Zavrieť

Porady

Hlásenie choroby z povolania - aký je postup?

Dobrý deň, v decembri 2012 Reg.úrad verej.zdravotníctva šetril v našej spoločnosti podozrenie na chorobu z povolania. Včera mi bolo doručené Hlásenie choroby z povolania.... Je to prvá choroba z povolania a neviem ako postupovať, na koho sa obrátiť. Možno by som zvážila sa aj odvolať.
Na hlásení je zakrúžkovaná možnosť: preradiť na iné pracovisko - trvale.
Ak by sme pre ňu mali iné, snáď vhodné miesto (zistím ak by sa podrobila lek.prehliadky), preradíme ju. Dotknutá z-kyňa s preradením musí súhlasiť?
Ak nemusí a nebude súhlasiť tak aký je ďalší postup? Výpoveď zo strany z-teľa alebo dohoda ? s desaťmesačným odstupným???
Ona je teraz PN, mám jej poslať list, kde jej oznámim preradenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Zatiaľ som si zistila, že na SP mám poslať tlačivo Oznámenie poistnej udalosti a čo taký IP?
    ďakujem Veronika, ja som uvažovala či to nemám hneď riešiť, teda domov jej poslať návrh na preradenie, ale ak stačí a tak to má byť, tak počkám s tým, kým príde z PN.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Este jedna vec - na Hlaseni je zaskrtnuta volba: preradit na ine pracovisko - trvale. Ak ju preradime na vyhovujucu pracovnu poziciu kde jej nehrozi jednostranna zataz ako pri siti, potom zam-kyňa MUSÍ suhlasit s preradenim? Alebo nemusi a potom nastane situacia ze ju nemame kam inam preradit a dostane vypoved s 10-mesacnym odstupnym? Dakujem za Vase rady!

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Aj si odpoviem na otazku a mozno aj inym ktori odpoved nevedeli - zdroj:http://www.banos.sk/novinky/ako-dat-vypoved : Ak ste vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratili spôsobilosť naďalej vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmiete vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou zamestnávateľ je POVINNÝ preradiť Vás na inú prácu (JEDNOSTRANNE).

    Hlásenie choroby z povolania - aký je postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.