Zavrieť

Porady

DPH 9-2003

Potrebujem rýchlo vyriešiť starý problém. V roku 2005 nám došla fa z 22.9.2003. Od 1.8.2003 platí novela DPH, kde sa stanovila povinnosť odviesť DPH z prijatej platby. Zaplatili sme zálohovú platbu v auguste 2003. Keďže nám neprišla vyúčtovacia zálohová fa na základe ktorej by sme si odrátali z poskytnutej zálohovej platby DPH a nedošla nám ani ostrá fa, kedy bolo dodanie tovaru uskutočnené v 9-03, táto DPH nebola odrátaná. Čo teraz, keď nám fa došla až tohto roku. Mám vôbec nárok na DPH? Mám informácie od nášho dodávateľa, že oni to tiež celkom nemajú správne, ale oni si doklady nakoniec povystavovali a odviedli DPH. Iba mi ju nemáme odpočítanú. Nemám to náhodou všetko naúčtovať ako nedaňový náklad?
Naposledy upravil kalkulka : 15.03.06 at 11:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Prosím, prosím, prosím napíšte mi svoj názor.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Milé zlaté hlavičky, kde ste všetci? To mi fakt nikto neporadí? Potrebujem to do účtovnej závierky a už skoro horí! Prosím, prosíííííím......

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    kalkulka
    Potrebujem rýchlo vyriešiť starý problém. V roku 2005 nám došla fa z 22.9.2003. Od 1.8.2003 platí novela DPH, kde sa stanovila povinnosť odviesť DPH z prijatej platby. Zaplatili sme zálohovú platbu v auguste 2003. Keďže nám neprišla vyúčtovacia zálohová fa na základe ktorej by sme si odrátali z poskytnutej zálohovej platby DPH a nedošla nám ani ostrá fa, kedy bolo dodanie tovaru uskutočnené v 9-03, táto DPH nebola odrátaná. Čo teraz, keď nám fa došla až tohto roku. Mám vôbec nárok na DPH? Mám informácie od nášho dodávateľa, že oni to tiež celkom nemajú správne, ale oni si doklady nakoniec povystavovali a odviedli DPH. Iba mi ju nemáme odpočítanú. Nemám to náhodou všetko naúčtovať ako nedaňový náklad?
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=192476#post192476
    v tomto príspevku sa píše, že sa nemôže už uplatniť vstupná daň podľa § 42 zákona z roku 2003.

    Nechcem ho spochybňovať, ale píše sa tam, že si nemôže uplatniť , ak prešlo 12 mesiacov od kedy vznikol nárok na odpočítanie.
    No ale kedy vznikol nárok na odpočítanie?. Podľa starého zákona keď boli splnené všetky 4 vtedy platné podmienky a podľa nového uskutočnenie + doklad. A doklad nebol. Takže až teraz.
    Mne ten § 42 skôr sedí na to, že niekto mal doklad aj zaúčtovaný, lenže to nedal do DP (ak vedie osobitne evidenciu DPH).
    Takže neviem, čo je správne.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Dík za názor. Je na tom niečo pravdy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.