Zavrieť

Porady

Neuplatnenie DPH z leasingu

V januári som zabudla uplatniť DPH z leasingu (podľa splátkového kalendára,úžitk.auto). Nemusím robiť dodatočné priznanie ale si ju uplatniť vo februári + ďalšiu riadnu splátku za február?
Usporiadat
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Ak je uzatvorená leasingová zmluva so splátkovým kalendárom a okrem toho chodia každý mesiac k jednotlivej splátke aj faktúry, vtedy sa pri nároku na odpočet má pridržiavať splátk.kal. alebo faktúry?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Pridržiavať sa treba jednoznačne zákona.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Ak sa pozriem na to čo hovorí zákon tak mi z toho vychádza, že dokladom na odpočet je faktúra a zároveň, že za faktúru sa považuje aj dohoda o splátkach ak obsahuje všetky náležitosti faktúry. Takže zákon nie je jednoznačný.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ESTER
Ak sa pozriem na to čo hovorí zákon tak mi z toho vychádza, že dokladom na odpočet je faktúra a zároveň, že za faktúru sa považuje aj dohoda o splátkach ak obsahuje všetky náležitosti faktúry. Takže zákon nie je jednoznačný.
Nekomplikovala by som si to. V prípade, že chodia aj pravidelné faktúry, držala by som sa údajov na faktúrach. (nemám teraz na mysli faktúry, ktoré prídu "navyše a iba výnimočne", keď banka iniciatívne stiahne platbu 2x v mesiaci a lízingovka na základe prijatej platby faktúru vystaví).
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

ESTER
Ak sa pozriem na to čo hovorí zákon tak mi z toho vychádza, že dokladom na odpočet je faktúra a zároveň, že za faktúru sa považuje aj dohoda o splátkach ak obsahuje všetky náležitosti faktúry. Takže zákon nie je jednoznačný.
Spytajte sa ich prečo to robia?
Nemate nahodou dohodnutú nejako splatnosť a vy zaplatíte skôr, alebo dohodnutú splatnosť o mesiac vopred a vy to zaplatíte až neskôr.
Vtedy by museli opravovať ten splátkový kalendár.
Ak by sa posúval den DP na splátkovom kalendári, kôli vami nedodržanému dátumu splatnosti.
Inak má opodstatnenie len splátkový kal. (ak má všetky náležitosti) Lebo spl.k. bol prvý, nie je dôvod na duplicitu.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

ALBO
Spytajte sa ich prečo to robia?
Nemate nahodou dohodnutú nejako splatnosť a vy zaplatíte skôr, alebo dohodnutú splatnosť o mesiac vopred a vy to zaplatíte až neskôr.
Vtedy by museli opravovať ten splátkový kalendár.
Ak by sa posúval den DP na splátkovom kalendári, kôli vami nedodržanému dátumu splatnosti.
Inak má opodstatnenie len splátkový kal. (ak má všetky náležitosti) Lebo spl.k. bol prvý, nie je dôvod na duplicitu.
LZ je v EUR. Na každej faktúre je vyčíslený prepočet DPH na slovenské koruny ku dňu vyhotovenia faktúry. Tak neviem asi preto stále vyhotovujú faktúru. Takže potom by sa malo vychádzať z faktúr?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
ESTER
LZ je v EUR. Na každej faktúre je vyčíslený prepočet DPH na slovenské koruny ku dňu vyhotovenia faktúry. Tak neviem asi preto stále vyhotovujú faktúru. Takže potom by sa malo vychádzať z faktúr?
Tie fa vystavujú naozaj kvôli tým EUR-ám.
Na splátkovom kalendári nebolo možné uviesť DPH, nakoľko nikto nevie aké kurzy budú počas doby trvania leasingu.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Dobre, takže čo je pre mňa doklad na odpočet DPH - splátkový kalendár alebo faktúra?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Faktúra. .
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den, prepacte ale s hrozou som prave zistila (náhodou som klikla na tuto temu), ze ked platime leasing (sme mesacny plattc. dph) tak to mam tiez narok na odpocet a musim to uvadzat do dan. priznanie dph. faktury nam nechodia mame len zmluvu a splátkový kalendar, a leasing plati sef z uctu kazdy mesiac(ja som si to neuvedomila kvoli tomu ze nie su fa) co teraz mam robit? (leasing sa plati od 30.10.2005) je to velmi zle??....asi ano, poradite mi co mam robit? mozem podat dodatocne dan. priznanie k dph, alebo???
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
DDP.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ak nechcete opravovať každé jedno, dása to natlačiť do DDP 11/05, 1/06,3/06 a v 5/06 ešte stíhate v riadnom.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

takze normalne podam za kazdy mesiac DDP kde si uplatnim odpocet z leasingu, a bude to dobre? nebude z toho nejaky probleeeem?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
sara-ke
takze normalne podam za kazdy mesiac DDP kde si uplatnim odpocet z leasingu, a bude to dobre? nebude z toho nejaky probleeeem?
Nebude, maximálne nejaká kontrola
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

diiik, u som trosku pokojnejsia ale len trosiiiicku
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sara-ke
Dobry den, prepacte ale s hrozou som prave zistila (náhodou som klikla na tuto temu), ze ked platime leasing (sme mesacny platiteľ dph) tak to mam tiez narok na odpocet a musim to uvadzat do dan. priznanie dph.
Máte nárok na odpočítanie dane v prípade, že sa nejedná o osobný automobil kategórie M1. A len pre upresnenie, nie je povinnosť uvádzať to v daňovom priznaní, ale právo, ktoré si môžete ale nemusíte uplatniť. V každom prípade však daň, u ktorej neuplatníte právo na odpočítanie v prípade, že vám vznikne by bola pripočítateľnou položkou k základu dane z príjmov.
sara-ke
...faktury nam nechodia mame len zmluvu a splátkový kalendar...
Overte si, či je to dohoda o platbách podľa § 71 ods. 3 písm. a) a má všetky náležitosti podľa § 71 ods. 2. Iba vtedy by ste si právo na odpočítanie dane mohli uplatniť.
sara-ke
co teraz mam robit? (leasing sa plati od 30.10.2005)
Ak si overíte spomínané skutočnosti, platí postup, ktorý uvádza "benka" a teda podajte dodatočné daňové priznanie za každý mesiac, prípadne s akceptovaním postupu, na základe ktorého môžete uplatniť právo v zdaňovacom období v ktorom vznikla daňová povinnosť, alebo v bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období a teda podajte DDP "obmesiac".
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

GABAZ Pozri príspevok
Ja som mala takýto prípad v 1.Q 2005. Keďže mi klient nedoniesol bankové výpisy, účtovala som len faktúry a pokladňu. Tak sa mi stalo, že som zabudla na 2 lízingy. Podávala som dodatočné DP DPH. Spátkový kalendár je síce tiež faktúra, ale ten máme k dispozícii. Nezdá sa mi, že by sme si DPH z lízingov mohli len tak posunúť.
Gaba
Drahí Poraďáci.
Keď som zabudol na nejaký lízing tak som to riskol a v ďalšom období som odpočítal 2x. Bolo to samozrejme na moje riziko účtovníka. U nás totiž po podaní dotačného DP visí vo vzduchu daňová kontrola aj keď len za štvrťtok, alebo mesiac.

Teraz ale riešim HORŠÍ problém. V roku 2006 som prešiel na nový softvér. V starom softveri som mal lizingi v evidencii DPH pripravené na celý splátkový kalendár. Pri prenose otvorených záväzkov som u dvoch štvrťročných klientov zabudol preniesť lízingy a za celý rok 2006 som neodpočítal DPH ani raz.

Pýtam sa. Je časové obmedzenie pre podanie dodatočného daňového priznania v ktorom sa nestratí nárok na odpočítanie dane?

V čase keď sa dodatočné DP pre DPH podávali na oranžových formulároch to bolo 12 mesiacov po termíne na podanie riadneho DP. Teraz som v zákone 511 nenašiel takéto obmedzenie a od tej doby som viac ako rok dozadu nepodával dodatočné DP.

Ďakujem.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Kolegovia, nik neporadí ako je to s nadmerným odpočtom DPH z dodatočného DP k DPH za obdobie keď prešlo viac ako 12 mesiacov od povinnosti podať riadne DP k DPH?

apo
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

apo Pozri príspevok
Drahí Poraďáci.
Keď som zabudol na nejaký lízing tak som to riskol a v ďalšom období som odpočítal 2x. Bolo to samozrejme na moje riziko účtovníka. U nás totiž po podaní dotačného DP visí vo vzduchu daňová kontrola aj keď len za štvrťtok, alebo mesiac.

Teraz ale riešim HORŠÍ problém. V roku 2006 som prešiel na nový softvér. V starom softveri som mal lizingi v evidencii DPH pripravené na celý splátkový kalendár. Pri prenose otvorených záväzkov som u dvoch štvrťročných klientov zabudol preniesť lízingy a za celý rok 2006 som neodpočítal DPH ani raz.

Pýtam sa. Je časové obmedzenie pre podanie dodatočného daňového priznania v ktorom sa nestratí nárok na odpočítanie dane?

V čase keď sa dodatočné DP pre DPH podávali na oranžových formulároch to bolo 12 mesiacov po termíne na podanie riadneho DP. Teraz som v zákone 511 nenašiel takéto obmedzenie a od tej doby som viac ako rok dozadu nepodával dodatočné DP.

Ďakujem.

apo
Podľa mňa nie, v EU zákone to už neni ani nič podobné, takže by som si uplatnila.Veď to bolo aj tak diskriminačné.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

apo Pozri príspevok
Kolegovia, nik neporadí ako je to s nadmerným odpočtom DPH z dodatočného DP k DPH za obdobie keď prešlo viac ako 12 mesiacov od povinnosti podať riadne DP k DPH?

apo

http://www.porada.sk/showpost.php?p=120442&postcount=23
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať