Zavrieť

Porady

Slobodné povolanie - povolené výdavky (poistenie)

Ahojte, po prehladavani Porady a aj zakona sa uz v zufalstve obraciam na Vas poradakov s otazkou - ked si clovek ktory podnika poda ineho ako zivnostenskeho opravnenia platil zdravotne poistenie pocas prveho roka podnikania - moze si toto poistne zahrnut ako jediny vydavok do danoveho priznania a to konkretne do tabulky č. 1, oddiel VI., riadok c. 8, cast Výdavky. Smiem to sem uviest, pripadne sa sem uvadzaju iba skutocne sledovane vydavky ak by mal uctovnictvo, prip. danovu evidenciu? Toto poistne sa ma duplicitne zapisat aj do riadkov rovno na konci tejto tabulky v sekcii: Preukazatelne zaplatene poistne na zdravotne poistenie z prijmov podla par. c. 6 ods. 1 a 2 zakona? Ked to totiz zadam iba dolu a do riadku 8 nie, system mi to nezapocita a neznizi mi vysledny zaklad dane tak ako by znizovat mal.

Dakujem za Vase rady a zelam uspesny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    usoo Pozri príspevok
    Ahojte, po prehladavani Porady a aj zakona sa uz v zufalstve obraciam na Vas poradakov s otazkou - ked si clovek ktory podnika poda ineho ako zivnostenskeho opravnenia platil zdravotne poistenie pocas prveho roka podnikania - moze si toto poistne zahrnut ako jediny vydavok do danoveho priznania a to konkretne do tabulky č. 1, oddiel VI., riadok c. 8, cast Výdavky. Smiem to sem uviest, pripadne sa sem uvadzaju iba skutocne sledovane vydavky ak by mal uctovnictvo, prip. danovu evidenciu? Toto poistne sa ma duplicitne zapisat aj do riadkov rovno na konci tejto tabulky v sekcii: Preukazatelne zaplatene poistne na zdravotne poistenie z prijmov podla par. c. 6 ods. 1 a 2 zakona? Ked to totiz zadam iba dolu a do riadku 8 nie, system mi to nezapocita a neznizi mi vysledny zaklad dane tak ako by znizovat mal.

    Dakujem za Vase rady a zelam uspesny den
    Treba si poriadne prečítať poučenie k DP ...
    Ak nemáš iné výdavky - uplatni si paušálne .. a postupuješ podľa poučenia (3.strana): cit "..... úhrnom na riadku 9" ..

    Slobodné povolanie - povolené výdavky (poistenie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.