Zavrieť

Porady

Predlzenie SD

Vidim, ze doslo k nedorozumeniu - nepochopeniu.

- "zobudeny" som 45 rokov

- poslednych 12 rokov, vratane tychto mesiacov som bol zamestnany a boli za mna odvadzane vsetky odvody

- gremium - ma zasadnut v novej firme a rozhodnut o mojom prijati

- rozhodnute ma byt koncom 7. mesiaca, to bude uz po mojej SD a nastup ma byt 1.8.

- ak by som dal vypoved po skonceni SD, nabehne mi automaticky 1 mesiac vypovednej lehoty - tak dlho ale nova firma na mna cakat nebude

Mam pocit, ze sa opakujem a tak este raz :

- mozem si PN-kou, predlzit SD tak, aby som mohol ukoncit PP v SD ?
PN by som ukoncil par dni pred koncom mesiaca a vtedy, 29 - 31.7., by som ukoncil PP v skusobnej dobe.

Prosim o odpoved bez invektív typu " zobud sa chlapce ", nie som urazlivy a necham si poradit, ale takato komunikacia sa nehodi. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Skusobna doba sa predlzuje o prekazky v praci na strane zamestnannca, PN je tiez jednou z prekazok.
    Takze ano, tvoj SD sa predlzi o dobu trvania PN.
    Nesmies ale zabudat na to, ze zamestnavatel tiez moze ukoncit PP v SD a to aj pocas tvojej PN.
    Mirec z Ke Dakujem za odpoved, tento styl jednania so zamestnavatelom, mi je cudzi. No nemozem si pomoct, ide o velku firmu znamu na celom Slovensku, majitel je dobre chranený pravnikmi a za cias Dzurindu a Miklosa sa tejto firme velmi dobre darilo. V sucasnosti bez mihnutia oka strhne z platu 200 - 400 €. Bez udania dovodu, len s tym, ze nema peniaze. Nebude dlho trvat a budete o tejto firme pocut v spravach. Vseobecne sa zneuziva podnikatelmi vysoka nezamestnanost k tomu, ze clovek zo strachu o buducnost, bude pracovat aj za par €. Nechcem rozvadzat debatu, ale nemozeme predsa vsetci ist pracovat do Blavy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.