Zavrieť

Porady

Aký je postup ukončenia účtovníctva pri prerušení živnosti?

potrebovala by som poradiť ohľadom niekoľkých vecí:
1. živnosť mám pozastavenú od 23.4.2013-22.4.2016 a od 23.4.2013 som aj evidovaná na úrade práce. účtujem v jednoduchom účtovníctve, ktorým dátumom mám uzavrieť účtovníctvo, ku 22.4.2013 alebo ku 23.4.2013?
2. Ako sa upravuje základ dane pri ukončení účtovníctva v priebehu roka? Upravuje sa to len v daňovom priznaní alebo na konci peňažného denníka treba pripočítať všetky /aj staré z roku 2011 a 2012/neuhradené pohľadávky a závazky? Tie závazky a pohladavky, ktoré sa uhradia po skoncení uctovníctva do lehoty na podanie danoveho priznania mám kam zahrnút?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    srska nič v zlom - toto keby som ja urobil, tak mi zrušia na porade konto :-)
    JankaO Viacerí by sme sa takto mohli prezentovať, no v rámci slušnosti to nerobíme...

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    1. Ak od 23.4. si evidovaná na ÚP, tak živnosť si ukončila 22.4.2013.
    2. Uhradené pohľadávky zahrnieš do príjmov (aj keď boli uhradené po ukončení živnosti) a záväzky do výdavkov. Taktiež, ak ti zostali nejaké neuhradené pohľadávky alebo záväzky, tak tie pripočítaš/odpočítaš od ZD.

    Aký je postup ukončenia účtovníctva pri prerušení živnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.