Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    .. tu je novší materiál (od 1.1.2012):
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a_1_1_2012.pdf

    "... doplnenéhoustanovenia § 79 ods. 6 novely zákona o DPH vyplýva, že ak sa v rámci lehoty na vrátenie nadmerného odpočtu uplatneného dodatočným daňovým priznaním začne daňová kontrola, vráti sa nadmerný odpočet v lehote 10 dní po skončení kontroly, a to vo výške zistenej daňovou kontrolou. ..."

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    áno, nárok na to máte, ale predpokladám, že spustíte lavínu.
    srska braňo, podľa akého zákona? už som našiel - je to rozhodnutie esd C-107/10 (Enel) a popísané je to tu: http://blog.etrend.sk/renata-blahova...-uradmi-o-dph/

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Je to síce z roku 1999, ale princíp zostal rovnaký. Začatím kontroly prestane plynúť 30 dňová lehota na vrátenie odpočtu, takže NIE, nemôžete vyrúbiť úrok z omeškania. - môj názor.

    http://www.etrend.sk/trend-archiv/ro...o-konania.html

    Našla som platný zákon:
    Zákon o dani z pridanej hodnoty
    § 79
    Nadmerný odpočet

    (6) Ak daňový úrad v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1, 2 alebo odseku 5 začne daňovú kontrolu, vráti nadmerný odpočet do desiatich dní od skončenia daňovej kontroly, a to vo výške zistenej daňovým úradom. Ak po vrátení nadmerného odpočtu vznikne kladný rozdiel medzi nadmerným odpočtom uvedeným v právoplatnom rozhodnutí a vráteným nadmerným odpočtom podľa prvej vety, vráti daňový úrad tento rozdiel do desiatich dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia. Ak daňový úrad daňovou kontrolou, ktorú začal v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1, 2 alebo odseku 5, nezistí nadmerný odpočet a právoplatným rozhodnutím sa prizná nadmerný odpočet, vráti daňový úrad nadmerný odpočet uvedený v právoplatnom rozhodnutí do desiatich dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia. Ak platiteľ neumožní vykonanie daňovej kontroly do šiestich mesiacov odo dňa jej začatia, nárok na vrátenie nadmerného odpočtu zaniká posledným dňom šiesteho mesiaca a to vo výške, v akej jeho vznik bol uplatnený v daňovom priznaní alebo dodatočnom daňovom priznaní.
    Naposledy upravil kn-alka : 26.09.13 at 12:41

    lotus je offline (nepripojený) lotus

    lotus
    Nie, Vy nemôžete "vyrubiť DÚ úrok z omeškania" zo zadržaného nadmerného odpočtu. Vy sa môžete domáhať - najprv na daňovom úrade a potom na súde, aby Vám boli priznané úroky podľa § 158 Daňového poriadku zo sumy zadržiavaného nadmerného odpočtu počas daňovej kontroly vypočítané odo dňa, kedy mal byť nadmerný odpočet vrátený podľa daňového priznania až do dňa, kedy Vám bol skutočne vrátený.
    Naposledy upravil Richard : 22.11.13 at 15:31
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stefan2005 ... a čo v prípade "nezaujímeho" NO ??? vtedy nič ... takže zaujímavá reklama.
    arizona oznacujte reklamne prispevky tlacitom spam a schovaju sa :-)
    Richard Odstránil som reklamu. Reklama je v užitočnej rade povolená podľa ALE pravidiel: http://www.porada.sk/view.php?pg=odbornici
    avalik no tak teraz ked tam nie je reklama, tak to spam nie je "odznacila som ho ukazuje 0 bodov - ale pri spame stale ukazuje 2 ... takze co teraz? oznacovat spamy a potom chodit kontrolovat ci nahodou nie je nejaka zmena????
    JajaFabša Poraďte, prosím, keď DÚ si vypočíta a aj zaplatí úrok z omeškania za oneskorené vrátenie nadm.odpočtu (poslala firme aj rozhodnutie o tomto kroku), na aký účet mám tento úrok zaúčtovať?
      zbaliť

    Môžeme vyrúbiť DÚ úrok z omeškania zo zadržaného nadmerného odpočtu počas kontroly DPH, ak kontrola dopadla bez pochybenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.