Zavrieť

Porady

Externý HDD

z vyradeného staršieho firemeného PC som vymontoval 2 rovnaké HDD a to Seagate Baracuda 7200.7 (80GB) s cieľom získať externý zálohovací priestor. Na spojenie s PC som si kúpil dokovaciu stanicu Evolve StrongDock. Všetko som pozapájal a spojazdnil.

Problém: prvý disk mi PC normálne rozpozná, už je aj naformátovaný a funguje bez problémov.
druhý disk mi PC vôbec nerozpozná a to ani po reštarte a zapnutej dokovacej stanici. Druhý disk v dokovacej stanici sa normálne točí, kontakty vyzerajú čisté a nepoškodené (presne ako na tom HDD čo funguje).

Budem rád, ak mi niekto poradí čo by sa s tým druhým HDD dalo spraviť (teda okrem finálneho riešenia).

Miloš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    jedine co sa da skusit je pripojit ho priamo do pc, ak nenabehne ani tak, je zrely do kosa

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... mám otázku - ak pripojím cez USB-box HDD - musí mať založený jumper na - master, slave, ... alebo nemusí ?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pri USB to ide cez USB radič, nie cez dátove radiče diskov. Zbytočné - každé zariadenie cez USB má svoje "číslo" - podľa toho ho OS pozná.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    misoft Pozri príspevok
    Pri USB to ide cez USB radič, nie cez dátove radiče diskov. Zbytočné - každé zariadenie cez USB má svoje "číslo" - podľa toho ho OS pozná.
    tu ide skor o to ako sa s tym vysporiada IDE to USB radic
    ja osobne som sa nikdy s problemom nestretol, na nete sa ale daju najst pripady kde radic vyzadoval konkretne nastavenie
    misoft Pozri príspevok
    Pri USB to ide cez USB radič, nie cez dátove radiče diskov. Zbytočné - každé zariadenie cez USB má svoje "číslo" - podľa toho ho OS pozná.
    čiže pre nepojazdný disk definitíva?

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    Skontroluj este jumper na tom druhom disku.Niekedy tie usb redukcie rozpoznaju disk len ak je nastaveny cable select...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... skúsil som rozbehnúť jeden starší PC, skončilo to hláškou "verifying dmi pool data" a "Press any key to restart"; vložil som ho od USB chasi, ale tiež nič nečítalo, neponúkalo ho ani v správe diskov.... až keď som už všetky súčiastky odpratal, som zbadal, že HDD nemá jumper... teda aj to mohlo byť, prečo PC ho nerozpoznalo - teda v prípade jedného HDD musí byť nastavený ako master...
    Zaujímavé, pritom identifikáciu disku (hlavy, cylindre BIOS odčítal správne) - je možné, že ešte disk je funkčný ?
    Takže som aj ten chybný disk po 3 hodinách štýlom "DIY" rozfachal.

    Jumper som opticky nenašiel - žiadne kolíčky tam neboli - sú tam iba také výstupky ako na USB - tak reku bude to asi niečo v "softvérové".

    Keďže som v domácnosti aj polovičný Ubunťák, na ubuntu forku som našiel program http://gparted.sourceforge.net/ (vraj funguje aj pod Winom). A čuduj sa svete ten program GPARTED mi pripojený "zlý HDD" našiel. Postláčal som pár gombíkov (intuitívne) a povodne zlý chlapec už fachčí aj pod Winom, aj na Ubuntu.

    Viem 80G nie je v dnešnej dobe nič extra, ale čo už keď som taký ekológ ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.