Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ak je človek dobrovoľné nezamestnaný a nemá žiadne príjmy, musí podavať daňové priznanie?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No logika hovorí, že ak nemal príjmy, tak čo bude priznávať a zdaňovať? DP podávame len z príjmov.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

opýtam sa - mimo logiku - z čoho dobrovolne nezamestnaný (bez príjmov) žije ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
opýtam sa - mimo logiku - z čoho dobrovolne nezamestnaný (bez príjmov) žije ?
ale to má tiež logiku......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
opýtam sa - mimo logiku - z čoho dobrovolne nezamestnaný (bez príjmov) žije ?
Napr. z príjmov iného člena domácnosti, alebo......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tweety Pozri príspevok
Napr. z príjmov iného člena domácnosti, alebo......
pracuje načierno za podstatne vyšší príjem, ako mu umožňuje registrácia na UP ? (to by malo logiku)
0 0
cami cami

cami je offline (nepripojený) cami

Daňové priznanie - vdova , práca na dohodu DoPČ, poberá starobný a vdovský dôchodok má dcéru ktorá navštevuje štvrtý ročník na strednej škole. Pri podaní daňového priznania jej patrí daňový bonus na dieťa?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cami Pozri príspevok
Daňové priznanie - vdova , práca na dohodu DoPČ, poberá starobný a vdovský dôchodok má dcéru ktorá navštevuje štvrtý ročník na strednej škole. Pri podaní daňového priznania jej patrí daňový bonus na dieťa?
Ďakujem.
Záleží od výšky jej príjmu. Nárok má, ide len o to, že ak nesplňa výšku príjmu, nemôže ho uplatniť. Tak doplň výšku príjmu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cami Pozri príspevok
Daňové priznanie - vdova , práca na dohodu DoPČ, poberá starobný a vdovský dôchodok má dcéru ktorá navštevuje štvrtý ročník na strednej škole. Pri podaní daňového priznania jej patrí daňový bonus na dieťa?
Ďakujem.
Poberá príplatok k prídavku na dieťa z UP ?
Aký mala príjem=hrubú mzdu z dohody v roku 2012 ?
0 0
cami cami

cami je offline (nepripojený) cami

Poberá iba rodinné prídavky na dieťa a príjem z dohody za rok 2012 = 4860,66 €.
0 0
lejla1111 lejla1111

lejla1111 je offline (nepripojený) lejla1111

Ahojte dievčatá, prosím Vás o jednu informáciu, idem po prvý krát vypľnať daňové priznanie a neviem si rady. Ročný príjem: 33 252,05 eur, starobný dôchodca od 01.03.2012. Z tohto vyplýva, že musí platiť milionársku daň...len teraz ako krátiť NČND ak starobný dôchodca na ňu nemá nárok. Ďakujem za odpovede.
0 0
cami cami

cami je offline (nepripojený) cami

Daňové priznanie - vdova , práca na dohodu DoPČ, poberá starobný a vdovský dôchodok má dcéru ktorá navštevuje štvrtý ročník na strednej škole. Pri podaní daňového priznania jej patrí daňový bonus na dieťa?
Ďakujem.


Poberá iba rodinné prídavky na dieťa a príjem z dohody za rok 2012 = 4860,66 €.

- prosím o radu...

0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

cami Pozri príspevok
Daňové priznanie - vdova , práca na dohodu DoPČ, poberá starobný a vdovský dôchodok má dcéru ktorá navštevuje štvrtý ročník na strednej škole. Pri podaní daňového priznania jej patrí daňový bonus na dieťa?
Ďakujem.


Poberá iba rodinné prídavky na dieťa a príjem z dohody za rok 2012 = 4860,66 €.

- prosím o radu...

nepoberala príplatok k prídavkom?

podaním DP jej vznikne nárok na DB pre dcéru, spĺňa zákonom stanovené podmienky
1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
lejla1111 Pozri príspevok
Ahojte dievčatá, prosím Vás o jednu informáciu, idem po prvý krát vypľnať daňové priznanie a neviem si rady. Ročný príjem: 33 252,05 eur, starobný dôchodca od 01.03.2012. Z tohto vyplýva, že musí platiť milionársku daň...len teraz ako krátiť NČND ak starobný dôchodca na ňu nemá nárok. Ďakujem za odpovede.
Asi ti už odpovedali na otázku v inej téme:
Keďže nebol dôchodca k 01.01.2012 má nárok na NČZD, krátiš ju tak isto, ako pri ostatných zamestnancoch.
Od roku 2013 už nebude mať nárok na NČZD, keďže bude dôchodcom celý rok.
0 0
WIDDA WIDDA

WIDDA je offline (nepripojený) WIDDA

Poprosila by som, ak by mi vedel niekto odpovedať na otázku k priznaniu PO:
sro založená v roku 2011 sa neregistrovala na DIČ, urobila som to teraz dodatočne, ale tým nepodali ani daňové priznanie za rok 2011. Môžem podať DP PO r. 2011 teraz aj bez vyplnenia DIČ? Alebo spoločnosť vyzvú a až potom? V prípade, ak do obdobia na podanie daňového priznania za rok 2012, nepridelia DIČ, tak môžem toto podať bez DIČ? Daňové priznania budú s nulovými hodnotami.
Ďakujem
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Dobrý večer.
Ja sa chcem spýtať, či SZČO má nárok na odpočitaľnú položku ak poberá starobný dôchodok v sume 102,70 a vdovský dôchodok
v sume 240,80. Podľa môjho názoru starobný dôchodok rozdiel medzi odpoč.pol. a dôchodkom a vdovský sa nezarátúva.
prosím opravte ma keďto myslím zle. Ďakujem
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Dobrý deň, prosím súrne o radu, kam uvediem v DANOVOM PRIZNANI PO kreditné úroky (účet 662)? Neviem či riadok 210 alebo 290? Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kuravesele Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím súrne o radu, kam uvediem v DANOVOM PRIZNANI PO kreditné úroky (účet 662)? Neviem či riadok 210 alebo 290? Vopred ďakujem za odpoveď.
R.240
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
A stane sa niečo ak to bude na r. 290 ?
0 0
Katarina24 Katarina24

Katarina24 je offline (nepripojený) Katarina24

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, za obdobie r. 2012 som mala príjem zo závislej činnosti, dohody mimo pracovného pomeru a poberala som príspevok za opatrovanie. Chcem sa opýtať, či mám tento príspevok za opatrovanie zahrnúť do úhrnu svojich príjmov.

Ďakujem Vám veľmi pekne.
0 0
Božena12 Božena12

Božena12 je offline (nepripojený) Božena12

Dobrý deň, prosím o radu zaratavajú sa do celkového príjmu aj dávky v nezamestnanosti, pracovala som na dohodu.
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať