Zavrieť

Porady

Daňové priznanie.

Dobrý deň. V máji 2012 som skončila strednú školu. Do augusta som čakala na odozvu z vš, ale nezobrali ma. Od septembra do 21.decembra 2012 som pracovala na dohodu.Chcem sa spýtať, či aj ja musím podávať daňové priznanie. ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Povinnosť nemáš, ale ak ti z dohôd zrážali daň, je dosť pravdepodobné, že časť by si mohla dostať späť.
    Bol to tvoj jediný príjem? Nezdaniteľná časť za rok 2012 je 3644,74 €.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    kukučka Pozri príspevok
    Povinnosť nemáš, ale ak ti z dohôd zrážali daň, je dosť pravdepodobné, že časť by si mohla dostať späť.
    Bol to tvoj jediný príjem? Nezdaniteľná časť za rok 2012 je 3644,74 €.
    prečo nemá? veď nevieme jej príjem...
    treba uviesť výšku príjmu a či boli strhnuté preddavky dane..

    Bibi18 je offline (nepripojený) Bibi18

    Bibi18
    Lebo sa v tom nevyznám a ja som od septembra na úrade práce a na tú dohodu som bola 4 mesiace vlastne do konca min.roka. A tá suma nebola vyššia ako 120 euro. Tak či musím aj ja to DP podávať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bibi18 Pozri príspevok
    Lebo sa v tom nevyznám a ja som od septembra na úrade práce a na tú dohodu som bola 4 mesiace vlastne do konca min.roka. A tá suma nebola vyššia ako 120 euro. Tak či musím aj ja to DP podávať
    Nemáš povinnosť podať DP ale ak si platila nejaké preddavky na daň, oplatí sa Ti ho podať.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Bibi18 Pozri príspevok
    Lebo sa v tom nevyznám a ja som od septembra na úrade práce a na tú dohodu som bola 4 mesiace vlastne do konca min.roka. A tá suma nebola vyššia ako 120 euro. Tak či musím aj ja to DP podávať
    A máš potvrdenie o príjme? Ak si platila preddavky na daň, tak tie by ti mali byť vrátené.
    ewita888 jááááá tak konečne vieme, kde je tá veštecká gula )
    kukučka len som si tipla, že zárobok asi nebol závratný...

    Bibi18 je offline (nepripojený) Bibi18

    Bibi18
    Takže nemusím hej ja o žiadnych preddavkoch neviem takže netuším nemala som za mesaic viac ako 100 euro a bola som tam 4 mesiace. takze neviem či sa DP vzťahuje aj na mna

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bibi18 Pozri príspevok
    Takže nemusím hej ja o žiadnych preddavkoch neviem takže netuším nemala som za mesaic viac ako 100 euro a bola som tam 4 mesiace. takze neviem či sa DP vzťahuje aj na mna
    Nedostávala si výplatnú pásku? Z tej to ľahko zistíš. ALe ak máš zmluvu a dostala si toľko, koľko bolo v zmluve, tak si žiadne preddavky neplatila. Podávať DP potom nemusíš. PS, ak dávaš otázku, tak daj správne info, pretože píšeš o 120 € a zrazu je to viac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.