Zavrieť

Porady

Spoločenstvo vlastníkov bytov - prenájom súkromnej PC predsedníčky SVB pre prácu v spoločenstve

Dobrý deň, na zhromaždení SVB v roku 2011 som požadavola od predsedníčky e-mailovu adresu spoločenstva, moja požiadavka bola zamietnutá s odôvodnením, že SVB nemá počítač. Aké bolo moje prekvapenie keď pracovníčka správcu mi prečítala jeden bod zo zápisnice zo zhromaždenia v roku 2011, že bol odsúhlasený veľmi výhodný prenájom súkromnej PC pre prácu v spoločenstve predsedníčkou SVB v hodnote 296 eur za rok, samozrejme, že takýto bod nebol prejednávaný ani odsúhlasený, nový notbuk sa dá kúpiť za 250 eur a tlačiateň za 50 eur. Samozrejme, že v roku 2012 si túto úspešnú transakciu predsedníčka SVB zopakovala, ale už len za 180 eur. Takto sa správajú ŠMEJDI v spoločenstve vlastníkov bytov v KE.
Predsedníčka SVB si účtuje každý mesiac mobil v hodnote od 22-30 eur, každý mesiac odmenu 330 eur a ešte mimoriadne odmeny okolo 500 eur.
Vyúčtováva si bločky za nákup kancelárskych potrieb bez rozpísania jednotlivých položiek, len pod spoločným pomenovaním "Kancelárske potreby", aby nebolo možné odkontrolovať, že čo vlastne nakúpila v hodnote do 500 eur ročne. Už dnes nemám žalúdok na to, aby som pokračovala, takže sa zas ozvem niekedy inokedy s mojimi postrehmi ŠMEJDOV v spoločenstve vlastníkov bytov v KE
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Môj názor - nájdi si iné fórum a sem sa už neozývaj. Tu sa radí, tu sa nevyplakáva dookola stále o tom istom
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ako vlastník bytu máš právo nahliadnuť do všetkých dokladov, týkajúcich sa spravovania vášho domu, takže si môžeš zistiť, čo predsedníčka SVB nakupuje, ako aj to, čo ste jej na schôdzi odsúhlasili. V prípade, že koná v rozpore s odsúhlasenými právomocami, porušuje zákon. Pozri si tému http://www.porada.sk/t212720-ako-rea...e-vypisky.html.
1 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

máš nárok (len si to treba niekedy vybojovať / kopať do dverí) nahliadnuť do všetkách dokladov = priamo na bločky.
u nás má zástupca vlastníkov cca 950 € / rok / 69 bytov
predseda SVB musí mať iné = min polovicu, čo by dostal správca
u nás 6€/byt y mesiac až 8,4 €/byt/mesiac

v seconhande kúpiš vyhovujúci komp podľa mňa do 200 € - a je to jednorazovo
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Bol tu komentár od Janiely, zmizol, otázka sa zmenila na debatu. Prečo?
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
nevymazala som ho :-(
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Ďakujem Vám, že ste si ma všimli, ja som vás našla len včera a som tomu naozaj rada. Nechodím sa vyplakávať, len by som bola rada, aby viacerí vedeli, že aj takto to môže byť. Ešte raz vám ďakujem
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ale to je len a len Vaša chyba. Čo robí rada? Ľuďom to je jedno? Tak sa nečuduj!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kreativna
Dobrý deň, na zhromaždení SVB v roku 2011 som požadavola od predsedníčky e-mailovu adresu spoločenstva, moja požiadavka bola zamietnutá s odôvodnením, že SVB nemá počítač. Aké bolo moje prekvapenie keď pracovníčka správcu mi prečítala jeden bod zo zápisnice zo zhromaždenia v roku 2011, že bol odsúhlasený veľmi výhodný prenájom súkromnej PC pre prácu v spoločenstve predsedníčkou SVB v hodnote 296 eur za rok, samozrejme, že takýto bod nebol prejednávaný ani odsúhlasený, nový notbuk sa dá kúpiť za 250 eur a tlačiateň za 50 eur. Samozrejme, že v roku 2012 si túto úspešnú transakciu predsedníčka SVB zopakovala, ale už len za 180 eur. Takto sa správajú ŠMEJDI v spoločenstve vlastníkov bytov v KE.
Predsedníčka SVB si účtuje každý mesiac mobil v hodnote od 22-30 eur, každý mesiac odmenu 330 eur a ešte mimoriadne odmeny okolo 500 eur.
Vyúčtováva si bločky za nákup kancelárskych potrieb bez rozpísania jednotlivých položiek, len pod spoločným pomenovaním "Kancelárske potreby", aby nebolo možné odkontrolovať, že čo vlastne nakúpila v hodnote do 500 eur ročne. Už dnes nemám žalúdok na to, aby som pokračovala, takže sa zas ozvem niekedy inokedy s mojimi postrehmi ŠMEJDOV v spoločenstve vlastníkov bytov v KE
Vitaj na porade, kreatívna. Zas si to tak neber, niekto nemá rád novú poradu, a niekto zasa nemá rád nových členov na porade.

Ako tu niektorí píšu, bez záujmu. A ak sa niečo v dome pohne, tal len preto, že s niekym to pohne, alebo sa niekto nový nasťahuje. Niekto si z vás spravil zlatú baňu, a len väčšina ju môže pre neho zavrieť. A nakopať ho za to, že si nakopal, až, až ...

Tak len s kľudom píš, čo sa u vás deje, spravodlivé ...

Časom ti aj niekto poradí, ale radšej vám. V jednote je sila ...
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kvaka
Bol tu komentár od Janiely, zmizol, otázka sa zmenila na debatu. Prečo?
Asi škriatok ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Janiela
nevymazala som ho :-(
Tu už zmizlo veci, a aj dobrých, veľmi ...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak ide o prenájom počítača, nemal by ho nikto iný používať, ani vlastník, iba nájomca. Pozri občiansky zákonník

§ 663

Nájomnou zmluvou prenajímateľ prenecháva za odplatu nájomcovi vec, aby ju dočasne (v dojednanej dobe) užíval alebo z nej bral aj úžitky.
1 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

krativna- koľko členov má vaše SVB? Podľa toho čo píšeš by mala by tá predsedníčka okamžite odvolaná je to svinstvo, iba ak robí aj učtovníctvo, potom s prižmúreníma očami
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Ďakujem Vám za Vaše reakcie, náš dom má 88 bytov, ale len asi 25% vlastníkov zaujíma čo sa v dome deje a z toho asi väčšia polovica pri pomyslení na predsedníčku a jej prácu má zdravotné problémy...., potom je skupinka okolo predsedníčky a to rada, zapisovateľka a overovateľka a asi ďalších 10 skalných, potom sú vo veľkej väčšine dôchodcovia, ktorí nemajú ani poňatia, že čo v dome deje a predsedníčka ich ovplyvní bez akýchkoľvek problémov, sú radi, že sa s nimi trocha porozpráva, veď je MUDr., prípadne im donesie nejaký acylpyrín a tak...., potom sú tu vlastníci bytov, ktorí v dnešnej dobe pracujú celé dni a nemajú čas na SVB, pretože majú problémy s vlastnými firmami a potom je množstvo bytov v prenájme a s vlastníkmi týchto bytov je v kontakte len predsedníčka a má od nich plnú moc a my ich ani nepoznáme. Takže tak to je.

Účtovníctvo tvorby a čerpania fondu opráv jej robí členka rady, ktorá má aj svoju nejakú účtovnícku firmu,alebo čosi také a čo sa týka vyúčtovania služieb: tepla, vody atď. toto na základe mandátnej zmluvy robí spoločnosť BYTEX, s ktorou nie sú problémy.
Naposledy upravil kreativna : 15.10.13 at 09:28
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

A ešte taká maličkosť, náš 12 poschodový bytový dom sa nachádza takmer v centre Košíc na 3 minuty od Hiltonu a od Auparku(((( a za základné služby platíme 200 eur za 3 izbový byt + ostatné = do 300 eur za mesiac(((
Naposledy upravil kreativna : 15.10.13 at 09:29
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

citujem
... prenájom PC ... už len za 180 eur.
Predsedníčka SVB si účtuje každý mesiac mobil v hodnote od 22-30 eur, každý mesiac odmenu 330 eur a ešte mimoriadne odmeny okolo 500 eur. Vyúčtováva si bločky za nákup kancelárskych potrieb bez rozpísania jednotlivých položiek, len pod spoločným pomenovaním "Kancelárske potreby", aby nebolo možné odkontrolovať, že čo vlastne nakúpila v hodnote do 500 eur ročne.
Skúsim to zosumarizovať, za predpokladu, že mimoriadnu odmenu má raz ročne, telefón si účtuje priemerne 25€ mesačne.
180+25x12+330x12+500=4940€/rok
4940:12=411,67€/mesiac
411,67:88=4,67€/byt.
Ešte mi chýba položka, koľko platí mesačne za účtovníctvo členke rady a aké sú ich odmeny.

Náš správca spravuje pre nás tri vchody, čo je 81 bytov, platíme mu cca 6€ za jeden byt plus cca 1€ pre troch zástupcov vlastníkov.

Pre porovnanie: Za 3 izbový byt platíme zálohové platby cca 200€, z toho úver je 33€, skutočné náklady bez úveru boli pre trojizbové byty okolo 125 až 175€. Plus to ostatné (elektina, plyn, TV, atď)
Naposledy upravil Kvaka : 15.10.13 at 09:55
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

účtovníctvo pre členku rady asi 300/rok ?,/ účtovníctvo Bytex ?/ ale zistím,3 členovia rady asi do 500/rok ? zistím, + ďalší akože člen, čo ho má za poskoka do 1000/rok, ?ale zistím, + ešte nejaké predražené zákazky((((
Naposledy upravil kreativna : 15.10.13 at 11:11
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

kreativna
účtovníctvo pre členku rady asi 300/rok ?,/ účtovníctvo Bytex ?/ ale zistím,3 členovia rady asi do 500/rok ? zistím, + ďalší akože člen, čo ho má za poskoka do 1000/rok, ?ale zistím, + ešte nejaké predražené zákazky((((
88*6*12 = 6336 € /rok pre mňa ako správcu .
NIČ viac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ani len papier do tlačiarne, ani za PC, ani za účtovníčku.

Kedže ste SVB, tak by to malo byť ročne max 4500 € - - - inak SVB NEMÁ význam
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

a ešte som zabudla, že všetky odvody a dane z príjmu platia vlastníci bytov(((((
Naposledy upravil kreativna : 15.10.13 at 10:55
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Pozrela som ešte, že BYTEXu za rok 2012, sme zaplatili 4284,84 za všetkých vlastníkov bytov
Naposledy upravil kreativna : 15.10.13 at 11:00
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kreativna
A ešte taká maličkosť, náš 12 poschodový bytový dom sa nachádza takmer v centre Košíc na 3 minuty od Hiltonu a od Auparku(((( a za základné služby platíme 200 eur za 3 izbový byt + ostatné = do 300 eur za mesiac(((
.....a má byť čo ???

Na Palárikovej alebo Jantárovej predsa nie sú úplne nové paneláky ....či ???

Nezáleží náhodou tá výška platieb od počtu osôb a aj zálohovitých platieb a aj od iných aspektov ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať