Zavrieť

Porady

Mam narok na dovolenku pocas MD a RD

chcem poprosit o radu,od 15.1.2007 som zamestnana kde som asi o 2 mesiace nato isla na PN a z toho rovno na MD 2x po sebe,mam narok na nejaku dovolenku ked som bola na MD a RD,do dnesneho dna( 24.6)?a kolko , dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KacenkaSipko fuha neviem to presne zhruba niekedy marec 2007 PN a potom 10/2007 MD kde som potom nabehla suvisle s druhou MD
    veronikasad A my nemáme zázračnú guľu ...Bez doplnenia týchto údajov sa nárok na dovolenku vypočítať nedá.
    KacenkaSipko tak ale zamestnavatel to ma zdokumentovane ja som sa chcela len informavat,ci pri nastupe budem mat hned nejake tie dni dovolenky
    veronikasad Ale nemusí nárok na dovolenku vypočítať správne
    KacenkaSipko sak to mi hadam vyrata uctovnicka zamestnavatela,ktora tie udaje ma ,ja si to 5 rokov dozadu nepamatam,ide mi o to ci vlastne mam narok,lebo oni teraz so mnou ukoncia pracovny pomer tak si budem musiet tu dovolenku vycerpat vlastne
    Tweety Účtovníčka si to určite vyráta, ale keď to chceš vedieť aj Ty, musíš si to s tými nástupmi vyjasniť tiež.
    veronikasad Nemusíš si ju vyčerpať, môžu ti ju pri skončení prac.pomeru preplatiť (ak ideš na UP, výhodné je jeden deň čerpať)
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MD sa vznik nároku na D považuje za výkon práce. Takže za MD nárok vzniká. Treba upresniť trvanie PN, nástup na M a RD.
    KacenkaSipko ja teraz neviem presne datumy ved to bude mat zamestnavatel...a na RD mi tiez patri dovolenka alebo len tych 6 mesiacob tej MD
    veronikasad Kačenka, naozaj sú dôležité tie dátumy. Pretože je rozdiel, či ti vznikne nárok na dovolenku za kal.rok, ktorá bude krátená z titulu RD, alebo len nárok na dovolenku za odpracované dni.

    Mam narok na dovolenku pocas MD a RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.