Zavrieť

Porady

Kúpa nového auta do s.r.o.

Potrebujem poradiť. Plánujem kúpiť nové auto do jednoosobovej s. r. o. v hodnote 25 000€. Nie som platca DPH. Bude to pre mňa výhodné alebo nevýhodné???? Alebo je lepšie využívať auto ako súkromná osoba???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nie si platiteľ DPH, nemôžeš si ju odpočítať.
    iné výhody/nevýhody závisia od spôsobu a intenzity využívania.

    Ascon je offline (nepripojený) Ascon

    Ascon
    s odpočtom DPH nerátam kedže nie som platca DPH, auto by som využíval na služobné cesty a cestu do práce. Mesačne prejdem cca. 2000 km.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    do akej práce? z domu do sro? na také účely sa služobné auto nevyužíva.

    Ascon je offline (nepripojený) Ascon

    Ascon
    a keď budem evidovať v knihe jazd že jazdím v rámci mesta umiestnenia sro za účelomobchodných rokovaní???
    Alebo je lepšie kúpiť auto ako súkromná osoba a uplatnovať si náhradu za najazdené km???? ale to do nákladov si nemôžem uplatniť nič (servis, pneumatiky, umývanie auta). Preto sa mi zdá výhodnejšie auto v sro a tak môžem znižovať moje náklady vo firme.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ascon Pozri príspevok
    a keď budem evidovať v knihe jazd že jazdím v rámci mesta umiestnenia sro za účelomobchodných rokovaní???
    Alebo je lepšie kúpiť auto ako súkromná osoba a uplatnovať si náhradu za najazdené km???? ale to do nákladov si nemôžem uplatniť nič (servis, pneumatiky, umývanie auta). Preto sa mi zdá výhodnejšie auto v sro a tak môžem znižovať moje náklady vo firme.
    zrátaj si výšku odpisov, výšku prevádzkových nákladov ( dnes záručný servis do 30 000 km spravidla bezplatne )= pohonné hmoty a rozdeľ to na plánované odjazdené km.
    plánované odjazdené km vynásob náhradami podľa cesťáku (auto + phm) a máš to, čo ti vyjde lepšie urob. Uznateľné náklady znížiš tak či tak

    Kúpa nového auta do s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.