Zavrieť

Porady

zapocitanie prenajmu nehnutelnosti do HV podnikatela

Dobrý deň,
podnikám ako fyzická osoba - živnostník, popritom prenajímam vlastné nebytové priestory. Všetky výdavky aj príjmy riadne vykazujem v účtovníctve, t.j. ani u živnosti ani u príjmov z prenájmu si neuplatňujem paušálne výdavky. V r.2012 som dosiahol zo živnosti stratu vyššiu ako bol výnos z prenájmu nehnuteľnosti. Chcel by som sa spýtať či je pre výpočet daňového základu možné spočítať hospodársky výsledok za obe činnosti? Alebo musím zaplatiť daň z príjmu dosiahnutého z prenájmu aj napriek tomu, že tento výnos bol nižší ako ako celková strata z podnikateľskej činnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    gintonic009 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    podnikám ako fyzická osoba - živnostník, popritom prenajímam vlastné nebytové priestory. Všetky výdavky aj príjmy riadne vykazujem v účtovníctve, t.j. ani u živnosti ani u príjmov z prenájmu si neuplatňujem paušálne výdavky. V r.2012 som dosiahol zo živnosti stratu vyššiu ako bol výnos z prenájmu nehnuteľnosti. Chcel by som sa spýtať či je pre výpočet daňového základu možné spočítať hospodársky výsledok za obe činnosti? Alebo musím zaplatiť daň z príjmu dosiahnutého z prenájmu aj napriek tomu, že tento výnos bol nižší ako ako celková strata z podnikateľskej činnosti?
    prenájom patrí so § 6 ods. 3 ? alebo máš prenájom vedený cez živnosť (poskytujete aj iné služby súvisiace s prenájmom?) ?

    pretože ak patrí do § 6 ods. 3 ZDP, nie je možné uplatňovať si stratu z podnikania so základom dane z prenájmu (§6, ods. 3)

    zapocitanie prenajmu nehnutelnosti do HV podnikatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.