Zavrieť

Porady

Prechod z preukaz.účtovníctva na paušál.výdaje

Prosila by som vás o radu.Snažila som sa prečítať si všetko o prechode z preukazneho účtovníctva na paušálne výdaje,ale nedarí sa mi to pochopiť správne.Za rok 2004 som uplatňovala skutočné náklady a za rok 2005 sa mi viac oplatí paušálny výdaj.Mohol by mi to niekto polopate vysvetliť.Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no pokial sa rozhodnete uplatnovat pausalne vydaje tak si musite upravit danovy zaklad podla paragarafu 17 ods 10 a to tym ze rok 2005 musite upravit o nespotrebovane zasoby, rezervy, opravne polozky, vysku zavazkov o vysku pohladavok

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Podľa zadanej otázky musite upraviť o nespotrebovane zásoby, rezervy, opravné položky, výšku záväzkov o výšku pohľadávok, ale za rok 2004.
    Keby ste to spravili v roku 2005 tak si paušálne výdavky môžete uplatniť až za rok 2006.

    Pekný deň

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    gandy
    Prosila by som vás o radu.Snažila som sa prečítať si všetko o prechode z preukazneho účtovníctva na paušálne výdaje,ale nedarí sa mi to pochopiť správne.Za rok 2004 som uplatňovala skutočné náklady a za rok 2005 sa mi viac oplatí paušálny výdaj.Mohol by mi to niekto polopate vysvetliť.Veľmi pekne ďakujem.

    tu je to tiež:
    http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=7482

    Prechod z preukaz.účtovníctva na paušál.výdaje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.