Zavrieť

Porady

odoslané zahraničné faktúry :(

Dobrý deň. Začala som robiť vo firme kde sa zaoberajú výrobou kyslíkových koncentrátorov a podobnými veciami. Tieto výrobky fakturujú do zahraničia, a to nie len do čiech ale aj do ostatných krajín EÚ a do krajín tretieho sveta. Fakturuje sa len daný výrobok alebo len doprava a práca, alebo výrobok aj s montážou, no proste asi všetky možné variácie. A neviem kedy aké typy súm používať (pracujem v Omege) čo písať a nepísať do záverečných textov ako účtovať, ako je to s DPH Poradí mi prosím niekto ??? Pred tým som robila sklady v Omege a teraz som dostala šancu robiť účtovníčku tak ju chcem využiť čo najlepšie. Dúfam že vás nebudem obťažovať mojimi častými otázkami
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katus1911 je offline (nepripojený) katus1911

    katus1911
    A ešte bola vystavená faktúra za prepravu výrobku do nórska a nebolo tam potvrdenie z colnice či čo a volala účtovníčka že to treba a pri odoslanej faktúre k tomu výrobku to bolo. Vôbec netuším o čo sa jedná a čo je treba a hlavne prečo ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katus1911 Pozri príspevok
    A ešte bola vystavená faktúra za prepravu výrobku do nórska a nebolo tam potvrdenie z colnice či čo a volala účtovníčka že to treba a pri odoslanej faktúre k tomu výrobku to bolo. Vôbec netuším o čo sa jedná a čo je treba a hlavne prečo ???
    A prešla si Zákon o dph?

    katus1911 je offline (nepripojený) katus1911

    katus1911
    niečo som čítala, len keď ja tak tomu nerozumiem pokiaľ mi to niekto nevysvetlí ako mongolovi

    Maryška je offline (nepripojený) Maryška

    Maryška
    Dobrý večer!

    Prosím Vás, potrebujem zaúčtovať odoslanú faktúru do Maďarska za predaný tovar. Zaúčtovávam automaticky, Typ sumy je "16-násť"= tovar predaný bez montáže. Nahadzuje mi S a to ma mýli. Pracujem v Omege. Prosím o odpoveď.

    odoslané zahraničné faktúry :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.