Zavrieť

Porady

Materské mliečko - rozťahanie

Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    margot157 je offline (nepripojený) margot157

    margot157
    naninka23 Pozri príspevok
    Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
    Ďakujem za odpoveď.
    Ja som mala dobrú odsávačku a síce si mylím, že najlepšou odsávačkou je bábätko, ale v súčasnosti dostať kúpiť veľmi výkonné odsávačky, hlavne nech papká malinká a Ty si môžeš s odsávačkou mliečko odsávať z toho slabšieho prsníka aj mimo kojenia, trebárs každú pol hodinku, mliečko si odložíš do chladničky a dáš ho malinkej z fľašky s cumlíkom vhodným na jej vek, aby sa neodučila od prsníka. Na internete nájdeš kontakty na laktačné poradkyne, ktoré sú veľmi zlaté, aj mailom Ti ochotne poradia a aj rýchlo, viem, aké sú v tomto období tieto rady vzácne a dôležité. Držím palce, M.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    ... no ak to jazykom dokáže ako bábätko, tak môže, oni bábätka totiž mliečko z prsníka neťahajú - všimni si, že pri pití majú stále pekné guľaté líčka - pretože oni to mliečko pekne z prsníka rozmasírujú jazýčkom, keď sa človek lepšie pozrie vidí ako pracuje jazýček pod spodnou perou, hold aj papanie z prsníka je "kumšt", či si to ten tvoj manžel ešte z detstva pamätá?!

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Mne voľakedy , keď som mala zapálený prsník sestrička povedala, že manžel by mi pomohol lepšie ako odsávačka. Tak asi by to išlo aj v tvojom prípade. A či je to vhodné? Všetko čo ti pomôže je vhodné. Ak s tým samozrejme nemá manžel problém. Ja som pila feniklový čaj na tvorbu mlieka.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    naninka23 Pozri príspevok
    Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
    Ďakujem za odpoveď.
    Áno, je to vhodné ak vám to obidvom vyhovuje......

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    naninka23 Pozri príspevok
    Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
    Ďakujem za odpoveď.
    no ja by som ti poradila piť veľa polievok a hlavne rascovu s múčnou zápražkou - mám skúsenosť, že jedná známa mala veľký problém a toto jej veľmi pomohlo - tiež prechádzala tretím mesiacom dieťatka.
    držím palce

    margot157 je offline (nepripojený) margot157

    margot157
    ludmilla Pozri príspevok
    ... no ak to jazykom dokáže ako bábätko, tak môže, oni bábätka totiž mliečko z prsníka neťahajú - všimni si, že pri pití majú stále pekné guľaté líčka - pretože oni to mliečko pekne z prsníka rozmasírujú jazýčkom, keď sa človek lepšie pozrie vidí ako pracuje jazýček pod spodnou perou, hold aj papanie z prsníka je "kumšt", či si to ten tvoj manžel ešte z detstva pamätá?!
    Ja som mala dojem, keď som kojla syna, že teda ťahá poriadne, až som sa pozastavila nad tým, kde ten drobček berie takú silu v pusinke, hed je to kumšt, ale aj správne priložiť bábätko je kumšt a celé kojenie vôbec, mnohé mamičky to vôbec nerobia správne a potom si myslia, že majú málo mliečka, alebo je slabé. Ja by som radila radšej ako manžel nech hlavne často prikladá maličkú a medzi tým ešte tú odsávačku, vtedy si môže mliečko aj odložiť.

    naninka23 je offline (nepripojený) naninka23

    naninka23
    mariana11 Pozri príspevok
    Mne voľakedy , keď som mala zapálený prsník sestrička povedala, že manžel by mi pomohol lepšie ako odsávačka. Tak asi by to išlo aj v tvojom prípade. A či je to vhodné? Všetko čo ti pomôže je vhodné. Ak s tým samozrejme nemá manžel problém. Ja som pila feniklový čaj na tvorbu mlieka.
    mne sa mliečko tvorí, len nie v oboch :-(

    naninka23 je offline (nepripojený) naninka23

    naninka23
    margot157 Pozri príspevok
    Ja som mala dojem, keď som kojla syna, že teda ťahá poriadne, až som sa pozastavila nad tým, kde ten drobček berie takú silu v pusinke, hed je to kumšt, ale aj správne priložiť bábätko je kumšt a celé kojenie vôbec, mnohé mamičky to vôbec nerobia správne a potom si myslia, že majú málo mliečka, alebo je slabé. Ja by som radila radšej ako manžel nech hlavne často prikladá maličkú a medzi tým ešte tú odsávačku, vtedy si môže mliečko aj odložiť.
    Tak nakoniec som dcérku prikladala hlavne na "slabší" prsník a zdá sa, že sa to zlepšuje.Mliečka je aj v "slabšom" viac. Takže ďakujem všetkým za príspevky Nakoniec sa na manžela ani nedostalo . Ten sa dostane na radu neskôr

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    manžel bude mať pery ako káčer donald :-)))))))))))))))))))))))))))

    Materské mliečko - rozťahanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.