Zavrieť

Porady

Ako je to s papiermi potrebnými po mojom mrtvom otcovi pri objaveni majetku po starom otcovi ?

ako je to s papiermi potrebnými po mojom mrtvom otcovi pri objaveni majetku po starom otcovi ?
Naposledy upravil Richard : 30.05.13 at 06:28
luja5 Dušan, máš na mysli papiere k preukázaniu Tvojho dedičského nároku? V tomto zmysle som pridala svoju odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Papiere potrebné po Tvojom zomrelom otcovi by mohli byť papiere potvrdzujúce Tvoj dedičský nárok, t.j. skutočnosť, že Tvoj otec bol synom Tvojho starého otca a že Tvoj otec už zomrel. To znamená príslušné dedičské osvedčenia (z dedičského konania po starom otcovi a po Tvojom otcovi), alebo príslušné matričné doklady (rodný list a úmrtný list Tvojho otca). Dedičské osvedčenie z dedičského konania po starom otcovi by bolo dobré mať aj preto, aby si mal informáciu o tom, ako sa dedilo prvýkrát, či aj tam bola nejaká dedičské dohoda ...
    Naposledy upravil luja5 : 04.06.13 at 06:03 Dôvod: upresnenie

    gatab je offline (nepripojený) gatab

    gatab
    Pozostalí po Tvojom otcovi musia obnoviť dedičské konanie starého otca. A v tom prípade pri obnovenom dedičskom konaní už budete otcovu čiastku dediť Vy ako jeho deti.

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Podať na súd žiadosť o dedičské konanie s priložením LV majetku, ktorého sa to týka, uviesť dedičov, ktorí pripadajú do úvahy ako dedičia po starom otcovi a tiež po otcovi.

    Ako je to s papiermi potrebnými po mojom mrtvom otcovi pri objaveni majetku po starom otcovi ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.