Zavrieť

Porady

Preplatok z RZZP

Živnostníkovi za rok 2011 vyšiel preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia, a zdravotná poisťovňa mu vrátila sumu poníženú o daň. Poisťovňa v oznámení o preplatku nenapísala že ide o zrážkovú daň, tak neviem, či to mám považovať už za daň vysporiadanú alebo to môžem zahrnúť do priznania a považovať tú daň ako preddavok a započítať si ju??

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mila123 Pozri príspevok
    aj v prípade, že si poistenec požiadal ZP o vrátenie preplatku na ZP, kt. bol zaplatený (napr. pri PN, MD, či očr, popr. omylom), zvyčajne sa ZP ozve,aby nezrážala zr. daň..., popr. nebolo to v súvislosti , že chceli aj preddavky z prenájmu? a tie im aj poistenec zaplatil?

    predpokladám, že na tento preplatok nemáš RZZP (Výkaz nedoplatkov)
    Chcela som môj dotaz vymazať , ale ak už si reagovala tak ho nechám tak .Poistenec si nepožiadal o vrátenie preplatku , ZP tak učinila sama na základe RZZP preplatok vrátila na bežný účet , preddavok nebol omylom zaplatený , nebola ani OČR ani PN , ZP sa neozvala Ale teraz som dotelefonovala s pracovníčkou ZP a bolo mi povedané, že nezdaňovali preto, lebo dotyčný nemá uvedené v DP za rok 2011 po oddielom VI , že koľko za rok 2011 uhradil poistné na ZP, že ZP taký údaj z DU nemá.Tak som jej povedala, že DP je v poriadku , suma úhrad na ZP je tam uvedená , tak si nevie predstaviť ....že prečo im nenatiahlo údaj z DU . Takže to idem dať do príjmu .Viac to už nebudem riešiť , len ma zarazilo, ako je možné, že taký údaj sa im nedostal z Daňového úradu .

    Milka ďakujem Ti za reakciu .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zhv Pozri príspevok
    Živnostníkovi za rok 2011 vyšiel preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia, a zdravotná poisťovňa mu vrátila sumu poníženú o daň. Poisťovňa v oznámení o preplatku nenapísala že ide o zrážkovú daň, tak neviem, či to mám považovať už za daň vysporiadanú alebo to môžem zahrnúť do priznania a považovať tú daň ako preddavok a započítať si ju??

    Nie je to preddavok, je to zrážková daň, teda daň je už vysporiadaná.í

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Szčo za rok 2011 z RZZP bola vrátená suma po zrážke dane v sume 314,70 € - túto sumu nebudem dávať do žiadnych riadkov v DF FO za rok 2012 - paušálne výdavky ?

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Dobrý deň, mňa by tiež zaujímalo, či preplatok z rzzp za rok 2011 szčo uvádza v DP? (szčo je zároveň aj zamestnancom, ale preplatok bol z titulu szčo)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anna81 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mňa by tiež zaujímalo, či preplatok z rzzp za rok 2011 szčo uvádza v DP? (szčo je zároveň aj zamestnancom, ale preplatok bol z titulu szčo)
    ak bol zdanený - nie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Veronika prosím Ťa ,v ktorom prípade zdravotná poisťovňa nezdaňuje preplatok za rok 2011, lebo mám tu RZZP a idem si oči vyočiť , daň nevidím.Preplatok bol 215 euro ..

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    veronikasad Pozri príspevok
    ak bol zdanený - nie.
    ďakujem veronikasad
    preplatok bol zdanený, takže tento preplatok ani zrazenú daň v DP neuvádzam..

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zita5 Pozri príspevok
    Veronika prosím Ťa ,v ktorom prípade zdravotná poisťovňa nezdaňuje preplatok za rok 2011, lebo mám tu RZZP a idem si oči vyočiť , daň nevidím.Preplatok bol 215 euro ..
    Ak preddavky neboli zahrnuté do výdavkov. Pravdepodobne sa ZP orientuje podľa údajov z DP pod tabuľkou k §6.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Zita5 Pozri príspevok
    Veronika prosím Ťa ,v ktorom prípade zdravotná poisťovňa nezdaňuje preplatok za rok 2011, lebo mám tu RZZP a idem si oči vyočiť , daň nevidím.Preplatok bol 215 euro ..
    aj v prípade, že si poistenec požiadal ZP o vrátenie preplatku na ZP, kt. bol zaplatený (napr. pri PN, MD, či očr, popr. omylom), zvyčajne sa ZP ozve,aby nezrážala zr. daň..., popr. nebolo to v súvislosti , že chceli aj preddavky z prenájmu? a tie im aj poistenec zaplatil?

    predpokladám, že na tento preplatok nemáš RZZP (Výkaz nedoplatkov)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Ak preddavky neboli zahrnuté do výdavkov. Pravdepodobne sa ZP orientuje podľa údajov z DP pod tabuľkou k §6.
    Pani Motyčková viď moja odpoveď prísp.12 .Veľmi sa čudujem, k čomu potom vykazujeme uhradené poistné v Daňových priznaniach .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.