Zavrieť

Porady

Výpoveď a výplata odstupného

K 31.8.2013 som dostala od zamestnávateľa výpoveď podľa §63odst. 1písm.a)ZP z organizačných dôvodov,prevádzaka sa zrušila.Bolo mi povedané ,že mi bude vyplatené odstupné,preplatená dovolenka.Podľa PP zmluvy mi výplata bola vyplácaná v 10.deň nasledujuceho kalendárneho mesiaca ,čakala som teda ,že aj odstupné mi bude vyplatené do 10.9.2013 no nestalo sa tak.Je nejaká lehota do kedy ma zamestnávateľ čas vyplatiť odstupné.?Postupuje podľa zákona?PP trval od 1.1.2006.
Naposledy upravil jarmila0206 : 27.09.13 at 20:21
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Pracovný pomer končil výpoveďou (uplynutím výpovednej doby) alebo dohodou v zmysle § 60 ZP ?
jarmila0206 §63 výpovednú doba neplynie lebo mi bolo povedané ,že si ju nemám u koho čerpať z toho dôvodu mi povedali ,že mi vyplatia odstupné a koniec
veronikasad Podpísala si dohodu o skončení pracovného pomeru ? Ak ano - bol v nej uvedený dôvod skončenia prac.pomeru ?
ivka70 Skus najskor presne citovat aky paragraf mas vo vypovedi ci ukonceni PP.
Az podla toho sa ti da odpovedat. To, co niekto povedal, nie je relevantne. Papier nepusti.
jarmila0206 Dôvod skončenia pracovného pomeru §63 odst.1 písm. a)ZP k 31.8.2013 výpoveď daná zamestnávateľom z organizačných dôvodov.
jarmila0206 PP trval od 1.1.2006
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne ak sa nedohodne so zamestnancom inak. Ak pracovný pomer skončí dohodou, je zamestnávateľ povinný v dohode uviesť dôvod skončenia a na uvedení týchto dôvodov by mal zamestnanec trvať,v prípade neskoršieho sporu so zamestnávateľom o vyplatenie odstupného je to dôležité na preukázanie nároku zamestnanca.

    Výpoveď a výplata odstupného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.