Zavrieť

Porady

Neuplatnenie DPH z leasingu

V januári som zabudla uplatniť DPH z leasingu (podľa splátkového kalendára,úžitk.auto). Nemusím robiť dodatočné priznanie ale si ju uplatniť vo februári + ďalšiu riadnu splátku za február?
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaA
V januári som zabudla uplatniť DPH z leasingu (podľa splátkového kalendára,úžitk.auto). Nemusím robiť dodatočné priznanie ale si ju uplatniť vo februári + ďalšiu riadnu splátku za február?
A ste Q-tálny platitelia ?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Nie, práveže mesačný. Keby sme boli Q-tálny, tak by som ju ešte nebola zabudla
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaA
Nie, práveže mesačný. Keby sme boli Q-tálny, tak by som ju ešte nebola zabudla
Zuzka, správne by podľa mňa malo byť opravné. Je to to isté ako keď sa zabudene do DPH nejaká DF alebo iný doklad.
Tá prvá moja otázka bola asi z prepracovania
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
... súhlasím... aj s tým prepracovaním.....
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Noooo, nie som si úplne istá práve preto čo hovorí par. 51 odst. 2:
2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

Takže aj pri klasických faktúrach máme právo rozhodnúť sa, či si odpočet uplatním v mesiaci v ktorom vznikol alebo v prvom nasledujúcom. Len si nie som istá s tou leas. zmluvou.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ZuzanaA
Noooo, nie som si úplne istá práve preto čo hovorí par. 51 odst. 2:
2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

Takže aj pri klasických faktúrach máme právo rozhodnúť sa, či si odpočet uplatním v mesiaci v ktorom vznikol alebo v prvom nasledujúcom. Len si nie som istá s tou leas. zmluvou.
ja by som radšej urobila opravné dph. Ty si predsa podklady aj doklady na odpočítanie dph mala.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Veď áno, ale nie som si istá, lebo my máme právo uplatniť si DPH a nie povinnosť. Takto sme sa o tom už raz bavili s AVO:

Citát:
Pôvodca textu príspevku: ZuzanaA
Toto by aj mňa zaujímalo. Proste aj ak mi príde faktúra za predchádzajúci mesiac do 25. ďalšieho mesiaca, musím ju zahrnúť do predchádzajúceho mesiaca? Ak napr. by mi tým pádom vyšiel zbytočný nadmerný odpočet, čomu sa chcem vyvarovať, tak proste ju uplatním až v ďalšom mesiaci. Je to tak ok?

Nemusíte ... ale môžete. Zároveň môžete aj nasledujúci mesiac. Jediná podmienka je, že právo na odpočítanie dane nemôžete uplatniť skôr, ako vznikne pri dodávke daňová povinnosť.

Dá sa týmto spôsobom legálne optimalizovať vlastná daňová povinnosť (nadmerný odpočet) daňového subjektu.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
áno ja viem že my právo a nie povinnosť si uplatniť dph, ale toto nie je fa, ale jedná sa o leasing.....Nechcem Ti nanútiť môj názor, ale ja by som si to opravné podala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaA
Noooo, nie som si úplne istá práve preto čo hovorí par. 51 odst. 2:
2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

Takže aj pri klasických faktúrach máme právo rozhodnúť sa, či si odpočet uplatním v mesiaci v ktorom vznikol alebo v prvom nasledujúcom. Len si nie som istá s tou leas. zmluvou.
Zuzka ale máš splátkový kalendár , a tu by bolo jasné , že sa zabudlo .Iné by bolo ak by prišla neskôr nejaká došlá fa .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Zuzka ale máš splátkový kalendár , a tu by bolo jasné , že sa zabudlo .Iné by bolo ak by prišla neskôr nejaká došlá fa .
Súhlasím, len doplním, že potom je treba mať rovnaký "meter". Ak v jednom mesiaci nemám povinnosť, tak v druhom mesiaci nemôžem využiť právo za oba mesiace v tomto prípade, keď všetky doklady sú k dispozícii.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Ja som mala takýto prípad v 1.Q 2005. Keďže mi klient nedoniesol bankové výpisy, účtovala som len faktúry a pokladňu. Tak sa mi stalo, že som zabudla na 2 lízingy. Podávala som dodatočné DP DPH. Spátkový kalendár je síce tiež faktúra, ale ten máme k dispozícii. Nezdá sa mi, že by sme si DPH z lízingov mohli len tak posunúť.
Gaba
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manual
Súhlasím, len doplním, že potom je treba mať rovnaký "meter". Ak v jednom mesiaci nemám povinnosť, tak v druhom mesiaci nemôžem využiť právo za oba mesiace v tomto prípade, keď všetky doklady sú k dispozícii.
Janíčko , ale moja odpoveď bola vlastne v duchu dodatočného daňového priznania .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Janíčko , ale moja odpoveď bola vlastne v duchu dodatočného daňového priznania .
Veď hej, ja som tiež za ak sa pozreš hore, len som poukázal na to, že Zuzka v prípade keď má všetky doklady raz povinnosť nechce mať a druhý krát chce využiť právo za oba mesiace. Veď je všetko OK či nie ?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

OK, presvedčili ste ma. Predsa len som bola na pochybách, preto som sa pýtala.
Tak ďakujem, podám dodatočné.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaA
OK, presvedčili ste ma. Predsa len som bola na pochybách, preto som sa pýtala.
Tak ďakujem, podám dodatočné.
Zuzka ale nám to dlho trvalo, že ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka to nám narobil problémy ten náš obrat , že ? Boli sme zvyknuté štvrťročne a teraz máme problém .
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Áno Zitka, presne...Ten január som musela tak na rýchlo zbúchať, že ten leasing mi úplne ušiel. A preto teraz toľko špekulujem nad tým dodatočným
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaA
Áno Zitka, presne...Ten január som musela tak na rýchlo zbúchať, že ten leasing mi úplne ušiel. A preto teraz toľko špekulujem nad tým dodatočným
Zuzik , však vieme o tom svoje , ja som tiež v tom istom probléme , vieme obe ako sa to zbŕklo všetko.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Vieme, vieme Ale všetko zlé je na niečo dobré, teraz aspoň bude v papieroch väčší poriadok.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

ZuzanaA
V januári som zabudla uplatniť DPH z leasingu (podľa splátkového kalendára,úžitk.auto). Nemusím robiť dodatočné priznanie ale si ju uplatniť vo februári + ďalšiu riadnu splátku za február?
Prečo by si nemohla uplatniť vo februári v riadnom?Veď za januárovú splátku má právo odpočítania v januári a ďalej jej zákon hovorí, že ak má doklad môže sa rozhodnúť či to dá do januára alebo februára. Takže aj február.
Februárovú by som dala kludne do februára a boli by vo februári 2 splátky.
Zákon mi dovoluje rozhodnúť sa (bezohľadu na vonkajšie okolnosti) kam dám DPH vrámci tých dvoch mesiacov §51/2
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať