Zavrieť

Porady

Diéty pri zahr.ceste do Bulharska.

Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť, či niekto nevie aké boli v roku 2005 diéty pri služobnej ceste do Bulharska, alebo kde mám nájsť výšku diét pri zahraničných cestách. Tiež potrebujem poradiť, keď mám na doklade uvedené, že boli poskytnuté raňajky, ale nie sú vyčíslené, neviem akú výšku diét môžem zamestnancovi uznať.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JSJP
    Ahojte,

    chcela by som Vás poprosiť, či niekto nevie aké boli v roku 2005 diéty pri služobnej ceste do Bulharska, alebo kde mám nájsť výšku diét pri zahraničných cestách. Tiež potrebujem poradiť, keď mám na doklade uvedené, že boli poskytnuté raňajky, ale nie sú vyčíslené, neviem akú výšku diét môžem zamestnancovi uznať.

    Ďakujem
    Pozri zákon o cestovných náhradach je na Porade .


    Len poznamenám , že ak nemáš vyčíslené raňajky , ktoré boli podané tak postupuješ nasledovne :
    ak má zamestnanec alebo SZČO poskytnuté stravovanie iba čiastočne, tak krátiš stravné -
    o 25% za zabezpečenie poskytnutia bezplatných raňajok
    o 40% za zabezpečenie poskytnutia bezplatného obeda
    o 35% za zabezpečenie poskytnutia bezplatnej večere

    Stravné sa poskytuje v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu , v ktorej SZČO alebo zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín .Okrem stravného môže sa poskytnúť aj vreckové v cudzej mene vo výške od 5% do 40% stravného nároku .

    Pri zahraničnej pracovnej ceste, ktorá sa začína a končí na územní SR, je pre vznik nároku náhrady poskytované v cudzej mene rozhodujúci čas prechodu slovenských hraníc .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    do Bulharska základná diéte bola 30 Eur
    plus min. 5% vreckové

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lida
    do Bulharska základná diéte bola 30 Eur
    plus min. 5% vreckové
    Súhlasím s Lidou .Táto základná sadzba stravného zostáva v platnosti aj v roku 2006.

    Diéty pri zahr.ceste do Bulharska.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.