Zavrieť

Porady

Pravé espresso versus "Slovenské presso"

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac

Anketa: Presvedčil ťa môj článok o zlej príprave "Slovenského pressa"?

Počet hlasujúcich
7. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno, je to hodnotný článok

    5 71.43%
  • nie, aj naďalej budem piť veľké presso bez zmien v príprave

    0 0%
  • mať tak tvoje problémy... :-)

    2 28.57%
Keďže spolupracujem so začínajúcimi podnikateľmi, ktorí otvárajú kaviarne riešim momentálne takéto témy. Aký kávový nápoj preferujete vy? Pravé espresso, alebo si dáte 200ml kávy? Rozmýšľali ste už ako sa tá vaša veľká káva pripravuje? Prečítajte si prosím článok a vyjadrite sa či by ste prestali piť to naše klasické Slovenské presso a prešli na to pravé predĺžené (teda dolievať vodou). Má môj článok dostatok silných argumentov, alebo vás to nepresvedčilo? Dík :-)

Článok: http://www.coffeein.sk/blog/29/espre...venske-presso/
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pijem "male" espresso ... nie "velke preso" ... a zasadne bez cukru a bez mlieka
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
áno ja som to písal.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Lebo to je asi hlasujúci.

EIDT: teda ako tak pozerám, tak nie asi ale určite. 2 hlasovali prihlásení uživatelia (ja a on) a 1 hlas má neregistrovany uživatel.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Očuj margarétka....nerieš mená , ale kávu .....

Ozaj , s článkom a samozrejme aj tou prípravou ako požívateľ dobrého presska súhlasím ...
Obľubujem to väčšie a ako arab - silné a sladké ...mlieko do kávy si dáva iba barbar ...
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
nechodím do kaviarní,takže buchač,už ti tu nebudem zavadzať

Hm ....
Keď si tak prečítamTvoj príspevok ...
kopretinka
body? isteeeeeeeeeeeeee,veď tu sa dávajú body podľa mena,nie podľa toho,či človek dobre radí..........body za vtipy,za recepty,za fotky,za bársakú chujovinu.....a prestaňte tu už fňukať,stará porada je už pod drnom
http://www.porada.sk/t215354-p14-luc...u-poradou.html

Nevdojak mi napadlo , že aj Ty boduješ a hlavne neužitočné dávaš ...
Len mi tiež napadlo , že prečo tie ( ako vravíš ) chujoviny tiež občas píšeš ???
0 1
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj ja pijem malé presso bez cukru a mlieka.Našťastie mám doma stroj rovno kúpený v Taliansku, nastavený z výroby..takže predpokladám, že je nastavený dobre. A je fakt...rozdiel medzi veľkým a malým pressom býva dosť značný.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

"polievkovú kávu" pijem iba mimo domu, čiže tam kde nie je espesso mašina...moje decko iba ristretto...vlastne podla nálady...ja tiež dávam takýto rýchly chlípočok, tak ja volám ristretto...kedže fungujem bez cukru, aj kávu pijem bez cukru a bez mlieka....a z "mareši" mlieka v káve mi bývalo špatne....
myslím, že vieš že Slováci nie su kávičkári,čiže praví espresso maniaci, keby .....tak by to tu fungovalo aj tak, že dám si pri pulte rýchle espresso na stojáka, ktoré je lacnejšie ako ked si k nemu sadneš....
ludí ťažko prerobíš....taloši povedia, že tu pijeme tie mliekové kávy lebo poriadnu kávu nevie spraviť...ja si skôr myslím, že ju nevieme piť.....ja si napríklad na velkej mliekovej káve...kapúčíííne, alebo latte pochutím iba nalačno, alebo doobeda....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

v zavere članku je udaj o cene 1 až 1,50 eur za dobrú kávu ???

Robíte si srandu ???

Už len z tohto dovodu nemože byť tá káva kvalitná...

V zahraničí /A/ cena šálky kávy sa pohybuje od 2,70 až po 3,80 eura

Pravda, je tam aj iná podnikateĺská etika...
0 0
angelik82 angelik82

angelik82 je offline (nepripojený) angelik82

Clanok je napisny v celku ok. Ja by som tam navrhovala opisat viac o skodlivych latok, ako su benzín, spaliny a kadejake harabudrdy, ktore nemaju nic docinenia s dobrou kavou, resp. s kavou ktora nie je pre organizmus zdrava. Ja som sa este na sk nestretla s dolievanim vody, zato vzdy pijem najmensiu kavu. Ja si myslim, ze kazdy casnik by sa mal zaucat robit kavu, i ked na druhej strane nasa slovac to neoceni kedze nie sme tí ozajstní kavickari. ...
2 0
pecko007 pecko007

pecko007 je offline (nepripojený) pecko007

ja pijem zasadne prave espresso, ktore si pripravim sam na svojom skutocne kvalitnom kavovare. zamerne zdoraznujem "skutocne", pretoze kvalitnymi sa v dnesnej dobe nazyva aj kadejaky delonghi, ktory o priprave kavy nevie takmer nic

s tou dlhou kavou s tebou ale nie celkom suhlasim. cafe lungo sa pripravuje prave dlhsim pretekanim vody cez kavu. ale cez spravne namletu a neda to 200 ml, ale len okolo 90 ml.

s tym americanom mas ale pravdu. ak by si zhanal nejake dalsie info o kave, mozes skusit tu: http://mojakava.sk/?utm_source=porad..._campaign=june

postupne tam pribudnu dalsie zaujimave clanky na temu "kavova kultura"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed
v zavere članku je udaj o cene 1 až 1,50 eur za dobrú kávu ???
Robíte si srandu ???
Už len z tohto dovodu nemože byť tá káva kvalitná...
V zahraničí /A/ cena šálky kávy sa pohybuje od 2,70 až po 3,80 eura
Pravda, je tam aj iná podnikateĺská etika...
....si robíš srandu teraz TY ???

Si toho názoru , že drahá káva ( v kaviareni ) je aj kvalitná a to aj v zahraničí ?
Tou podnikateľskou etikou myslíš čo ???
Že podnikateľ v kaviarenskom biznise je na určitej etickej úrovni ?
Povedzme , že toto beriem ...nakoľko je to aj fakt ,máš pravdu ..

Lenže druhá strana mince je skôr etika príjmov nášho obyvateľstva ( čiže aj " etika " podnikateľov - zamestnávateľov ) ...
V tomto prípade a súvislosti príjem kontra cena jednej šálky kávy by som si dovolil tvrdiť , že podnikateľ kaviarenského typu na Slovensku by veľmi rýchlo skončil s podnikaním ...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Indeed
v zavere članku je udaj o cene 1 až 1,50 eur za dobrú kávu ???

Robíte si srandu ???

Už len z tohto dovodu nemože byť tá káva kvalitná...

V zahraničí /A/ cena šálky kávy sa pohybuje od 2,70 až po 3,80 eura

Pravda, je tam aj iná podnikateĺská etika...
No niesom si isty, ci nezavadzas. Ktore zahranicie mas na mysli? V NL je priemerna cena cappuccina 2.50 (rozpatie 1,80 az 3,50) a priemerna cena espressa 2,10 (rozpatie 1,80 az 3,00)
0 0
pecko007 pecko007

pecko007 je offline (nepripojený) pecko007

heh, ale povedzme si uprimne, ze povacsine na sk dat za tu brecku co len 1 euro je vela pokial sa to zakaznici nenaucia pytat a personal vyrabat, je nezmysel za to pytat spravnu sumu

ako sory, ale prist do kavierne a pytat si "pikolo", dostat zle pripravene doppio, to si zasluzi vyfackat zakaznika a casnika (lebo o baristovi sa hovorit asi neda) a nie za to platit 1,50e )
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pecko007
heh, ale povedzme si uprimne, ze povacsine na sk dat za tu brecku co len 1 euro je vela pokial sa to zakaznici nenaucia pytat a personal vyrabat, je nezmysel za to pytat spravnu sumu

ako sory, ale prist do kavierne a pytat si "pikolo", dostat zle pripravene doppio, to si zasluzi vyfackat zakaznika a casnika (lebo o baristovi sa hovorit asi neda) a nie za to platit 1,50e )
no len odkial to ti ludia maju vediet? to podla pride s tym, ze ludia budu vela cestovat. Vtedy budu vediet, co si pytat, lebo to dostali v IT, alebo v UK. A budu aj vediet, co maju dostat. Nuz a potom aj majitelia budu posielat casnikov na solenia baristov, prestane sa uctovat cukor a mlieko zvlast a tak dalej :-)
Je to podla mna cele o tom, ze ludia nechcu kvalitu, ale dobru cenu a navyse sa este aj boja ozvat, ked ich niekto odrbava o vlastne peniaze. Myslim to to cele je sucastou vacsieho problemu
0 0
pecko007 pecko007

pecko007 je offline (nepripojený) pecko007

@taiko: nemusis cestovat, staci vediet citat. (napr.: http://mojakava.sk/category/serial/d..._campaign=june)

lenze ludia sa zial akosi stale brania radam. ked im niekto radi, lebo im chce dobre, oznacia ho za snoba, zosmiesnia, pohadaju sa s nim, budu sa s nim pretlacat o svojich domnienkach a tak. co ti poviem

berme to tak, ze zatial ludia dostavaju, co si zasluzia. cize su odrbavani. ale to je ich chyba, ked to nechcu zmenit a este su aj hrdi na svoju hlupost

a pritom staci tak malo. len si nieco precitat a zamysliet sa nad tym...

ked ale ludia nechcu kvalitu, ale len cenu, nech nechodia do kaviarne, lebo povacsine tam dostanu drahu nekvalitu jaaaaj, tazko je to s nasincom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

......len tak na okraj ....kto tu robi časnikov?....tak potom tak aj vsetko vyzerá ......a potom pokial tu na SK sa bude lavazza prezentovat a pretlacat vsade ako naj kava....tak dovi-dopo....
0 0
pecko007 pecko007

pecko007 je offline (nepripojený) pecko007

@lujza.j: z duse mi pises?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ine to tu nebude!!
Vzdy sa do HR tesim na ich Franck kavu....ale v " SK stredisku" v Tucepi....minuly rok,ze dam si fajnovu vystrelovaciu po prichode autobusom.....a oni SK humac mi priniesli....som mala skoro kolaps.....dalsi v Dubrovniku namestie Gundulica,kava lavazza....pytam sa ci nemaju Franck...nie,tak ani ja nie.....pomoooc
0 0
pecko007 pecko007

pecko007 je offline (nepripojený) pecko007

@lujza.j: ved si nemusis taketo znacky kupovat mozes si doma spravit aj kvalitnu vyberovu kavu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pecko007
@lujza.j: ved si nemusis taketo znacky kupovat mozes si doma spravit aj kvalitnu vyberovu kavu
Mne ich kafića chuti... :-))... aj ta co doma varia v džerve.Domov kupujem podla toho kolko chcem investovat a tym padom mam aj taku kavu/ volam to krizovy balicek na kavu/....:-)) ale urcite nie lavazzu......ked pijeme dvaja 1kg kavy mame na tyzdne.....
....tak daj tipa..koštnem nieco....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať