Zavrieť

Porady

DPH z roku 2003

Prišlo nám vyučtovanie predplatného od Poradcu, a ide ma trafiť šľak.
V roku 2003 sme zaplatili preddavok, poslali nám vyučtovanie zarok 2004, vznikol nám preplatok a ten nám rozúčtovali na ZD a DPH 14%, lebo sme to uhradili ešte v roku 2003. Ja som sa s ňou nechcela vadiť, lebo naozaj neviem či to má byť práve takto. Môžu to takto vyučtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    A formulovala si to správne? Nebolo to vyúčtovanie za rok 2003, ktoré Ti prišlo začiatkom roka 2004?

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Nie Bei, v decembri 2003 sme zaplatili preddavok na rok 2004, a keďže nám z tohoto preddavku vznikol preplatok, vyučtovali nám ho zo 14% DPH. Vôbec neviem, či je to tak správne

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Tiež som mala podobný prípad:

    - v roku 2003 zaplatená záloha,
    - začiatkom roka 2004 faktúra na zálohovú platbu sa zdaniteľným plnenín v roku 2003,
    - začiatkom roka 2005 faktúra - vyúčtovanie za rok 2004, preplatok, takže základ dane aj DPH sa znízi o príslušnu čiastku. A kedže ide o opravu základu dane zdaniteľného plnenie uskutočneného do 31.12.2003, sadzba dane je 14%.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    je to v pohode, ja mám to isté. Zaúčtovala som to do decembra
    -501/-326, do januára -326/-321,-343/-321

    Romana je offline (nepripojený) Romana

    Romana
    rosemary
    Prišlo nám vyučtovanie predplatného od Poradcu, a ide ma trafiť šľak.
    V roku 2003 sme zaplatili preddavok, poslali nám vyučtovanie zarok 2004, vznikol nám preplatok a ten nám rozúčtovali na ZD a DPH 14%, lebo sme to uhradili ešte v roku 2003. Ja som sa s ňou nechcela vadiť, lebo naozaj neviem či to má byť práve takto. Môžu to takto vyučtovať?
    Mne prišla dnes taká istá faktúra, lenže:
    dátum vystavenie 10.1.2005
    dátum dodania 31.12.2004
    dátum splatnosti 24.1.2005

    preplatok - 146,- ZD - 128,39
    DPH 14% - 18,-
    zaokrúhlenie 0,39

    Prosím ako to mám zaúčtovať, DPH 12/2004 už mám dávno podané, musím podať dodatočné ale do ktorej kolonky dám tú 14% DPH - riadok 25?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.