DPH si uplatníš teraz.
    Potom dostaneš vyúčtovaciu faktúru na celú dodávku, kde budeš mať o túto sumu aj s DPH zníženú cenu.
    Mija33 ale mi sme dnes dostali - Faktära - zálohový daňový doklad s DPH. Aj tak to mám brat ako zálohovú? Dakujem
    kn-alka jasné - pogoogli si trošku, je to predsa normálna vec
    Tweety Účtuješ faktúru k prijatej platbe, uplatníš si odpočet.
    Mija33 Ja uz googlim cely den a mam z toho chaos. Takze tuto fakturu - zálohový danový doklad zauctujem ako zalohovu alebo ako nomalnu prijatu fakturu?
    kn-alka 314+343/321
    Mija33 No uvidim ako mi to spáruje v HELIOSE:-)
    kn-alka mne v omege to riešia takto:
    úhrada zálohy:
    314/221(211) 120€
    faktúra na zálohu: 120€
    314 / 100€
    343/ 20€
    /321 120€
    321/314 120€
    Vyúčtovacia faktúra: 180
    5../ 150
    343/ 30
    314/ -100
    343/ -20
    /321 60
    Mija33 Logicky aj u mňa to zatial tak uctuje, počkam si este na vyučtovaciu fa
      zbaliť

    daňový zálohový list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.