Zavrieť

Porady

Reprezentačné darčeky - Vianočné- a daň

Dobrý deň, momentálne riešim problém s klientom, na Vianoce kúpil pre dodávateľov/odberateľov flaše Včeloviny s taškou, bez potlače, pohľadnice-resp.kartičky sa tlačili v kancelarii, čiže nikomu sa za reklamu extra neplatilo. Cena fľaše bola cca 6 EUR s DPH.
Na daňovom úrade mu to nechcú uznať ako daňový náklad, vraj je to alkohol a mali sme si to dať do nedaňových reprezentačných nákladov, nevedela mi povedať či to uznajú ak nájdu k tomu "lístok" čo sa s tým posielal (aj keď u nás je bežné, že práve toto sa dáva ku koncu roku a aj dostáva... prečo by mal byť rozdiel v tom, či darujem čokoládu a fľašu, lebo vraj to by bolo v poriadku ) Do reprezentačných dávame veci, kde nič s reklamou nerobíme, napr. káva na prevádze a podobne.. ale nie reklamné predmety a toto.
Stretli ste sa s tým, ako sa môžeme brániť voči tomuto? Nie je to extra veľká suma, kupuje sa to iba na vianoce cca 3-4 kartóny, v priebehu 2 týždňov sa to rozná (a samozrejme nedáva si podpísať papierik, že to prevzal zákazník)...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nini44 je offline (nepripojený) Nini44

    Nini44
    Ahoj, ako si to vyriešila, aj ja mám tu istú dilemu a nevidim dovod preco to nedať do DV .....ved to reprezentuje firmu.
    Mila123 odpovedáš na príspevky z roku 2013
    Nini44 No však to nevadí, zaujíma ma odpoveď

    Reprezentačné darčeky - Vianočné- a daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.