Zavrieť

Porady

Spoločenstvo vlastníkov bytov - prenájom súkromnej PC predsedníčky SVB pre prácu v spoločenstve

Dobrý deň, na zhromaždení SVB v roku 2011 som požadavola od predsedníčky e-mailovu adresu spoločenstva, moja požiadavka bola zamietnutá s odôvodnením, že SVB nemá počítač. Aké bolo moje prekvapenie keď pracovníčka správcu mi prečítala jeden bod zo zápisnice zo zhromaždenia v roku 2011, že bol odsúhlasený veľmi výhodný prenájom súkromnej PC pre prácu v spoločenstve predsedníčkou SVB v hodnote 296 eur za rok, samozrejme, že takýto bod nebol prejednávaný ani odsúhlasený, nový notbuk sa dá kúpiť za 250 eur a tlačiateň za 50 eur. Samozrejme, že v roku 2012 si túto úspešnú transakciu predsedníčka SVB zopakovala, ale už len za 180 eur. Takto sa správajú ŠMEJDI v spoločenstve vlastníkov bytov v KE.
Predsedníčka SVB si účtuje každý mesiac mobil v hodnote od 22-30 eur, každý mesiac odmenu 330 eur a ešte mimoriadne odmeny okolo 500 eur.
Vyúčtováva si bločky za nákup kancelárskych potrieb bez rozpísania jednotlivých položiek, len pod spoločným pomenovaním "Kancelárske potreby", aby nebolo možné odkontrolovať, že čo vlastne nakúpila v hodnote do 500 eur ročne. Už dnes nemám žalúdok na to, aby som pokračovala, takže sa zas ozvem niekedy inokedy s mojimi postrehmi ŠMEJDOV v spoločenstve vlastníkov bytov v KE
Usporiadat
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

V byte bývam ja a 6 mesiacov v roku aj môj 14 ročný vnuk, naše 3 izbové byty sú malé, ale máte pravdu. Na Fejovej býva moja kamoška v novšom dome a vo väčšom byte a platí 120/mesiac + ostatné, ale tam sú slušní ľudia v správe domu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kreativna
Pozrela som ešte, že BYTEXu za rok 2012, sme zaplatili 4284,84 za všetkých vlastníkov bytov
Inak to SVB u vás je úžasný kšeft na privyrobenie si ...

U nás?

Bez SVB.

Správca s DPH 5,86 x 12 x 42 =2 953,44 €.

Zástupca 1,58 x12 x42 = 796,32 €.

Spolu 3 749,76 €.

Pán Boh vám pomáhaj ...
1 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Ďakujem za súcit, ale všetko je ešte horšie ako píšem, bude to na pokračovanie a bude to celkom zaujímavé na čítanie(((((
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Pokračovanie(((
Naša predsedníčka pozvala na zhromaždenie zástupcu firmy, ktorá mala zabezpečiť nové poštové schránky. o.k., odsúhlasené. Na moje veľké prekvapenie po čase som zistila, že poštové schránky v počte 90 kusov nám firma účtovala za 1 schránku plechovú, pozinkovanú s menovkou a kľúčami 54 eur . Na internete som tie isté schránky našla na Mall.sk za 11,62/ks a na Lugarex.sk za 14,81/kus. Prosím, poraďte mi, ako mám ďalej postupovať?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
kreativna
Pokračovanie(((
Naša predsedníčka pozvala na zhromaždenie zástupcu firmy, ktorá mala zabezpečiť nové poštové schránky. o.k., odsúhlasené. Na moje veľké prekvapenie po čase som zistila, že poštové schránky v počte 90 kusov nám firma účtovala za 1 schránku plechovú, pozinkovanú s menovkou a kľúčami 54 eur . Na internete som tie isté schránky našla na Mall.sk za 11,62/ks a na Lugarex.sk za 14,81/kus. Prosím, poraďte mi, ako mám ďalej postupovať?
..

..noo, schránky mohli byť lacné, záleží na tom, aká bola cena montáže..to by malo byť rozpísané na fakture...ak nie, informuj sa ,kto zadal konkurz na montáž schránok, kto ho odsúhlasil a za akú cenu montáže a materiálu..
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

ďakujem, na faktúre je uvedené nasledovné: 90 bytov L12, 12 duo-15xmenovky, FAB zámky, 4058,33+DPH 4870,-eur
už aj to vypísanie fa je podozrivé(((
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak je to tak napísané - u mňa je to nič nehovoriaca faktúra .....bla...bla....bla... a prachy sú v ****
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Joooooj, tak som dostala novú informáciu, tak naša predsedníčka nemá inú povinnosť ako zabezpečiť odpočet vody aj to jej dávame na predtlačenom lístočku do jej schránky, všetky ostatné práce spojené so správou domu vykonáva správcovská spoločnosť, ani tá účtovníčka - členka rady nerobí žiadne účtovnícke práce, to len blafovali. Ďalej som sa dozvedela, že od 1. 1. 2013 si predsedníčka účtuje mesačne 408 eur. Nech žijú ŠMEJDI v SVB )))
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aháááá! Takže brala lóve za nič..... treba jej "vysvetliť" to jasne a stručne.....
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Ďakujem, nemá niekto výklad zákona o vlastníctve bytov? Mám taký pocit, že tento zákon mal umožniť, aby vznikli spoločenstvá vlastníkov bytov s nižšími nákladmi na správu ako za Stavebných bytových družstiev.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ach jááááj! http://lmgtfy.com/?q=z%C3%A1kon+o+vl...Dch+priestorov
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dušan, kreatívna sa nepýta na zákon, ale na výklad zákona.

Napríklad toto:

(6) Úhrady za plnenia sú vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome povinní mesačne vopred uhrádzať na účet domu v banke. Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov alebo nebytových priestorov v dome. Okrem služieb a prác, ktoré vlastník bytu a nebytového priestoru v dome uhrádza priamo dodávateľovi, sa za plnenie spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru považuje najmä osvetlenie spoločných častí domu, odvoz odpadov, čistenie žúmp, užívanie výťahov, upratovanie, dodávka tepla a teplej vody, dodávka vody od vodárenských spoločností a odvádzanie odpadových vôd.


Teda, chcela by odborný výklad toho, kto zákon navrhol v takomto znení, prípadne iných odborníkov o akú mieru sa jedna a o ktoré spoločné zariadenia domu sa jedná.

Vieš? Aká miera a ktoré spoločné zariadenie domu?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

spoločné zariadenie domu zariadenia domu a pod. sú definované v - a teraz neviem kde presne. Čítal som to. Snáď v stavebnom zákone? Niekto iný bude vedieť.
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

Ďakujem, ja som len chcela vedieť, že či je možné, aby si niekto naúčtoval za odpisovanie vodomerov v bytovom dome toľko peňazí, či neexistujú nejaké obmedzenia pre predsedníčku pri vyplácaní odmien, podotýkam, že o tomto nikto v dome nevie, že ona má len túto jedinú povinnosť, všetky ostatné povinnosti, ktoré jej ukladá zákon preniesla na správcovskú spoločnosť
0 0
kreativna kreativna

kreativna je offline (nepripojený) kreativna

spoločné zariadenia domu sú definované v zákone o vlastníctve bytov, ja mám teraz problém s výškou odmeny za odpočet vodomerov v našom dome u vlastníkov bytov))), keďže nikto z nás netušil, že ona má len túto jedinú povinnosť
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

To je tak, keď sa vlastníci bytov o tieto veci nezaujímajú. A načo tam je rada? Väčšinou sa cena za takéto práce odsúhlasuje na zhromaždení SVB.

Ostáva jediné. Zvolať zhromaždenie SVB, zjednať nápravu a predsedníčku zaviazať vrátiť časť odmeny.

Poznámka:
"spoločné zariadenia domu sú definované v zákone o vlastníctve bytov"
Tých definícií "priestorov" je viac vo viacerých predpisoch/zákonoch
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať