Zavrieť

Porady

Zostať v druhom pileri ano alebo nie.

Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory.
Naposledy upravil Dav : 12.01.13 at 20:38
Usporiadat
Téma je uzavretá.
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Môj názor je, že áno.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podľa mňa je to jedno či vám ukradne nasporené peniaze Fico alebo správca fondu.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

palo238 Pozri príspevok
Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory.
Ak dokážeš rozoznať dobrú radu od hlúpej, žiadnu radu nepotrebuješ.
0 0
palo238 palo238

palo238 je offline (nepripojený) palo238

Je mi to jasné že je to jak veštenie z gule keď sa pravidlá menia .Otázka je čo bude za ďalších desať rokov .
2 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Dám ti dobrú radu, už teraz si začni vytvárať vlastný dôchodok a nespoliehaj sa na štát. Je jedno, či máš druhý pilier alebo nie. Aj tak z toho nebudeš na dôchodku spokojný, pokiaľ sa nespoľahneš sám na seba. Čo sa týka 2P, tak sa rozhodni, či chceš zasponzorovať cez SP sociálne slabé rodiny, štát, nezamestnaných, stavanie dialnic a podobne. Pokiaľ nie, tak si ho nechaj a nerieš. Hlavne vytváraj súkromný kapitál.
9 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Najhoršie na tom je že druhý pilier je LEN u ukladaní peňazí odpočítateľných od daňového základu do VYBRANÝCH SÚKROMNÝCH FIRIEM s minimálnym úročením. Je to diskriminácia iných ktorí by tvoje peniaze zúročili lepšie lenže nie sú daňovo uznaným výdavkom. Prakticky v deň odchodu do dôchodku tieto peniaze dostaneš a budeš musieť vložiť do nejakej firmy(ešte sa nevie akej) ktorá ti bude vyplácať dôchodok. Tak prečo by som ja nemohol do takejto firmy pred dôchodkom doniesť prachy ak to preženiem vytiahnuté z matraca?Môžem ale tie už boli zdanené v prospech kaníkosko miklošovského projektu.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

freddy87 Pozri príspevok
Môj názor je, že áno.
Akú máš istotu, že tu tie správcovské spoločnosti budú aj o 10, 20 rokov.
Neskrachujú?
Neprešustrujú vaše peniaze na finančných trhoch?
Nebudú len vlastníkmi bezcenných cenných papierov a zároveň aj dlžníkmi vašich dôchodkov?
-------------------------------------------
Kto vám potom bude vyplácať dôchodok?
Nezostanete nakoniec nemajetní, bez prostriedkov a odkázaní na vlastných deťoch? (Pravdepodobne zostanete na krku deťom, ktorým ste nemohli dať to, čo ste odviedli do prvého a druhého piliera.)
-------------------------------------------
Štát vás vydáva za nesvojprávnych a na základe zákona vám prikazuje sporiť si na staré kolená, lebo vy by ste určite všetko premrhali a prešustrovali s deťmi a na staré by ste zostali s holým zadkom.
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Jar88 je to vec názoru, rovnaký názor neexistuje, tiež správny názor neexistuje. Mohol by som ti odpovedať protiotázkami, ktoré to len potvrdia.
Akú máš istotu, že štát bude o 10, 20 rokov vyplácať dôchodok?
Neskrachuje?
Neprešutruje peniaze na svojej voličskej skupine "sociálne slabých občanoch", dialniciach, jednej zdravotnej poisťovni, ktorú bude dotovať atď., atď., atď.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

freddy87 Pozri príspevok
Jar88 je to vec názoru, rovnaký názor neexistuje, tiež správny názor neexistuje. Mohol by som ti odpovedať protiotázkami, ktoré to len potvrdia.
Akú máš istotu, že štát bude o 10, 20 rokov vyplácať dôchodok?
Neskrachuje?
Neprešutruje peniaze na svojej voličskej skupine "sociálne slabých občanoch", dialniciach, jednej zdravotnej poisťovni, ktorú bude dotovať atď., atď., atď.
ktoré peniaze tieto či tie budúce, lebo štát je priebežný systém 3% DEFICIT, 50% maximálna zadlženosť nepustí to že by vyťahoval na tieto účely prachy zo sociálnej poisťovne? neblázni! Naopak štát si požičiava za platby do druhého piliera lebo tie prachy sú s priebežného systému presmerované.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mladý človek by mal zotrvať v druhom pilieri....
štát predsa kontroluje 2.pilier a mal by aj zodpovedať tak ako zodpovedá za peniaze v bankách, že ich DDS neprešustrujú.... štát predsa zakazuje DDS zhodnocovať peniaze podľa nich, potom by mal mať aj zodpovednosť za to, čo sa v nich deje....
a maximálne 50 % zadĺženosť? ktorý štát je schopný v dnešnej dobe ju dodržať? a čo potom, kde štát zoberie na dôchodky? z čoho ich bude vyplácať? veď dnes je to taká plochšia pyramída.... v rámci celej EU.... stále si tu každý požičiava, skvelí ekonómovia vymýšľajú nové a nové spôsoby, ako zakryť to, že celá Európa speje do krachu.... ak nebudú mať DDS peniaze, už ich nebude mať ani štát..... a mladí ľudia budú mať oči pre plač... pokiaľ sa nezačne štát správať zodpovedne a nezačne tvoriť prebytkový rozpočet (to sa týka všetkých štátov), tak tu ešte len vzniknú problémy.... a nebude problém pre ľudí nasledovať človeka typu Hitler
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
Re: Zostať v druhom pilery ano alebo nie.
Pôvodca textu príspevku: freddy87
Môj názor je, že áno.



Akú máš istotu, že tu tie správcovské spoločnosti budú aj o 10, 20 rokov.
Neskrachujú?
Neprešustrujú vaše peniaze na finančných trhoch?
Nebudú len vlastníkmi bezcenných cenných papierov a zároveň aj dlžníkmi vašich dôchodkov?
-------------------------------------------
Kto vám potom bude vyplácať dôchodok?
Nezostanete nakoniec nemajetní, bez prostriedkov a odkázaní na vlastných deťoch? (Pravdepodobne zostanete na krku deťom, ktorým ste nemohli dať to, čo ste odviedli do prvého a druhého piliera.)
-------------------------------------------
Štát vás vydáva za nesvojprávnych a na základe zákona vám prikazuje sporiť si na staré kolená, lebo vy by ste určite všetko premrhali a prešustrovali s deťmi a na staré by ste zostali s holým zadkom.

Predpokladám, že toto je reakcia na môj príspevok a z nej mi vyplýva, že si myslíš, že ak som proti druhému pilieru, tak som asi obdivovateľom prvého piliera.

freddy87 Pozri príspevok
Jar88 je to vec názoru, rovnaký názor neexistuje, tiež správny názor neexistuje. Mohol by som ti odpovedať protiotázkami, ktoré to len potvrdia.
Akú máš istotu, že štát bude o 10, 20 rokov vyplácať dôchodok?
Neskrachuje?
Neprešutruje peniaze na svojej voličskej skupine "sociálne slabých občanoch", dialniciach, jednej zdravotnej poisťovni, ktorú bude dotovať atď., atď., atď.
Omyl, ja nesúhlasím ani s jedným pilierom. Veď čo to vlastne je? Ešte k tomu je to povinnosť.
Nieje to ani daň, ani poplatok a ani poistenie.
No a keďže to nieje nič čo by sa dalo legálne pomenovať, museli tomu nejaké meno vymyslieť.
Nuž tak teda Pilier.
Znie to tak stabilne, pilier je podpera, alebo aj podpora niečoho, znie to tak silne, pilier má pevné základy a podobne.
------------------------------
Ale, len málo ľudí si uvedomuje, že namiesto istoty v chorobe a starobe, získali len neistotu a starosti. Teda aspoň tí, čo aj uvažujú.
Za tie peniaze, ktoré ste si u zamestnávateľa zarobili, ste sa mohli zabezpečiť na staré kolená omnoho lepšie. Tiež ste si mohli za tie peniaze zabezpečiť lepšiu zdravotnú starostlivosť a určite ste si mohli vyjednať lepšiu zdravotnú poistku v riadnej komerčnej poisťovni. Naviac by ste mali v ruke aj právne vymožiteľné nároky. Dúfam, že každému z vás je jasné, že ak chce komerčná poisťovňa niečo vo vašom zmluvnom vzťahu zmeniť, musí sa s vami najskôr dohodnúť a ak sa s ňou nedohodnete, musí pokračovať ďalej podľa pôvodnej zmluvy.
------------------------------------
Takto nemáte v ruke doslova nič. Ste síce účastníkom zdravotného a dôchodkového systému, ale na čo máte právo, alebo nárok, určuje niekto iný a určite nieje odkázaný na vyjednávanie, či dohadovanie s vami.
Všetko rieši vo vlastnom záujme a váš záujem ho jednoducho nemusí zaujímať. Aby ste mu platili, nepotrebuje vám nič plniť, lebo vy mu musíte platiť zo zákona a povinne. A sa vám niečo nepáči, podajte si sťažnosť na úrad a plaťte pokojne ďalej.
---------------------------------------------------------
Čo to je vlastne za vzťah?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

freddy87 Pozri príspevok
Môj názor je, že áno.
Ja som v podobnej situacii a tiež ZOSTÁVAM.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88 Pozri príspevok
jar88
Re: Zostať v druhom pilery ano alebo nie.
Pôvodca textu príspevku: freddy87
Môj názor je, že áno.



Akú máš istotu, že tu tie správcovské spoločnosti budú aj o 10, 20 rokov.
Neskrachujú?
Neprešustrujú vaše peniaze na finančných trhoch?
Nebudú len vlastníkmi bezcenných cenných papierov a zároveň aj dlžníkmi vašich dôchodkov?
-------------------------------------------
Kto vám potom bude vyplácať dôchodok?
Nezostanete nakoniec nemajetní, bez prostriedkov a odkázaní na vlastných deťoch? (Pravdepodobne zostanete na krku deťom, ktorým ste nemohli dať to, čo ste odviedli do prvého a druhého piliera.)
-------------------------------------------
Štát vás vydáva za nesvojprávnych a na základe zákona vám prikazuje sporiť si na staré kolená, lebo vy by ste určite všetko premrhali a prešustrovali s deťmi a na staré by ste zostali s holým zadkom.

Predpokladám, že toto je reakcia na môj príspevok a z nej mi vyplýva, že si myslíš, že ak som proti druhému pilieru, tak som asi obdivovateľom prvého piliera.



Omyl, ja nesúhlasím ani s jedným pilierom. Veď čo to vlastne je? Ešte k tomu je to povinnosť.
Nieje to ani daň, ani poplatok a ani poistenie.
No a keďže to nieje nič čo by sa dalo legálne pomenovať, museli tomu nejaké meno vymyslieť.
Nuž tak teda Pilier.
Znie to tak stabilne, pilier je podpera, alebo aj podpora niečoho, znie to tak silne, pilier má pevné základy a podobne.
------------------------------
Ale, len málo ľudí si uvedomuje, že namiesto istoty v chorobe a starobe, získali len neistotu a starosti. Teda aspoň tí, čo aj uvažujú.
Za tie peniaze, ktoré ste si u zamestnávateľa zarobili, ste sa mohli zabezpečiť na staré kolená omnoho lepšie. Tiež ste si mohli za tie peniaze zabezpečiť lepšiu zdravotnú starostlivosť a určite ste si mohli vyjednať lepšiu zdravotnú poistku v riadnej komerčnej poisťovni. Naviac by ste mali v ruke aj právne vymožiteľné nároky. Dúfam, že každému z vás je jasné, že ak chce komerčná poisťovňa niečo vo vašom zmluvnom vzťahu zmeniť, musí sa s vami najskôr dohodnúť a ak sa s ňou nedohodnete, musí pokračovať ďalej podľa pôvodnej zmluvy.
------------------------------------
Takto nemáte v ruke doslova nič. Ste síce účastníkom zdravotného a dôchodkového systému, ale na čo máte právo, alebo nárok, určuje niekto iný a určite nieje odkázaný na vyjednávanie, či dohadovanie s vami.
Všetko rieši vo vlastnom záujme a váš záujem ho jednoducho nemusí zaujímať. Aby ste mu platili, nepotrebuje vám nič plniť, lebo vy mu musíte platiť zo zákona a povinne. A sa vám niečo nepáči, podajte si sťažnosť na úrad a plaťte pokojne ďalej.
---------------------------------------------------------
Čo to je vlastne za vzťah?
to je síce pekné, že nesúhlasíš ani s jedným pilierom, ale je to súčasťou sociálneho zabezpečenia...
snád by si nechcel nechať dôchodkové zabezpečenie čisto na jednotlivých občanov a ich dobrovolné rozhodnutie....

ty si možná do dôchodku našetríš slušnú sumu a nebudeš od štátu nič čakať...
ale kolko ludí je toho schopných? ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
potom by si asi predsa len od toho štátu niečo chcel, však....

vytvorenie II.piliera je krok tým správnym smerom , môžeme sa sporiť o výške, ale je to zatial jediná známa cesta..

bezchrbticový fico vyblakuje, že I. pilier zhodnotil o 16 % a ludia mu to zožerú....
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis Pozri príspevok
to je síce pekné, že nesúhlasíš ani s jedným pilierom, ale je to súčasťou sociálneho zabezpečenia...
snád by si nechcel nechať dôchodkové zabezpečenie čisto na jednotlivých občanov a ich dobrovolné rozhodnutie....

ty si možná do dôchodku našetríš slušnú sumu a nebudeš od štátu nič čakať...
ale kolko ludí je toho schopných? ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
potom by si asi predsa len od toho štátu niečo chcel, však....

vytvorenie II.piliera je krok tým správnym smerom , môžeme sa sporiť o výške, ale je to zatial jediná známa cesta..

bezchrbticový fico vyblakuje, že I. pilier zhodnotil o 16 % a ludia mu to zožerú....
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???
Ty o tom, pre teba jedinom známom spôsobe píšeš, ako keby fungoval a bol aj naďalej udržateľný. Lenže on nefunguje.
Tebe nič nedocvakne, ak čítaš napríklad o tom, že potrebujeme zákonom nútiť lekárov, aby nastúpili do práce? Čo bude nasledovať, ak učiteľom nezostane na platy? Tiež pre nich vytvoria zákon a ak nenastúpia tak ich zavrú?
-----------------------------
Určite vieš komu platíš na svoje soc. a zdrav. poistenie.
Vieš kto ti bude platiť penziu až ju budeš potrebovať?
Nezostaneš náhodou aj tak na krku svojim deťom, ktoré budú naďalej vedieť len to, kam majú platiť?
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Generácia dnešných 55-60 ročných povinne robila a teda nie je ani 1 deň dlžná Sociálnej poisťovni alebo zdravotným poisťovniam. V priebehu 23 rokov sa prelievaním vytunelovali všetky peniaze. Som zvedavá koľko peňazí bude v hocijakej poisťovni o 10-15 rokov keď máme len nezamestnaných, cigánov, basistov, živnostníkov a podnikateľov ktorí dlžia týmto inštitúciám najviac.

Štát hodí na krk deťom chorých rodičov na ten účel prispôsobenými zákonmi ktoré sa schvália zo dňa na deň. Už dnes nie je schopný najpotrebnejších zabezpečiť deravý sociálny systém a cez jeho oká prepadávajú tí najbezbrannejší: deti, chorí, dôchodcovia. Aféra strieda aféru, všetko je rozkradnuté.......
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

palo238 Pozri príspevok
Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory.
Určite nemá zmyseľ z druhého piliera teraz vystupovať.
Keď už si tam a dokonca od začiatku, prestupom vlastne nič nezískaš.
----------------------------
Treba len dúfať, že sa nájdu v EU a následne aj na Slovensku politici, ktorí zastavia to šialene sociálne inžinierstvo a z DSS urobia normálne poisťovne.
To znamená, že tým núteným "poistencom" dajú možnosť slobodne nakladať so zbytkom svojich úspor a slobodne ich nechajú rozhodnúť sa, do ktorej poisťovne ich vložia, alebo im dať moožnosť ich zdaniť a minúť podľa vlastného uváženia.
Jasné, že k tomu by mali zaviesť aj oslobodenie od odvodov a daní zo zarobených peňazí, ktoré občan použije na svoje sociálne a zdravotné zabezpečenie. Tým pádom by však nastala situácia, že by nebol žiadny dôvod ukladať ľuďom povinneplatiť odvody.
-----------------------------------------------------------
Bolo by toho viac, čo by sa dalo rozumne poriešiť, ale nechcem toľko otravovať našich sociálne založených občanov.
Naposledy upravil jar88 : 23.01.13 at 17:13
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis Pozri príspevok
to je síce pekné, že nesúhlasíš ani s jedným pilierom, ale je to súčasťou sociálneho zabezpečenia...
snád by si nechcel nechať dôchodkové zabezpečenie čisto na jednotlivých občanov a ich dobrovolné rozhodnutie....

ty si možná do dôchodku našetríš slušnú sumu a nebudeš od štátu nič čakať...
ale kolko ludí je toho schopných? ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
potom by si asi predsa len od toho štátu niečo chcel, však....

vytvorenie II.piliera je krok tým správnym smerom , môžeme sa sporiť o výške, ale je to zatial jediná známa cesta..

bezchrbticový fico vyblakuje, že I. pilier zhodnotil o 16 % a ludia mu to zožerú....
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???
ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
Asi by v tých tlupách neboli naši penzisti, to skôr cigáni. Nemyslíš?
-------------------------------------------------------------------
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???
Jasné, že aj takých by som nechal dobrovoľne. Veď práve to sú tí, čo najviac bažia po prospechu a peniazoch od štátu.
Ale k tomu by bolo potrebné im postaviť strop, koľko najviac môžu vložiť na sociálne a zdravotné poistenie. Napríklad maximálne 300 € a všetko nad 300 € zdaniť 10% nou daňou. Čo je nad 500 € zdaniť 15% nou daňou a jasné že do 300 € úplne oslobodiť od daní.
No a ak chce byť štát až taký sociálny, ako si to predstavuje Fico, môže napríklad sociálne slabším, napríklad do 100 € poistného, prispieť zo svojich vybratých a neminutých daní napríklad 15,20, alebo aj 50%.
----------------------------------------------
Nuž, ale to by nesmeli kradnúť a tunelovať a načo by potom do tej politiky išli.
Naposledy upravil jar88 : 23.01.13 at 17:49
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88 Pozri príspevok
Ty o tom, pre teba jedinom známom spôsobe píšeš, ako keby fungoval a bol aj naďalej udržateľný. Lenže on nefunguje.
Tebe nič nedocvakne, ak čítaš napríklad o tom, že potrebujeme zákonom nútiť lekárov, aby nastúpili do práce? Čo bude nasledovať, ak učiteľom nezostane na platy? Tiež pre nich vytvoria zákon a ak nenastúpia tak ich zavrú?
-----------------------------
Určite vieš komu platíš na svoje soc. a zdrav. poistenie.
Vieš kto ti bude platiť penziu až ju budeš potrebovať?
Nezostaneš náhodou aj tak na krku svojim deťom, ktoré budú naďalej vedieť len to, kam majú platiť?
no vymenuj nám teda teba známe spôsoby ....okrem dôchodkového, ktorý pouznáme vo všetkých vyspelých štátoch- v rôznych obmenách, či už čisto štátne, dôchodkové fondy, II. piler ty poznáš ešte aké ?
kto ti povedal, že to nefunguje ? ja tvrdím, že funguje...funguje to od bismarcka...

kde to prestalo fungovať ? ktorý štát prestal vyplácať dôchodky ?

čo to má spoločne zo zákonom o lekároch ? čítal si o tom vôbec niečo ? ten zákon je na ochranu obyvatelstva pred výpalníckymi odborármi a nie na nútené práce lekárov....

viem komu platím a na tie dalšie otázky mi nedá odpoved ani sibyla, nieto ešte ty ....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

hubatá Pozri príspevok
Generácia dnešných 55-60 ročných povinne robila a teda nie je ani 1 deň dlžná Sociálnej poisťovni alebo zdravotným poisťovniam. V priebehu 23 rokov sa prelievaním vytunelovali všetky peniaze. Som zvedavá koľko peňazí bude v hocijakej poisťovni o 10-15 rokov keď máme len nezamestnaných, cigánov, basistov, živnostníkov a podnikateľov ktorí dlžia týmto inštitúciám najviac.

Štát hodí na krk deťom chorých rodičov na ten účel prispôsobenými zákonmi ktoré sa schvália zo dňa na deň. Už dnes nie je schopný najpotrebnejších zabezpečiť deravý sociálny systém a cez jeho oká prepadávajú tí najbezbrannejší: deti, chorí, dôchodcovia. Aféra strieda aféru, všetko je rozkradnuté.......
))) predpokladám, že aj ty si v tejto kategorii, ked im tak fandíš )
Generácia dnešných 55-60 ročných povinne robila do 89., čiže 23 rokov sa kludne mohli poflakovať a nezaplatiť ani ccent do soc. poistovne...a ver tomu, že je takých dosť....

daj nejakú bližšiu info o prelievaní dôchodkov zo socialnej poisťovne, kde a ako sa vytunelovali všetky peniaze..))
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

jar88 Pozri príspevok
Určite nemá zmyseľ z druhého piliera teraz vystupovať.
Keď už si tam a dokonca od začiatku, prestupom vlastne nič nezískaš.
----------------------------
Treba len dúfať, že sa nájdu v EU a následne aj na Slovensku politici, ktorí zastavia to šialene sociálne inžinierstvo a z DSS urobia normálne poisťovne.
To znamená, že tým núteným "poistencom" dajú možnosť slobodne nakladať so zbytkom svojich úspor a slobodne ich nechajú rozhodnúť sa, do ktorej poisťovne ich vložia, alebo im dať moožnosť ich zdaniť a minúť podľa vlastného uváženia.
Jasné, že k tomu by mali zaviesť aj oslobodenie od odvodov a daní zo zarobených peňazí, ktoré občan použije na svoje sociálne a zdravotné zabezpečenie. Tým pádom by však nastala situácia, že by nebol žiadny dôvod ukladať ľuďom povinneplatiť odvody.
-----------------------------------------------------------
Bolo by toho viac, čo by sa dalo rozumne poriešiť, ale nechcem toľko otravovať našich sociálne založených občanov.
Akéže to už muselo byť "sociálne inžinierstvo" v Enrone. Bolo, pre managment. Pravda je, že to nebol celkom II. pilier v našom ponímaní, no USA majú prijatý zákon, ktorý im zakazuje siahnuť na úspory určené na vyplácanie dôchodkov, pri ťažkostiach firmy. A bolo tak ? Nebolo. Takí šikovníci sa v našich DDS-ách nenájdu ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať