Zavrieť

Porady

Omega evidencia áut

Ahojte , chcela by som sa spýtať prečo pri evidencii jázd v omege treba zadať cenu/l bez DPH v prípade keď som platca DPH? Pri uzávierke by som chcela uplatniť z celkovej spotreby PHM Dph- čku! Ďakujem
Naposledy upravil katkap17 : 15.10.13 at 11:06 Dôvod: nevie mi nikto poradiť či tam treba dať cenu s dph alebo bez?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    DPH si uplatňujem z dokladu o nákupe. Pri evidencii jázd program vypočíta spotrebu, zostatok nádrže - to v cenách bez DPH.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katkap17 keď mi napr. vyšla náhrada za PHL 200eur a nákup PHM bol za 775 eur bez dph ako to zaúčtujem v omege?
    katkap17 DPH uplatním len z tých 200eur?
    Topas A prečo je nákup 775,- Eur a spotreba 200,- Eur? Rozdiel bol použitý na čo?
    katkap17 rozdiel nie je ešte minutý, je v rezerve v bandaskách.
    katkap17 môžem uplatniť dph na tých 200eur a zaúčtovať na účet 501 343 /211?
    Topas Nárok na odpočítanie DPH riešiš podľa zákona o DPH. T.z. vtedy kedy je nárok (nie spotreba) uplatniš odpočítanie dane. Musia byť splnené podmienky podľa zákona o DPH. Odpočítanie môžeš urobiť aj na nákup 775,- Eur. Toto nemá nič spoločné s knihou jázd. Len musíš vedieť, že to čo odpočítaš teraz - vykážeš v knihe jázd ako spotrebu neskôr. Máš to vlastne na sklade a použiješ pre účely podnikania.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.