Zavrieť

Porady

Je možné si privyrobiť na dohodu popri rodičovskej dovolenke a nepokaziť si pri tom ďalšiu materskú, alebo dôchodok?

Chcela by som robiť v pôvodnom zamestnaní na pôvodnom mieste ako zástup počas dovoleniek na pár hodín mesačne.
- Nová dohoda nezruší pôvodnú pracovnú zmluvu?
- Aká dohoda by bola pre mňa najvýhodnejšia?
- Vraj dohoda s nepravidelným príjmom má nižšie odvody a nezapočítava sa pri vypočítavaní VZ na nemocenské či materské.
- Aby som si nemusela platiť zdravotné poistenie, nesmiem zarobiť viac ako 2918,70eura. (Do toho sa ráta aj materská a rodičovský príspevok, čo som dostala za tento rok?)
Naposledy upravil cvrcek : 18.06.13 at 10:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Čo sa týka kazenia dôchodku - ak by si mala malý plat, tak samozrejme OMB by bol horší ... - ale tebe ako mladej kočke na RD asi každé euro teraz dobré - a ktovie, čo bude - a či SP vôbec bude vyplácať ešte nejaké dôchodky v ďalekej budúcnosti (nadsadené )..
    A čo sa týka ďalšej materskej ... napr keď by bola dohoda s pravidelným príjmom .. tak to by si mala druhé poistenie - no a týmto si môžeš budúcu materskú aj vylepšiť - mohol by byť nárok aj z dvoch poistení ...
    Naposledy upravil Katy a R : 14.06.13 at 12:40
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nela07 ako by mohol byť nárok z dvoch poistení?
    Katy a R že splní podmienky v obidvoch .... napr aj s kombináciou s dobrovoľným poistením..
    nela07 t.j. napr. žena na RD v r.2013, dohoda od 09/13-01/14. V 01/2014 pôjde na MD - materská sa bude vypočítavať z VZ dohoda + VZ zamestnanie (pravdepodobný príjem)?
    Katy a R písala som - že treba splniť podmienky vieš, že zákl podmienka je 270 dní) .. z takej dohody nespĺňa - ale toto je prípad, kedy by pomoho dobrovoľné poistenie .
    nela07 Musí byť splnená podmienka 270 dní poistenia z tejto dohody?
      zbaliť

    Je možné si privyrobiť na dohodu popri rodičovskej dovolenke a nepokaziť si pri tom ďalšiu materskú, alebo dôchodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.