Zavrieť

Porady

Do kedy má pracovníčka na úrade práce vybaviť formality ?

Som študentom VŠ denná forma a zároveň som bol zamestnaný na dobu neurčitú. Zamestnávateľ mi dal výpoveď dohodou ku dňu 31.12.2012. Dňa 28.12.2012 som na úrad práce oddelenie hmotnej núdzi doručil výpoveď a znovu chcel byť posudzovaný s rodičmi. Rodičia sú nezamestnaný tak by som chcel požiadať o soc. štipendium.
A teraz otázka od kedy a od akého mesiaca je schopná a oprávnená pracovníčka úradu práce znovu ma zaradiť ako spoločne posudzovanú osobu? Povedala mi, že ona to bude robiť až niekedy po 15. februari.
Teraz 3xkrat som tam bol kvôli ničomu a mama nedostane za január zvýšený prídavok v hmotnej núdzi nakoľko už v januári som mohol byť spolu posudzovanou osobou.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
V januari predsa este budes mat prijem zo zamestnania za december. Nemozes za januar mat narok na hmotnu nudzu.
Ak by ta posudzovali spolu s mamou uz od januara, tak tvoj prijem za december, vyplateny v januari, by sa pocital do prijmu a mama by mozno nedostala ziadne peniaze.

rodik00 je offline (nepripojený) rodik00

rodik00
22 rokov, spoluposudzovanou osobou mozem byt do 25 rokov, nie? Jedná sa mi o ten čas a nervy, úrad mam 20 km od bydliska a robi si zo mna dobry den.
28.12.2012 som jej davál vypoved, dnes mi povedala, ze nie vypoved som jej nedával..potom sa tam hrabala 5 minut a nasla ju. To bol konec

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
rodik00 Pozri príspevok
22 rokov, spoluposudzovanou osobou mozem byt do 25 rokov, nie? Jedná sa mi o ten čas a nervy, úrad mam 20 km od bydliska a robi si zo mna dobry den.
28.12.2012 som jej davál vypoved, dnes mi povedala, ze nie vypoved som jej nedával..potom sa tam hrabala 5 minut a nasla ju. To bol konec
Pracovníčke nestačí tvoja výpoveď. Musíš priniesť potvrdenie o príjme za december. Kolko si mal čistú mzdu za december ?
Nosil si potvrdenia o príjme za každý mesiac ? Alebo tvoji rodičia v tomto období o dávku v HN nežiadali ?

rodik00 je offline (nepripojený) rodik00

rodik00
Ivka70 Ďakujem takto mi to stačí vysvetliť, čize by sa to bilo ..Aj ked to je prijem za december, no troska to je crazy.

Do kedy má pracovníčka na úrade práce vybaviť formality ?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.