Zavrieť

Porady

Mám nárok na materský príspevok od zamestnávateľa?

Dobrý deň, 22. novembra 2010 som nastúpila na materskú. Momentálne som na rodičovskej dovolenke a poberám rodičovský príspevok. CCa 28. augusta 2013 by som mala nastúpiť na druhú materskú. Malo by sa jednať o reťazový pôrod. Pracovný pomer mi stále trvá, resp. ešte som nedostala výpoveď. A moje otázky: 1. mám nárok na materský príspevok od zamestnávateľa? 2. Z čoho mi bude vypočítaný? 3. Oplatí sa radšej ostať pri rodičovskom príspevku? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Henriett Pozri príspevok
    Dobrý deň, 22. novembra 2010 som nastúpila na materskú. Momentálne som na rodičovskej dovolenke a poberám rodičovský príspevok. CCa 28. augusta 2013 by som mala nastúpiť na druhú materskú. Malo by sa jednať o reťazový pôrod. Pracovný pomer mi stále trvá, resp. ešte som nedostala výpoveď. A moje otázky: 1. mám nárok na materský príspevok od zamestnávateľa? 2. Z čoho mi bude vypočítaný? 3. Oplatí sa radšej ostať pri rodičovskom príspevku? Ďakujem za odpovede.
    Materské nevypláca zamestnáv. ale SP.
    Naposledy upravil Tweety : 14.03.13 at 10:24

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tweety Pozri príspevok
    Materské nevypláca zamestnáv. ale UPSVaR.
    Opravím materské vypláca SP, rodičovský UPSVaR.
    A pre Henriett ... MD budeš mať rátanú z predpokladaného zárobku , čiže v práci Ti potvrdia výšku tvojho predpokladaného príjmu a z toho Ti vyrátajú MD:
    Tweety pomiešalo sa to, idem opraviť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Henriett Pozri príspevok
    A čo je predpokladaný príjem? Nerozumiem...
    Predpokladaný je taký, ktorý by si dosiahla, ak by si pracovala.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Henriett Pozri príspevok
    A čo je predpokladaný príjem? Nerozumiem...
    No to je fiktívny príjem ... keby si nebola doma na RD, tak koľko by si zarobila to je predpokladaný príjem.
    Dobry den mohli by sme mi poradit,som zamestnana a zo zamestavatelom sme sa rozpravali a dala som vypoved ale nic som nepodpisovala iba sme sa rozpravali,asi o tyzden som zistila ze som tehotna a chcem sa spitat mozem ist este na pn ak oznamim zamestnavatelovi ze idem na pnku? nebude stim nijaki problem zo zakonmi a tak? ale pokial viem tak zamestnavatel to musi akceptovat pokial nemam podpisani ziaden papier ze koncim ako to je,dakujem za odpoved.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si ešte nedala výpoveď, tak PP trvá. Je trochu nefér dávať výpoveď a potom, keď zistíš, že si tehotná, zobrať všetko späť. Nie je to seriózny prístup. Na PN samozrejme môžeš ísť, len chcem pripomenúť, že tehotenstvo nie je choroba.
    Ahoj tak dakujem ty za odpoved,hej viem nieje to dobry pristup z mojej strany ale stalo sa co sa stalo a rada by som bola keby ze stim nebol ziaden problem,aby som povedala zamestnavatelovi ze idem na pn lebo som tehotna a tu chorobu mas pravdu,ja by som tu robila este aj nadalej ale je to strasne namahava praca,kazdy den nocne,stres v praci dviham stale tazke,stale sa zohinam uz to nezvladam a radsej by som isla na marodku koli babetku aby sa nieco nestalo a aby som to potom nelutovala.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    111lenka11158 Pozri príspevok
    Ahoj tak dakujem ty za odpoved,hej viem nieje to dobry pristup z mojej strany ale stalo sa co sa stalo a rada by som bola keby ze stim nebol ziaden problem,aby som povedala zamestnavatelovi ze idem na pn lebo som tehotna a tu chorobu mas pravdu,ja by som tu robila este aj nadalej ale je to strasne namahava praca,kazdy den nocne,stres v praci dviham stale tazke,stale sa zohinam uz to nezvladam a radsej by som isla na marodku koli babetku aby sa nieco nestalo a aby som to potom nelutovala.
    Ak chceš, aby sa na Teba zamestnáv. pozeral ako na tehotnú, musíš mu to písomne oznámiť.

    Novická je offline (nepripojený) Novická

    Novická
    Dobrý deň,
    Ja by som sa len chcela utvrdiť v nároku na materské. Známa bola od 01.01.2009 do 31.05.2012 zamestnaná v ČR (Má potvrdenie pre započítanie doby zamestnania). Momentálne je evidovaná na úrade práce. Predpokladaný nástup na materskú má v 09/2013. Momentálne má možnosť sa ešte zamestnať.Ak bude z nového zamestnania platených 90 dní poistenie, nárok na materské jej vznikne z VZ z tohto nového zamestnania.
    Poprosím o vyjadrenie sa k tomu či uvažujem správne. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.